Skocz do zawartości

Modernizacja PC, a moze streaming pc?. 500-1500zl


Recommended Posts

Witajcie! 

Chcialbym zabawic sie w streamowanie i jednoczesnie granie na poziomie, co nie jest latwe w cs go przy 150fps :(

Uzbieralem troche pieniedzy i zwracam sie z prosba do was o doradzenie w sprawie modernizacji mojego aktualnego pc lub tez kupna "streaming pc". Ewentualnie jest mozliwosc sprzedania tego co mam (tu nasuwa sie pytanie za ile?) i kupno calkowicie nowej maszynki :) Dodam, ze posiadam monitor 144hz

 

  • Zastosowanie komputera : Granie w cs go oraz streamowanie
  • Maksymalna kwota : 1500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : nie pali sie, wiec do konca stycznia
  • Których części potrzebuję : -
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jezeli youtube wesprze to moze i sie uda
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : LG24gm77-b (144hz) i jakis stary samsung
  • Specjalne wymagania : plynny stream z cs go (720p 60fps) oraz stale 200fps w grze (detale srednie ogolem, 4;3 1024x768)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) 

Intel CORE i5-4460, 3.2GHz

MSI GTX 750 2GB

Segeate 1TB

Zalman T1 (tu znowu problem, bo jest male...)

MSI h81m-p33

GoodRam 8GB 1600mhz (2x4gb)

Zasilacz Corsair VS 450

  • Własna propozycja zestawu : chcialbym moze i5-6600k+jakies mobo, ale nie wiem, czy roznica wydajnosci jest warta inwestycji 
  • Inne : Preferuje ceny z morele lub proline 

 

EDIT

Te ceny sa przyczyna ceny dolara? Jak ja kupowalem moj procesor kosztowal 700zl, a teraz na morelach prawie 900. 

Edytowane przez pnpiotrs
Link to post
Share on other sites

Za 900zł możesz dostać 470 z dobrym chłodzeniem, dopłata do 480 to 300zł bo przeskok raczej na 8 GB wersję ma sens

Sam ma saphire 480, karta nie piszczy, ale jest głośna. Jeżeli grasz na słuchawkach to raczej nie ma minusów.

Jeżeli chciał byś ciche chłodzenie do 480/1060 to zapewne MSI może xfx gtr

Link to post
Share on other sites

Za 900zł możesz dostać 470 z dobrym chłodzeniem, dopłata do 480 to 300zł bo przeskok raczej na 8 GB wersję ma sens

Sam ma saphire 480, karta nie piszczy, ale jest głośna. Jeżeli grasz na słuchawkach to raczej nie ma minusów.

Jeżeli chciał byś ciche chłodzenie do 480/1060 to zapewne MSI może xfx gtr

o czym ty koleś piszesz. Rx470 do streamowania csa??Chcesz zabić ten nisko taktowany procesor?  Mocny procek to po pierwsze.. Po drugie raczej nvidia do obsa.

 

6600K+oc na spokojnie ogarnie stream cs go. Jak myslisz o innych grach musisz postawić na mocniejszy procesor.

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

 

 

Zalman T1 (tu znowu problem, bo jest male...)

Jest problem, płyta ATX nie wejdzie, z wydajnym chłodzeniem to samo.

 

Zostając przy tym co masz, wymiana 4460 na 4770/4790 koszt ~400-500zł, wymiana 750 na 1050TI pod mniej wymagające gry 400zł.

Idąc już w 6600K pod OC dochodzi wymiana obudowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...