Skocz do zawartości

Antywirus ochrona przed ransomware


Recommended Posts

Cześć! Szukam właśnie jakiegoś wartego uwagi antywirusa do użytku domowego. Ogólnie zależy mi żeby chronił przed ransomware i nie zapychał skrzynki mailingami. Fajnie gdyby był prosty w obsłudze, najlepiej ze wsparciem technicznym, bo można powiedzieć, że jestem laikiem w ty temacie. Za coś dobrego jestem skłonny zapłacić. Polecicie coś?

Link to post
Share on other sites

Może Bitdefender Total Security. Czołówka pod względem skuteczności, na równi z Kasperskim. Ma ochronę przed randsomware (ustawiasz jakie foldery mają być chronione), moduł do bezpiecznych płatności bankowych, sejf na pliki czy Autopilot. Sam używam.

Link to post
Share on other sites

GDaty nie polecam, bo mocno przeszkadzał mi w użytkowaniu komputera i moim zdaniem mocno obciąża komputer podwójnym skanerem, choć można to zmienić, ale mniejsza skuteczność.

 

pomyśl o g data, mam u siebie na sprzęcie, lekki a skuteczny, kaspersky mi się średnio sprawdzil a też ostatnio dużo negatywów na jego temat piszą w związku z powiązaniami twórcy z rosyjskim wywiadem

 

Myślisz, że w Windowsie nie ma backdoorów?

Link to post
Share on other sites

Może Bitdefender Total Security. Czołówka pod względem skuteczności, na równi z Kasperskim. Ma ochronę przed randsomware (ustawiasz jakie foldery mają być chronione), moduł do bezpiecznych płatności bankowych, sejf na pliki czy Autopilot. Sam używam.

Co do kaspersky'ego to mam pewne obawy po tej całej akcji z wyciekiem. Wiem, że są różne opinie na temat tej sprawy, ale mnie osobiście trochę to odstręcza jednak od skorzystania z ich usług.

O bitdefenderze właśnie słyszałem, że ludzie sobie chwalą, podobno spoko śmiga. A co myślisz o antywirusach, które mają po prostu silniki oparte na bitdefenderze? Kilka dni temu czytałem o nich jakiś artykuł, ale jednak wolałbym poznać bezstronną opinię :P

pomyśl o g data, mam u siebie na sprzęcie, lekki a skuteczny, kaspersky mi się średnio sprawdzil a też ostatnio dużo negatywów na jego temat piszą w związku z powiązaniami twórcy z rosyjskim wywiadem

Co do kaspersky'ego się zgodzę- jak pisałem wyżej, również rodzi mi się trochę obaw w głowie :P Natomiast akurat do g data jestem zrażony, bo używałem swego czasu i nie planuję do tego wracać. Bardzo mocno obciąża kompa, co do ochrony to też bym polemizował nad skutecznością, ale dzięki za komentarz :)

GDaty nie polecam, bo mocno przeszkadzał mi w użytkowaniu komputera i moim zdaniem mocno obciąża komputer podwójnym skanerem, choć można to zmienić, ale mniejsza skuteczność.

 

 

Myślisz, że w Windowsie nie ma backdoorów?

Tutaj się zgodzę, mam podobne doświadczenia. Co w takim razie byś polecił?

Link to post
Share on other sites

Od siebie poleciłbym Arcabita. Używam już prawie rok, planuję zresztą przedłużyć. Mam wrażenie, że jeszcze niewiele osób go kojarzy, a toż to polski produkt przecież jest :)

Huxar, a co tam w tym arcabicie z punktu widzenia użytkownika ciekawego jest?

Link to post
Share on other sites

No tam opcja jest taka, że masz dwa silniki antywirusowe. Jeden jest na bitdefenderze, drugi autorski, ale też bardzo spoko. Safestorage również jest, ochrona przed ransomeware na najwyższym poziomie. Wsparcie techniczne masz, w obsłudze trudny nie jest. W stosunku do jakości cena naprawdę git. Poczytaj jeszcze o nich więcej na ich stronie, moim zdaniem aktualnie jeden z topowych antywirusów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...