Skocz do zawartości

uwaga płyty do Sandy Bridge 1155 mają wade!


Recommended Posts

Nawet jeżeli płyta wydaję się sprawna - odeślijcie. Kto wie co się czai za tylko "nie poprawny kontroler SATA". Może coś co zagraża w

 

A może to zamach terorystów Intel przeszedł na złą strone i bedzie mordował ludzi za pomoca wybuchowych-płyt głownych xD

Link to post
Share on other sites

Ehhh każdy popełnia błędy, ale tylko wartościowe firmy potrafią same się do nich przyznać (chyba że się nie przyznali tylko ich przyłapano :) )

Ja akurat się tym nie martwię - w ostatniej chwili kupując nową platformę wybrałem zamiast asusa deluxa - asrocka fatality i to tylko dlatego, że ma 10 portów sata i aż 6 z nich to sata3 (o błędzie jeszcze wtedy nie wiedziałem). Brałem ją bardziej przyszłościowo, bo mam 5 urządzeń (4 dyski i dvd-r) i wziąłem pod uwagę że - może kiedyś jakis kolejny dysk magazynowy i asus by miał full, a asrock nadal coś na potem.

Ogólnie jak tylko będą płyty wymieniać, to i tak ją oddam, ale jak na razie jestem bezpieczny.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u was, ale dzięki temu całemu zamieszaniu zastanawiam się czy nie zmienić podstawki na s1155. Nie dość że obsłuży nowe procesory(co było głównym powodem tego że wstrzymywałem się od zakupu) to pewnie jeszcze ceny pójdą w dół bo AMD już teraz atakuje a co dopiero jak wyjdą procki na AM3+

Link to post
Share on other sites

Ja to już w kropce jestem... Czy brać teraz SB czy czekać na sprawne płyty, a może czekać w nieskończoność na AM3+?

Mam w sumie 5 dysków twardych, więc napewno któreś z nich będą podpięte do tych wadliwych złącz... ;)

Link to post
Share on other sites

Ale jaja - mój asrock fatality zniknął ze sklepu w którym go kupowałem, ale to nic - bo teraz ten sklep nie ma już ani jednej płyty na P67 w cenniku - to dopiero jaja.

Czekali wszyscy na procki, a płyty leżały - teraz procki leżą, a płyt nie ma ;)

Link to post
Share on other sites

ja to jestem ciekawy jakim cudem ktoś po premierze nagle budzi się, że nie zrobil testów kontrolera Sata ? A może wogóle nie robiono testów chipsetu ? No bo wypuszczają produkt na rynek, a po tygodniu prezes się dowiaduje, że jakiś laborant nie zrobił testów Sata i szansa 1/100 - buh ! - akurat kontroler jest walnięty. Dziwne to trochę.

Link to post
Share on other sites

pdoodek, to bardzo proste, sam projekt i układ jest sprawny.

Czyli gdy schodzi z maszyny ileś tam tysięcy chipów na minute, każdy zostaje sprawdzony że działa.

 

natomiast problem jest bardziej złożony, przeczytaj starannie jeszcze raz to co napisał intel.

Problem wykryto na okresowym próbkowaniu i kontroli jakości. W każdej firmie produkującej cokolwiek, co pewien czas pobiera się z lini produkcyjnej kilka, sztuk i poddaje się szczegółowym testom, np samochód idzie na tor pojeździć po wertepach, czy też niszczy się go, buty są zakładane na roboty symulujące bieganiem chodzenie, opony toczą się na specjalnym kołowrotu itd

tu poddano go testom w podniesionej temperaturze i ze zwiększonym napięciem, no i wyszło że po przeliczeniu, że w normalnych warunkach awaria może nastąpić za rok, czy dwa.

 

takie wady bywają nawet w produktach które masz na sobie, ale nie każdy producent decyduje się wymieniać towar wstecz, po prostu korygują produkcje i robią Versje 2 i jadą dalej a co ktoś kupił to już jego problem. Zauważy to będzie reklamować, nie to nie.

Intel szanuje klientów i idzie w najwyższe standardy i widać obce mu są zagrania firm "garażowych" łapać kasę i uciekać

Link to post
Share on other sites

pdoodek, to bardzo proste, sam projekt i układ jest sprawny.

Czyli gdy schodzi z maszyny ileś tam tysięcy chipów na minute, każdy zostaje sprawdzony że działa.

 

natomiast problem jest bardziej złożony, przeczytaj starannie jeszcze raz to co napisał intel.

