Skocz do zawartości

Recommended Posts

Xiaomi Hybrid Dual Drivers (Iron, Piston 4, Mi Hybrid, V4 - różnie je różne serwisy nazywają)

http://tuxiaomi.es/wp-content/uploads/2015/12/5.jpg

 

Xiaomi Hybrid PRO (V5) - nowsze, droższe, lepsze?

http://img.fasttechcdn.com/623/6230400/6230400-13.jpg

 

 

Ostatnio można dużo znaleźć o hybrydowych słuchawkach od Xiaomi, wiele osób zastanawia się jaka jest różnica pomiędzy nimi, a różnic jest w zasadzie tylko 7 - tzn 7 które ja "na oko", i "na ucho" mogę znaleźć.

 

1.Wygląd samych słuchawek - bardziej zaokrąglone w miejscach gdzie poprzednie były "kanciate"

 

2. Wygląd opakowania - tych nowych opakowanie jest po prostu piękne - założę się, że Apple im zazdrości.

 

3. Kabel - ten od nowych PRO/V5 jest zwykłym choć dość twardym kablem, z kolei poprzednia wersja (Dual Drivers, V4) posiadała kabel przypominający sznurek - mówię o odcinku kabla od złącza jack do pilota - kabel od pilota do słuchawek jest taki sam.

 

4. Pilot - w wersji V5 jest on cały "metalowy", w wersji V4 guziki są czarne i plastikowe

 

5. Gumki do-uszne - te od V4 lepiej leżą w uszach. Te z V5 są jakby bardziej "chropowate" - przez co wypadają mi z uszu - jednak robią wizualnie lepsze wrażenie i wydają się być trwalsze, choć to tylko wrażenie(!).

 

6. Jakość dźwięku - różnica jest jedna, ale znaczna. Przy takich samych w miarę "neutralnych" ustawieniach przy V5 ma się wrażenie jakby "Treble" ktoś odkręcił na maxa. Przy V4 ma się wrażenie jakby "Bass" ktoś podkręcił ostro. Różnica dźwięku przy obu słuchawkach jest dla mnie kolosalna(!).

 

7. Różnica pomiędzy słuchawkami (lewą i prawą) w V5 - w swoim smartfonie (SGS7) mam ciekawą funkcję - Samsung Adapt Sound (polecam o niej poczytać) - generalnie ustawia dźwięk pod nasz słuch. Problem jaki jednak zauważyłem w V5 to to, że jest różnica pomiędzy moją słyszalnością w uchu lewym i prawym - niby normalna sprawa, każdy ma jakieś ubytki słuchu, jednak wg innych słuchawek testowanych w Samsung Adapt Sound słuch mam taki sam w obu uszach (testowane w tym samym czasie na Kingston HyperX, Xiaomi Piston 3, Xiaomi Hybrid Dual Drivers).

 

Takie tam moje wnioski. Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogłem w wyborze.

 

PS. Sam przyznam że V5 będą się u mnie raczej kurzyły lub dam je komuś w prezencie, IMHO do Trance/House/Techno nie nadają się wcale :(

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie jak mówisz, jednak jak ktoś kupuje te słuchawki lub myśli je kupić to zastanawia się które wybrać i czym się różnią (tak było ze mną).

Więc chciałem trochę przybliżyć tym chętnym do kupna różnice.

 

Jedyne jednak co mnie zmartwiło to pkt 7 - to nie jest normalna rzecz żeby tak było.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

FeX źle to trochę ująłem :) Chciałem to ująć to w ten sposób, że tu są porównane konkretne modele, a na podanej stronie mamy temat pociągnięty niemal, że do jego wyczerpania. Mój błąd. Ja także twierdzę, że każda opinia jest ważna, bo każdy słyszy inaczej i każdy ma inne priorytety :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Doszły do mnie vjjb k4 - są opisane jako słuchawki z mocnym bassem i impaktem. Dla mnie mają mało bassu. Do tego dół bassu jest przykryty midbassem. Słuchawki fajne, uniwersalne, grają bardzo muzykalnie. Wysokie lekko ściągnięte na drugi plan ale dalej jest fajnie, środek jest ok, bass go nie przytłacza.

Także co ucho to inna opinia ;)

Link to post
Share on other sites

aliexpress. Widziałem, że są też na alledrogo za 100 (bez mikro) i 120 chyba z mikro.

Ja kupiłem za 15 dolców na alie u jakiegoś gościa z dobrymi opiniami.

https://audiobudget.com/leaderboard.php

Tu masz stronę. Nie jestem w stanie powiedzieć czy tylko te do 15 dolców. Wiem tyle, że 15 dolców to jest nic za takie słuchawki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witajcie :)

Na początku chcę się przywitać jako nowy na waszym forum :D

 

Jako posiadacz w tej chwili, trzech par słuchawek dokanałowych Xiaomi, troszkę się wypowiem i uzupełnię wpis kolegi @ArioX

 

1.Wygląd samych słuchawek - Nic nowego tu nie wniosę

2. Wygląd opakowania - Jest takie samo ja w Xiaomi Piston V3

3. Kabel - jest to zwykła izolacja gumowa w poprzednich modelach jest to oplot kevlarowy

4. Pilot - w tym modelu jest najlepszy z dwóch pozostałych, ponieważ rozdzielono przyciski i teraz mamy większą świadomośc co naciskamy nie patrząc na niego

5. Gumki douszne - Są inne, ale nie gorsze leżą tak samo, ale w tym modelu zmieniłem z rozmiatu standardowego M na L, za chwilę napiszę dlaczego

6. Jakość dźwięku - Tu zgadzam się z kolegą, ale ........... Do czasu, gdy nie wymieniłem gumki na L, nagle słuchawki zaczęły być basem na poziomie między Piston V3 (idealny balans dźwięku z odrobiną braku basu) a Iron Hybrid (słuchawki dla mnie zbyt basowe)

7. Różnica pomiędzy słuchawkami (lewą i prawą) w V5 - Tu sie nie wypowiem, choć sam mam ubytek na prawe ucho a może lewe ;)

 

Teraz chciałbym dodać jeszcze jedną różnicę między słuchawkami Xiaomi Hybrid, o której nie wspomniał autor wątku

 

8. Grają innaczej niż Hybrid Iron - A to dlatego że Hybrid Pro (V5) są słuchawkami 2+1, czyli mają 3 przetworniki (2x Dynamic Driver + 1 Armature Balanced)

Jedno wiem napewno, są to najlepsze słuchawki od Xiaomi ( dla mnie) i chciało by się żec, że znowu to zrobili 8-)

Słuchawki grające ok 40h, odsłuchiwane na formacie Flac, głównie 41/16. Gatunki rózne od klasycznych, przez utwory z lat 60/70/80/90 po utwory rozrywkowe i teraźniejsze :) Odsłuchiwane na Xiaomi Redmi Pro z Dolby Atmos oraz Pc z Xonar Dx, a już nie długo z playerem Xduoo X3

Ten model zawsze będzie mi towarzyszył poza domem, a wdomu od czasu do czasu zamienię na Audio-Technica Mx50

Edytowane przez wojtekmarchewka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...