Skocz do zawartości

Komputer do gier. Pomoc w doborze części.


Recommended Posts

Witam.

 

Zamierzam poskładać kompa przede wszystkim do gier i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Mam wybranych parę rzeczy lecz nie wiem czy to będzie pasować, głównie chodzi mi o zasilacz i płytę główną.

A więc:

 

-procesor: Intel I5 6400 (będzie na 100% i nie przewiduje zmian)

 

-karta grafiki: Gigabyte RX 470 4GB G1 Gaming (tutaj jeden z większych problemów, miał być RX 460 4GB lecz w jednym ze sklepów powiedziano mi, że nie warto i lepszy będzie  GTX 1050TI 4GB,ale tutaj znów czytałem, że to nieopłacalny zakup, że karta jest zbyt droga na swoje możliwości. Jako, że kupiłem monitor IIYAMA G-Master GE2488HS z funkcją FREESYNC znów spoglądam na Radeona lecz właśnie na RX 470. Pytanie zatem czy ten freesync coś daje czy to tylko marketing. Czy faktycznie ten RX 460 taki słaby jest?) 

 

-płyta główna: MSI B150M PRO-VDH (znów problem, bo nie wiem czy dobra. Czy ATX i microATX ma znaczenie? Zależy mi na czterech slotach DDR4 i niezbyt drogiej. Czy w podobnej cenie jest coś innego?)

 

-pamięć: Kingston Savage DDR4 8GB CL13 (chciałem Goodramy ale podobno ostatnio mają problemy z jakością i jest dużo zwrotów, to też jest info od pana w sklepie)

 

-zasilacz: I-BOX 500w 80+ Bronze lub Antec VP 500 lub Zalman ATX 500w (znów mętlik w głowie bo wg wyżej wspomnianego pana to słabe zasilacze a do tego dwa z nich nie mają certyfikatu 80+ Bronze. Zatem jaki byłby odpowiedni? Czy pod każdy z nich podłączę resztę sprzętu? Posiadam już dysk 2.5 cala SSD i 2.5 cala dysk magnetyczny.)

 

-obudowa: Zalman R1 (to bardziej wybór ze względu na wygląd, lecz jeśli są inne tańsze z dyskami ładowanymi z boku i zasilaczem montowanym z dołu to chętnie spojrzę)

 

-system: Windows 10 Home 64bit (tu znów pytanie bo widziałem licencje ESD, które są tańsze od BOXów o ok 100-150zł ale czy to nie będzie problem w późniejszym czasie?)

 

Przyznam, że jestem kompletnie zielony w składaniu sprzętu a w każdym sklepie mówią co innego i chyba polecają co akurat mają, chociaż to tylko moja opinia. Cenowo jakbym zmieścił się w 3000 zł z systemem byłoby super lecz chyba nierealne i to 300-500 zł mogę dopłacić do wartych ceny podzespołów.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Intel I5 6400 (będzie na 100% i nie przewiduje zmian)

 

6402p - 20 zł więcej i 100 MHz wyżej

 

 

 

Gigabyte RX 470 4GB G1 Gaming (tutaj jeden z większych problemów, miał być RX 460 4GB lecz w jednym ze sklepów powiedziano mi, że nie warto i lepszy będzie  GTX 1050TI 4GB

 

Prawda

 

 

 

ale tutaj znów czytałem, że to nieopłacalny zakup, że karta jest zbyt droga na swoje możliwości

 

Nie prawda. Masz wydajność GTX 960 z poprzedniej generacji w cenie o 200 zł niższej  

 

 

 

Pytanie zatem czy ten freesync coś daje czy to tylko marketing

 

Daje

 

 

 

Czy faktycznie ten RX 460 taki słaby jest?

 

Wszystko zależy od Twoich wymagań. Patrz testy. Jeżeli taka wydajność Cię zadawala, to sprawa jest prosta. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wguSTekmJWA

 

 

 

Czy w podobnej cenie jest coś innego?

 

Może być

 

 

 

Kingston Savage DDR4 8GB CL13 (chciałem Goodramy ale podobno ostatnio mają problemy z jakością i jest dużo zwrotów, to też jest info od pana w sklepie)

 

Bujda o tych Goodram. Daj sobie na start 2 x 4 GB przy 4 slotach

 

 

 

 I-BOX 500w 80+ Bronze lub Antec VP 500 lub Zalman ATX 500w

 

VS 450 od Corsair

 

 

 

Posiadam już dysk 2.5 cala SSD i 2.5 cala dysk magnetyczny.)

 

Podłączysz

 

 

 

Zalman R1 (to bardziej wybór ze względu na wygląd, lecz jeśli są inne tańsze z dyskami ładowanymi z boku i zasilaczem montowanym z dołu to chętnie spojrzę)

 

Może być.

 

 

 

Windows 10 Home 64bit (tu znów pytanie bo widziałem licencje ESD, które są tańsze od BOXów o ok 100-150zł ale czy to nie będzie problem w późniejszym czasie?)

 

Zrozumieć licencję MS potrafi tylko MS

 

 

 

Przyznam, że jestem kompletnie zielony w składaniu sprzętu a w każdym sklepie mówią co innego i chyba polecają co akurat mają, chociaż to tylko moja opinia.

 

Dobrze myślisz

 

 

 

Cenowo jakbym zmieścił się w 3000 zł z systemem byłoby super lecz chyba nierealne i to 300-500 zł mogę dopłacić do wartych ceny podzespołów

 

W 3500 zł spokojnie się wyrobisz.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady. Trochę rozwialiście wątpliwości.

Nie wiem jak to się stało ale tego I5 6402p jakoś nie zauważyłem. Faktycznie dopłata niewielka.

 

Jeśli chodzi o kartę grafiki to po tym filmiku decyzja jest oczywista, pozostaje RX 470 wprawdzie dopłaty jest 250-300 zł ale wydaje mi się, że to bardziej perspektywiczny zakup.

Pytanie zatem kolejne, to czy producent karty ma tu duże znaczenie?

 

Co zaś się tyczy zasilaczy, czy certyfikat 80+ bronze i wyższe ma duże znaczenie?

O ile dobrze rozumiem to zasilacz z takim certyfikatem musi mieć sprawność 80% przy pełnym obciążeniu. Skoro nie wszystkie mają wspomniany certyfikat to ich spadki sprawnosci są większe?

 

Pamięć RAM od razu miał być goodram lecz facet w sklepie mocno odradzał. Przyznam szczerze, że nie szukałem potwierdzenia tego info lecz od razu zmieniłem na inne. W końcu lepiej wspierać naszych:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...