Skocz do zawartości

Komputer do gier 3000zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, głównie CS GO ale od czasu do czasu jakieś nowsze tytuły 

  • Maksymalna kwota : 3000 zł 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : po świętach 

Których części potrzebuję : wszystko 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 

Rozdzielczość mojego monitora i model : Flatron W2261VP FullHD

Specjalne wymagania : Interesują mnie zestawy z intelem i nvidią, gram głównie w csa dlatego zależy mi bardziej na procku ale do 3000zł znajdzie się chyba jakaś przyzwoita karta. Chciałbym obudowę z oknem i podświetleniem :D

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : myślałem nad użyciem dysku ze starego kompa dysk ma oznaczenie st3500418as czy ma to sens ? a za pieniądze na nowy dysk HDD kupiłbym SSD 

Własna propozycja zestawu :-

Inne : Jak to jest z częstotliwością RAM do płyty H110 nie można włożyć RAMu z wyższą częstotliwością niż 2133MHz?

Link to post
Share on other sites
czy ma to sens ?

 

Tak

 

Jak to jest z częstotliwością RAM do płyty H110 nie można włożyć RAMu z wyższą częstotliwością niż 2133MHz?

 

Można ale taktowanie i tak zejdzie do 2133 MHz. Płyty ASrock posiadają możliwość OC pamięci ale nie wiem czy wszystkie pamięci na tym działają.

 

Chciałbym obudowę z oknem i podświetleniem

 

Z oknem ok. Podświetlenie zrobisz sobie sam za jakiś czas. Albo wentyl albo jeszcze lepiej taśmy LED pod molexa bądź bardziej zaawansowanie LED RGB + zasilacz + pilot. Koszt na allegro kilkadziesiąt złotych.

 

Nie wiem jednak czy się zmieścisz tak w tym budżecie z tym wszystkim. 

 

1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 3GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno) 1 x  GoodRam 8GB 2133MHz CL15 Play 1 x 

MSI H110M PRO-VH /intel H110, DDR4, LGA1151/

 

3159 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

i5 + GTX 1060 3GB. Tyle jeżeli chodzi o wydajność. Płyta mATX w budzie ATX z oknem  :/

Ewentualnie taniej możesz brać Corsair VS 450W 120mm

 

Można zejść do Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB DDR5 256bit (1230/6600) dokładając do AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ + GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play

 

Słabsza grafa. Mobo z możliwością OC CPU. Tutaj pod CS:GO to podstawa. W przyszłości chłodzenie na cepka i jego OC pod 4.0 GHz. Do tego na start pamięci w Dualu. 

 

Gdybyś się trzymał pierwszej opcji, to możesz pomyśleć też o mATX z oknem Thermaltake Versa H13 USB3.0 (czarna, okno)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź na oknie mi strasznie nie zależy chciałbym żeby się coś świeciło (lubię takie rzeczy) co do kart to różnica w cenie jest niewielka jednak zostałbym przy nvidi co do płyty to muszę to rozważyć bo jednak za kilka lat może się przydać OC. Teraz męczę się ze swoim Q8200 i nie idzie :D. A mam takie pytanko bo linki dajesz z esc patrzyłem na ich gotowe zestawy i wydają się dziwnie tanie na czym oni oszczędzają ? :D

 

Poleciłbyś jeszcze jakiś tańszy SSD może być 120GB

Edytowane przez Baro0
Link to post
Share on other sites

Dobra ostatnie pytanko czy esc jest godne polecenia jeśli chodzi o składanie zestawu jak wygląda sprawa z gwarancją czy jest na usługę i podzespoły osobno ? Czy obudowę można otworzyć bez utraty gwarancji jeżeli takowa jest ?czytałem o przypadkach problemu z reklamacją w przypadku składania zestawu z wybranych podzespołów Zestaw zamówić przez koszyk czy z opcji stwórz własny zestaw ? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...