Skocz do zawartości

P5Q deluxe vs. maximus formula


Recommended Posts

Mam możliwość kupna obu płyt

maximus za 250zł

deluxe za 290zł

 

którą z nich lepsza bedzie do podkręcenia q6600, zależy mi na mocnym OC (coś koło 4GHz i więcej)

moja poprzednia płyta poddała się przy 4GHz

 

jak wygląda instalacja karty dźwiękowej supreeme XF II na maximusie, potrzebny jest tam jakiś key czy coś bo sprzedający nie daje żadnych papierów i sterowników

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Z Maximusem (X38) mam dużo więcej pozytywnych doświadczeń niż z nowszym P45. Stabilność platformy będzie uzależniona od zastosowanych pamięci. Rozważ też kwestię gwarancji, jaką udziela Sprzedawca.

 

W kwestii SupremeFX'a - dostępne na dziś sterowniki nie wymagają żadnego klucza do instalacji X-Fi. Inna sprawa że ani Maximus Formula ani P5Q Deluxe nie mają wsparcia dla funkcji X-Fi ;).

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi Ci o maximusa formule 2 (P45) to bierz go mam ja w polaczeniu z Q9650 @4 Ghz i 8 Gb ramu geila oraz gtx 580 i mowie Ci maszyna do gier i wszystko lata jak przeciag moim zdaniem jest to najlepsza plyta pod lga 775.Drugie pytanie o karte dzwiekowa to przy instalacji nowego systemu trzeba wpisac klucz powinien znajdowac sie na kopercie ze sterownikami do plyty glownej pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przypuszczam, że za 250 zł nie chodzi o Maximusa II Formula(choć wszystko możliwe :) ) bardziej o maximusa na x38. Do mojego maximusa nie było żadnego klucza (kupiona nowa w sklepie), po prostu teraz oprogramowanie X-Fi nie wymaga tego klucza. Pytałeś również o instalcje, należy najpierw zainstalować sterownik ADI, uruchomić komputer następnie zainstlować soft od Creative.

Link to post
Share on other sites

No maximus II forumla bedzie lepszy pomijając kwestie finansowe... Jacek_264 co do OC to wiele zależy od posiadnego CPU oraz na jaką sztuke sie trafiło. Ogólnie płytka jest przyjemna. Jak masz jakąś lepszą sztuke proca to bierz, bo maximus pozwoli osiągnąć wysoki zegar :[ jeśli masz przeciętniaka i szkoda Ci kasy to weź jakąś tańszą płytke.

Link to post
Share on other sites

bierz x38 jest ciekawszym roziazaniem od p45. zreszta maximusa fomrule na x38 mozesz sobie smialo przerobic na maximus rampage x48. Ja tak mialem u siebie. Dzieki zmianie masz wiecej mozliwosci OC - pelnokrwisty x48. Przecierz chipsety x38 i x48 niczym sie nie roznily. Jeden miał tylko oficjalne obsługe wyższych taktowan pamieci a drugi tez miał tylko poprostu nie oficjalnie. No ale markting intela wolal nazwac stary chipset jako nowy i od tyle :[

W testach nawet widac ze w programach x38 ma przewage nad p35 oraz p45 jak kiedys patrzylem. Roznice były inne w grach ale w testach syntetycznych wygrywał

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...