Skocz do zawartości

GTX 1050 TI nie pokazuje podłączonej karty


Recommended Posts

Kilka dni temu kupiłem GTX 1050 TI od MSI, podłączyłem ją pod slot PCI-e, ale problem moj polega na tym ze moj PC nie widzi w ogole tej karty, pisałem juz na jednym forum komputerowym ale niestety nie znali rozwiazania. Mozliwe ze moja płyta głowna jest nie kompatybilna z nowymi grafikami? Próbowalem juz updatowac biosa, tez nic nie dało. Komputer ma juz kilka lat, zaznaczam ze po podłączeniu grafiki i włączeniu kompa i wszytkich kabli (uzywam HDMI-VGA) wentylator w grafice się kręci (uzylem gpu z płyty głownej jako testu czy pokazuje mi ta grafike w windowsie/programach)

 

 

Płyta: P8H61-M LX

CPU: i3 2100

Dysk: Sata 2

Ram: 8GB DDR3

Zasilacz: Tagan 380W

Bios: 4601  9/18/2013

 

 

Jutro jeszcze sie przejdę do znajomego, czy ta grafika u niego działa.

Edytowane przez henio1112
Link to post
Share on other sites

Ja by zaczął od upa biosu było już tak na h61 przy gtx 9xx

 

 

bios mam najnowszy (4601) ze strony https://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX/HelpDesk_Download/

http://i65.tinypic.com/vfjdzd.png

 

 

 

 

jak używasz przejściówki hdmi-vga to nie bedziesz miałl sygnału na monitor vga - musisz zakupic adapter albo podpiąc sie bezpośrednio pod dvi lub hdmi

 

 

 

w monitorze mam tylko wejscie VGA, a w tej karcie tego nie ma, tylko jest  DVI-D ale ok, nie wazne potem sie tym zajme.

kwestia jest na ten moment aby wreszcie mi komputer pokazał ze ta karta jest wpięta w PCI-e, bo jak narazie to jak by jej nie bylo

 

 

 EDIT. 20.12

 

byłem dzis w komputerowym - chłopaki stwierdzili ze karta w 100% sprawna.

 

czyli wychodzi na to ze musze zmienic MOBO?

Edytowane przez henio1112
Link to post
Share on other sites

jak ją podłączasz? do tego vga w monitorze? masz ten adapter czy samą przejściówke? bo dvi-d nie podłączysz przez przejściówkę, musi być adapter-konwerter vga, cos takiego

http://allegro.pl/adapter-konwerter-displayport-dp-do-vga-hq-i5864027412.html?reco_id=6b437b28-c6ba-11e6-9576-025b932c4634&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Niestety bios starszy nie dał rady

 

 

no nic napisałem do supportu ASUSa, zobaczymy co odpisza.

 

 

 

przestawić jeszcze raz na PCI-E
 

 

przeciez napisałem, ze co przestawie to wskakuje spowrotem na auto

 

nawet jak bym nie mial sterownikow do tej karty, to powinna spokojnie pokazac sie w systemie, a tu wystepuje problem


Usunąć po pierwsze stare na integrze, wejść w bios, przestawić jeszcze raz na PCI-E, zrestartować kompa i odpalić już na dedykowanej karcie i zainstalować nowe, ja też się męczyłem. 

 
 

1. Usunelem stare sterowniki programem DDU 

2. Shutdown kompa

3. Na wszelki wypadek wyjąłem bateryjke na chwile

4. Załozylem nową karte, odpalilem na zintegrowanej 

5. Wbilem w biosa i tu występuje moj problem bo bios za chiny nie chce trzymac ustawienia z Auto na PCI E

6. Wbiłem do systemu, próbowalem odpalic sterowniki z płyty, ale po chwili wyskoczyło "Program Instalacyjny Nvidia nie moze kontynuowac pracy, requires an NVIDIA GPU"

 

 

jak moge rozwiazac problem nie zapisywania ustawien w bios? moze to jest problem w moim przypadku

Link to post
Share on other sites

bateria raczej tak, teraz własnie włączyłem swoja stara karte, i przestawiło sie normalnie na PCIe i zapisalo. Tylko na nowej sie zmienia

 

ciekaw jestem jak bym spowrotem wpią, czy ustawienia biosu by zostaly (juz naprawde mam tego po dziurki w nosie)

 

 

niestety zmienia sie po zmianie karty :(((

Edytowane przez henio1112
Link to post
Share on other sites

Przecież HDMi daje sygnał cyfrowy(DVI-D to samo), a vga to sygnał analogowy. Bez konwertera ani rusz.

Karta będzie dzialac, ale nie da obrazu bo Twój monitor obsługuje sygnał analogowy, nie cyfrowy.

Edytowane przez Dzylek
Link to post
Share on other sites

To nie ma prawa działać. Starą kartę musi podpinać pod DVI-I lub VGA. Nie da się zwykłą przejściówką z DVI-D na VGA zmienić sygnału z cyfrowego na analogowy. Do tego są specjalne konwertery które i tak opóźniają przesył.

Jeśli wciąż nie wierzysz to polecam podstawową lekturę:

http://pclab.pl/art41137-3.html

Edytowane przez Dzylek
Link to post
Share on other sites

dzylek, czy ty nie rozumiesz, że mu nawet bios tej karty nie widzi? jak by wszystko było OK w menadżerze zadań (mimo podpięcia od integre) powinna ta druga być widoczna , a nie jest, czytaj od początku dokładnie , co autor napisał, a nie wyskakujesz jak Filip z konopii

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedz od Supportu ASUSa

 

 

 

Szanowny Kliencie ASUS,

Opisane przez Pana zachowanie najprawdopodobniej wynika z braku kompatybilności karty która działa na interfejsie PCIe v3.0 z płytą która działa na znacznie starszym kontrolerze PCIe v2.0.

Gdzie jest teoretyczna wsteczna kompatybilność standardu PCIe 3.0 z 2.0, odnosi się ona bardziej do odwrotnej niż Pańska konfiguracji, gdzie nowa płyta główna z kontrolerem PCIe 3.0 będzie obsługiwać karty z interfejsem PCIe v2.0.

Aktualizacja BIOS niestety w takich przypadka nie jest rozwiązaniem.

Z uwagi na brak dodatkowych slotów PCIe x16 na Pańskiej płycie czynności które może Pan zrobic są bardzo ograniczone. Jeśli jest możliwość aktualizacji VBIOS karty graficznej na innej płycie, sugerował bym zrobić taką aktualizację.

 

 

Karta jest sprawna, serwisant sprawdzil na moich oczach

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...