Skocz do zawartości

Komputer NIE DO GIER za około 3000 zł.


Recommended Posts

Witam. Potrzebuję dość szybkiej porady w kwestii złożenia komputera do prac w pakiecie office oraz multimediów, zestaw będzie podkręcany. Ze starego kompa użyje obudowę i HDD, natomiast będę potrzebował SSD. Dodam, że interesuje mnie maksymalna wydajność w tej kwocie oczywiście bez GPU. Kolorystyka i wygląd nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podkręcany zestaw do pakietu office i multimediów ? 

 

Może rozwiniesz zastosowanie bo póki co wydaje mi się, że za daleko poleciałeś. Nie wiem. Obróbka video ? 10 000 wierszy w kilkunastu kolumnach w Exelu ? 

 

Razem z monitorem ? Bez ? 

Link to post
Share on other sites

Podkręcany zestaw do pakietu office i multimediów ? 

 

Może rozwiniesz zastosowanie bo póki co wydaje mi się, że za daleko poleciałeś. Nie wiem. Obróbka video ? 10 000 wierszy w kilkunastu kolumnach w Exelu ? 

 

Razem z monitorem ? Bez ?

 

Bez monitora. Sama skrzynka. Faktycznie przesadziłem z tym OC. A więc poprawka - zestaw nie będzie podkręcany.

Link to post
Share on other sites

A że tak zapytam. Jaki jest monitor ? 

 

Domowy użytek bez jakiś cięższych zastosowań ? Zakładam, że oglądanie filmów, net, zdjęcia i Office ? Budżet musi być dociągnięty do końca ?

 

Monitor to DELL P2214h. Nie przewiduje cięższych zastosowań. Budżet nie musi być dociągnięty do końca.

Link to post
Share on other sites

Do takich zastosowań to i takie coś powinno wystarczyć

 

1 x  Intel Pentium G4400 /3.3GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Corsair 8GB 2133MHz CL15 ValueSelect 1 x  SilentiumPC Brutus Q30 USB 3.0 (mini ITX) 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  AsRock H110M-DGS /intel H110, DDR4, LGA1151/

 

Tutaj masz jakiś tam 1300 zł. O ile będzie trochę aplikacji w tle, to można pomyśleć nad dopłatą do i3 6100. Dopłata do większego SSD raczej chyba tez już na siłę. Można pomyśleć co najwyżej o jakimś horyzontalnym chłodzeniu za 100 zł co by nic nam tam nie wyło pod uchem. 

Link to post
Share on other sites

A więc... tak ak pisałem na wstępie obudowy nie potrzebuję ponieważ wykorzystam tą co mam - Fractal Design Define R4. Jeśli chodzi o SSD to 240 GB w zupełności wystarczy. Mimo wszystko mam obawy co do tego procesora w kwestii wydajności za jakiś czas. Wolałbym dzisiaj dołożyć trochę kasy i wziąć jakiś i5. Owszem... może przesadzam, jednak chciałbym mieć pewien zapas mocy na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...