Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym kupić czytnik na święta i czytam od kilku dni o tym i trochę się już orientuję, czego chcę. Najlepiej jakby był wyświetlacz Carta, podświetlenie i jak największa rozdzielczość. Na początku wytypowałem polski produkt inkbook onyx 400, bo ma to wszystko. Jednak jest trochę negatywnych opinii o nim, że muli, a sam sprzęt też ma już 2 lata i w oficjalnym sklepie go nie ma, więc i brak jakiegokolwiek wsparcia. Także serwis pozostawia wiele do życzenia, wg opinii. Kolejna sprawa jest z tym, że firma oddzieliła się od Onyxa i teraz nie wiadomo, czy jakość jest ta sama, czy polityka firmy się zmieniła. Z tego też powodu odrzuciłem najnowszy produkt inkBOOK Classic 2, który ma dobre opinie, ale jednak ta firma jest niepewna wg mnie. 

Jest jeszcze Kindle 8, ale mamy tutaj wyświetlacz Pearl, brak podświetlenia i niską rozdzielczość.

A więc została mi trzecia opcja: Pocketbook Basic Touch 2 (PB625). Czytnik miał premierę w listopadzie tego roku, a więc myślę, że będzie miał długo wsparcie. Jednak nigdzie w internecie nie znalazłem jakiejkolwiek recenzji o nim, ani opinii. Są jedynie opinie i recenzje starszego brata Pocketbooka Basic Touch i są one pozytywne. I teraz nie wiem, lepiej wziąć starszą pewniejszą wersję, która jednak ma gorszy wyświetlacz, czy mieć nadzieję, że skoro stara wersja była dobra, to nowa będzie jeszcze lepsza?

A może są jeszcze jakieś modele w tej cenie, a o których nie wiem? Proszę o opinie i propozycje. 

Link to post
Share on other sites

Polecam Ci zarówno Kindle jak i Pocketbook. Pozostałych dwóch czytników myślę, że nie warto. Awaryjność czytników Kindle jest bardzo niska, ale minusem jest brak polskiego menu jeśli Ci to nie przeszkadza wybierz Kindle.

Link to post
Share on other sites

Sam mam w domu Kindle jak i pocket book i na pierwszym miejscu jest zdecydowanie Kindle. Pocketbook jest niezły to fakt ale to jednak niższa liga niż Kindle z którym nie ma żadnych problemów a działanie to po prostu bajka. Jedynymi wadami to brak języka polskiego oraz bardzo ograniczona ilość formatów które. Jednak przerobienie dowolnej książki na format Kindle to kilka minut.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...