Skocz do zawartości

Wentylator do obudowy 80mm, cichy i w miare wydajny


Recommended Posts

Witam!

Potrzebuje jakiś wentylator 80mm na tył obudowy w miarę cichy i wydajny.

Obecnie mam Tricod science, wiec wszystko bedzie cichsze od niego ;)

Jakie polecacie cos z TC?

Zakres cenowy do 40 zł

 

Wymagania stosunkowa cisza tak max do 20 decybeli (nie bardzo wierze w opisy producentów, więc wolałbym coś sprawdzonego co posiadają forumowicze)

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Obudowa z czasów socket 478, nawet nie znam nazwy z przodu jest tylko wielki znaczek mała litera e, w środku siedzi Celeron 2,8 Ghz, grafika zintegrowana, jeden dysk HDD WD ata 80 GB oraz nagrywarka samsunga dvd,

Chyba obudowa to codgen, ale pewności nie mam, fabrycznie z tyłu był tricod science 80 mm, niestety do obudowy na tył zmieści się tylko 80 mm wentylator ;) .

Link to post
Share on other sites

Uhm, to w takim razie wytnij tą blachę z otworami w miejscu wentylatora, zostaw tylko otwory na śruby mocujące wentyl i zamontuj tam choćby to http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=27562

+ jakiś grill albo i nie (no chyba, że ktoś często pcha paluchy na tył budy) i będzie cichutko.

Link to post
Share on other sites

Niby fajnie. Tylko, czy ładowanie takiego wentyla do kompa z celeronem 2,8GHz ma sens?

Osobiście włożyłbym tam najtańszy wiatrak od Tracera czy jakikolwiek inny na łożysku ślizgowym, przy czym przed zamontowaniem wypłukałbym oryginalny smar WD-40 i w to miejsce dał olej do przekładni samochodowych :) Niedawno obmyślony patent - odczuwalna różnica w głośności.

Link to post
Share on other sites

Taniej mi wyjdzie wymienić jeden wentylator w obudowie niż całą obudowę :D

ale uwaga słuszna.

 

Poza tym na razie do prac biurowych sprzęt jest wystarczający (głównie piszę na nim pracę mgr, a rodzice używają go do internetu i prac biurowych), gdzieś za dwa lata planuję wstawić tam jakiś energooszczędny procesor o około 45 W TDP, ale obudowy nie chce zmieniać, jest całkiem dobra, jedyny jej mankament to to, że mogę z tyłu zamontować max 80 mm wentylator :)

 

Zamontuje jakiś wentylator za 40 zl, żeby było cicho i po sprawie :) przyszłościowo do procesora o niedużym TDP wentylek 80tka powinna być, aż nadto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...