Problem wykryto na okresowym próbkowaniu i kontroli jakości. W każdej firmie produkującej cokolwiek, co pewien czas pobiera się z lini produkcyjnej kilka, sztuk i poddaje się szczegółowym testom, np samochód idzie na tor pojeździć po wertepach, czy też niszczy się go, buty są zakładane na roboty symulujące bieganiem chodzenie, opony toczą się na specjalnym kołowrotu itd

tu poddano go testom w podniesionej temperaturze i ze zwiększonym napięciem, no i wyszło że po przeliczeniu, że w normalnych warunkach awaria może nastąpić za rok, czy dwa.

 

takie wady bywają nawet w produktach które masz na sobie, ale nie każdy producent decyduje się wymieniać towar wstecz, po prostu korygują produkcje i robią Versje 2 i jadą dalej a co ktoś kupił to już jego problem. Zauważy to będzie reklamować, nie to nie.

Intel szanuje klientów i idzie w najwyższe standardy i widać obce mu są zagrania firm "garażowych" łapać kasę i uciekać

wiem o co ci chodzi, ja nie insynuuje jakiegoś drugiego dna, to tylko pokazuje jak bardzo zależy czasem na szybszym wprowadzeniu produktu z celu czysto marketingowym, nie mogą zakładać, że wypuszcząjąc produkt późniejsze testy pójdą dobrze i stąd taka wtopa

Link to post
Share on other sites

bardzo mozliwe ze wersje pierwsze nie miały tej wady, nie miały też wersje Beta, po prostu w jakimś momencie pojawił się błąd na produkcji, to się zdarza.

 

Z drugiej strony poczytaj forum tutaj są tacy co już by chcieli w cenie "do gier" 8 rdzeniowe procesory itd więc tak jak mówisz jakieś tam ciśnienie jest.

Same systemy operacyjne coraz bardziej wymyślne i zbajerowane w sumie w połowie nie potrzebne, ale żeby pani krysi na biurku ładnie wyglądało no to jest.

pochłaniają więcej mocy komputera niż nie jeden program używany na tym systemie :)

A producenci żeby zajmować miejsce na półce tej najlepszej muszą mieć w ofercie nowość inaczej lądują na dolnej półce albo w ogóle gdzieś na zapleczu, większość z ludzi nie potrzebuje ani 1/10 mocy komputerów którą posiada, wystarczyło by żeby zmienili system operacyjny i śmigało by wszystko ze aż miło.

i tak to się kręci

Link to post
Share on other sites

bardzo mozliwe ze wersje pierwsze nie miały tej wady, nie miały też wersje Beta, po prostu w jakimś momencie pojawił się błąd na produkcji, to się zdarza.

 

Z drugiej strony poczytaj forum tutaj są tacy co już by chcieli w cenie "do gier" 8 rdzeniowe procesory itd więc tak jak mówisz jakieś tam ciśnienie jest.

Same systemy operacyjne coraz bardziej wymyślne i zbajerowane w sumie w połowie nie potrzebne, ale żeby pani krysi na biurku ładnie wyglądało no to jest.

pochłaniają więcej mocy komputera niż nie jeden program używany na tym systemie :D

A producenci żeby zajmować miejsce na półce tej najlepszej muszą mieć w ofercie nowość inaczej lądują na dolnej półce albo w ogóle gdzieś na zapleczu, większość z ludzi nie potrzebuje ani 1/10 mocy komputerów którą posiada, wystarczyło by żeby zmienili system operacyjny i śmigało by wszystko ze aż miło.

i tak to się kręci

Na rynku procesorów konsumenckich są dwie firmy - AMD i Intel. I o ile parę lat temu AMD pokazało, że można zrobić to samo za dwa razy mniej to po wprowadzeniu serii "i" sytuacja się trochę zmieniła. Po pierwsze zrobił się podział - AMD to tanie procesory domowe, multimedialne i do gier a Intel to to samo + większa wydajność w programach specjalistycznych (grafika, muzyka itd.) i za to kazą sobie płacić - stąd moje zdziwienie, że Intel zagrywa tanimi (relatywnie) procesorami Sandy Bridge (i5 2400, baardzo dobry CPU kosztuje 660zł, to mniej niż stare i5 760), ma szansę zgarnąć w zasadzie cały rynek PC od 3000zł (2500zł bez GPU) w górę i totalnie marnuje sobie 3-4 miesiące.

Nie uważam, żeby SB miało umrzeć szybką i tragiczną śmiercią bo CPU są świetne, tylko szkoda, że zepsuli doskonałe pierwsze wrażenie - mogą na tym wiele stracić a tym samym my, ich klienci, gdyż to może oznaczać szybsze wprowadzenie Ivy Bridge (stąd zagrywka z kompatybilnym socketem 1155) i przecinek po SB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...