Skocz do zawartości

Kamillus96

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutralny

O Kamillus96

 • Tytuł
  Nowicjusz
 • Urodziny 30.08.1996

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Co do OC tych Ballistików jak chcesz się jeszcze pobawić możesz dać tRCDRD na 19 lub wyżej, powinny ruszyć na wyższych częstotliwościach. Moje 2666 MHz chodzą na 3200 MHz przy czasach 15-19-17-34, do 3333 MHz potrzebują już 16-20-18-36 przy napięciu 1.35v. Wyżej nie idą mimo ustawiania kosmicznych czasów.
 2. A co masz wybrane w sterowniku w zakładce "COLOR CONTROL" -> "ADJUST EFFECT". Opcje "FULLY LIGHTED", "BREATHING" czy "LIGHTING OFF". Jeśli to ostatnie to nic dziwnego że się nie podświetla.
 3. Pobrałeś zły sterownik, musisz zainstalować ten do wersji Black Edition -> http://www.roccat.org/pl-PL/Support/Downloads/#/1/Gaming-Mice/142/Kone-Pure-Optical-Black-White-Edition/27/Windows---10-64-Bit/V1.07/FW1.05/ Sam przed chwilą odebrałem tą mysz od kuriera, działa świetnie
 4. Po co chcesz zwiększać rozdzielczość? W ustawieniach karty, w zakładce "Ekran" masz taką opcje jak "Superrodzielczość wirtualna (VSR)". Po włączeniu tej opcji, w ustawieniach ekranu oraz grach powinieneś mieć do wyboru wyższe rozdzielczości, w tym tą którą chcesz. Nie musisz tworzyć niestandardowej.
 5. Zazwyczaj tak to działa. Zazwyczaj, bo czasami są z tym przełączaniem problemu i trzeba wymuszać użycie danej karty w profilu gry, w sterownikach. Przynajmniej tak kiedyś było w przypadku integry intela i karty amd. Ale od dawna nie mam laptopa, więc nie wiem jak to wygląda obecnie. Dodatkowo w przypadku dwóch kart AMD (integry i dodatkowej dedykowanej karty) jest chyba tak że w niektórych grach integra wspomaga kartę dedykowaną i masz większą wydajność niż gdybyś używał tylko dedykowanej.
 6. Kamillus96

  Problem rx470

  Chłodzenie na pewno dobrze zamontowałeś? Jest gorące gdy dotkniesz radiator? Z tyłu płyty zatrzaski powinny wyglądać w ten sposób -> https://zapodaj.net/20a49ae10ab32.jpg.html Jeśli chociaż jeden czarny bolec nie wyszedł tak jak na obrazku, to nie masz prawidłowego docisku.
 7. Po co ty chcesz to wyłączać? HD 8850G to integra, a HD 8670M to wydajniejsza dedykowana karta. Sterownik AMD automatycznie przełącza kartę zależnie od potrzeby np.: integra na pulpicie i nie wymagający gry, a reszta leci na dedykowanej.
 8. Kamillus96

  Problem rx470

  U mnie ta opcja jest w OverDrive, więc u ciebie powinna być w zakładce WattMan. Gry -> Ustawienia globalne -> WattMan -> (u mnie jest na samym dole) opcja Chill. Jeśli tam jest wyłączona to analogicznie możesz jeszcze sprawdzić w profilu gry. Gry -> CS:GO (Czy jak to tam ci się wyświetla) -> WattMan Możesz jeszcze ściągnąć np.: valley benchmark i sprawdzić czy karta pracuje prawidłowo w tym programie, oraz wrzucić logi jak poprzednio.
 9. Kamillus96

  Problem rx470

  Może to ta nowa opcja AMD Chill ogranicza wydajność, sprawdź czy nie masz jej przypadkiem włączonej dla tej gry.
 10. A próbowałeś podać ten sterownik ASMedia USB3.0/3.1 Drivers przy instalacji?
 11. Tym programem od microsoft'u możesz tez po prostu ściągnąć sobie to iso na dysk (jest tam taka opcja) i rufusem zrobić instalkę. Czy może już tak robiłeś?
 12. Może instalatorowi chodzi o sterownik usb, próbowałeś mu zapodać sterownik ASMedia USB3.0/3.1 Drivers. Możesz też spróbować zmienić port usb z którego instalujesz system. Z tyłu masz dwa czarne porty usb 2.0 włóż tam pendrive i spróbuj ponownie. Poza tym w rufusie schemat partycjonowania musisz dać na GPT dla UEFI, ponieważ prędzej zmieniłeś na dyskach partycjonowanie na GPT sposobem który ci podałem wyżej. Więc jak uda Ci się przejść z instalacją dalej to z wybranym partycjonowaniem MBR nie zainstalujesz systemu na dyskach partycjonowanych GPT. (Partycjonowanie GPT poza tym jest wymagane
 13. A w biosie dyski są widoczne? Kontroler SATA ustawiony masz na AHCI
 14. Kamillus96

  Problem rx470

  Sterowniki w jakiej wersji masz? 16.12.1?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...