Skocz do zawartości

Gtx 1060 do i5 3470


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sir R,

Recommended Posts

Witam,

mam w planach kupno nowej karty graficznej. Zastanawiam się nad którymś gtx 1060 6GB. I tu jest moje pytanie, czy jest sens wrzucać tego gtx'a do i5 3470 "podkręconego" do 3,9 GHz? Czy może lepiej wziąć używkę gtx 970?

Specyfikacja PC:

Gtx 760

I5 3470 3,9 GHz

GA-Z68AP-D3

4x4GB DDR3

XFX 550W

Windows 7

Rozdzielczość to FHD, przeznaczenie gry.

 

Budżet to 1000zł + sprzedaż karty, czyli starczy na nowego gtx'a.

 

Pozdrawiam,

Sir R

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Polecacie jakieś konkretne modele? Gtx 760 mam od Gigabyte z chłodzeniem WFIII i nigdy nie narzekałem. Z tego tytułu rozważam zakup wersji G1 Gaming od Gigabyte, cena również nie jest zbyt wysoka.

Link to post
Share on other sites

Fakt fury wydajniejsze, lecz niestety i droższe. Gtx G1 Gaming można kupić za ok. 1300-1400 złotych, do fury musiałbym dopłacić 150-200 zł. Dodatkowo fury posiada 2 GB vram mniej, co może się w przyszłości okazać niewystarczającą ilością. Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie się tematem.

Link to post
Share on other sites

fury po prostu jak już ktoś ma, to jest zajefajna spawa, ale na pewno jakbym miał kupowac obecnie nową kartę, wolałbym gtx 1060 mimo że jest od fury trochę słabszy, ale... pobór prądu to masakra przy fury, grzała nieziemska, nie wspomnę , że zasilacz elektrownię trzeba mieć (już moja 450 tka tacensa musiałaby iśc na emeryturę, a spisuje się elegancko więc po co?) sam Lipton w tym filmie na końcu powiedział, rachunki w skali roku o 200 zeta większe (w to miejsce można 2 nowe gry kupić na gwiazdkę np :)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo fury posiada 2 GB vram mniej,

tak ale HBM jest bardziej dynamiczne, to po prostu inny rodzaj pamięci, nie powinno się tego porównywać przez samą pojemność

 

 

grzała nieziemska

Sapphire Fury Tri-x lub Nitro zawstydza temperaturami i ciszą większość kart z tego przedziału cenowego


nie zmienia to faktu, że pod ten procesor bardziej pasuje GTX 1060

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...