Skocz do zawartości

Problem rx470


Recommended Posts

Cześć, dzisiaj przyszła mi rx470 gigabyte i jak narazie wrażenia ok, ale jeżeli chodzi o gry, na razie testowałem tylko cs go i jestem bardzo zdziwiony, ponieważ mam tam ustawienia maksymalne, rozdzielczość 4:3 i fps ok 90 czasem wyżej czasem mniej i chyba tak nie powinno to wyglądać. Kolega który posiada gtx760 gra na maxa ustawienia 16:9 i ma 250 klatek. W czym tkwi problem? Zainstalowałem sterowniki dzisiaj, żadnego formata nie robiłem, po prostu włożona karta + sterownik. Cpu: 2500k stock.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej używałem integry, jak je odinstalować?

 

Panowie z shoutboxa, daje config pc:

 

2500k zegary stock

z68  extreme 3 gen 3

rx470 gigabyte g1 stock

corsair 8gb

ssd 120gb

wd blue 1000gb

ocz zt 550w

Edytowane przez Machim
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem przed chwilą reset do ustawien fabrycznych w win10, czyli tak samo jak format. Cs go dalej te same klatki + po włączeniu na poczatku 10 s klatki uitrzymywane sa na poziome 20-60 potem ok 100. Wszystkie ustawienia max. Wgrane stery audio + intela + amd najnowsze. Kabel wpięty do karty graficznej. Jakieś pomysły co to może być?

 

Edit: Skorzystałem z porady kolegi, użyłem programu i wywaliłem stery intela, teraz mam sztywno 30 fps w cs go, czyli jakieś ustawienia, gdzie to zmienić?

Edytowane przez Machim
Link to post
Share on other sites

Poprzestawiałem ustawienia, wyłaczyłem ustawienia nagrywania w xbox i wróciło znowu do 90-150 fps. Procesor tego nie ogranicza raczej, nie? Widziałem na yt wszystko max moj proc + 770 2gb i lata po 300fps także coś za mało tu. Zaraz podeśle screena.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzucam tutaj logi z działania karty podczas gry : http://textuploader.com/ddmxy

 

Widać tutaj co chwile gpu load 0% i to chyba jest ten problem

 

To znaczy, że GPU nie jest prawie w ogóle obciążane, jakby nie potrafiło doczytywać tekstur. Zobacz jakiś programik do sprawdzania dysku, może to być problem i wyślij zrzut ekranu.

Link to post
Share on other sites

U mnie ta opcja jest w OverDrive, więc u ciebie powinna być w zakładce WattMan. Gry -> Ustawienia globalne -> WattMan -> (u mnie jest na samym dole) opcja Chill. Jeśli tam jest wyłączona to analogicznie możesz jeszcze sprawdzić w profilu gry. Gry -> CS:GO (Czy jak to tam ci się wyświetla) -> WattMan

Możesz jeszcze ściągnąć np.: valley benchmark i sprawdzić czy karta pracuje prawidłowo w tym programie, oraz wrzucić logi jak poprzednio.

Edytowane przez Kamillus96
Link to post
Share on other sites

Chill wyłączone, zaraz zrobie benchmark i podeśle.

 

benchamrk: http://imgur.com/a/kQkj5

 

I wynik gpu z, tu już gpu load 100 lata http://textuploader.com/ddmz1

 

Odpaliłem teraz yt i zauważyłem ze w full screen laguje, tak samo filmy z dysku, wczoraj yt było normalnie na tej karcie.


Posprawdzałem i znalazłem, że mam bios na karcie f6 a dostępny jest f7, aktualizacja do nowszego może naprawić te błedy ?

 

Dobra, mam chyba winowajcę, temp na procesorze podczas gry to ok 97 stopni, jutro nowa pasta leci na ten box, jak nic nie da to wymiana całego chłodzenia, mam nadzieję ze to o to chodziło.

Edytowane przez Machim
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra, mam chyba winowajcę, temp na procesorze podczas gry to ok 97 stopni, jutro nowa pasta leci na ten box, jak nic nie da to wymiana całego chłodzenia, mam nadzieję ze to o to chodziło.

 

Zapewne. W Unigine test był poprawny ale tam procek niewiele robi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...