Skocz do zawartości

i5 6600k czy i7 2600k do Battlefield 1? Którego procka zostawić?


Recommended Posts

Mam pytanko, posiadam obecnie i7 2600k, jeszcze na płycie H61m, planowałem zakup mobo do OC żeby zwiększyć wydajność w BF1 na multiplayerze. W międzyczasie kupiłem okazyjnie i5 6600k z myślą o zmianę platformy jednak ostatecznie mając oba procki mam wielki dylemat na co się zdecydować. Oba procki podkręcałbym w okolice 4,4-4,5GHz maks, który Waszym zdaniem lepiej sprawdzi się w multi w Battlefield 1?

i5 6600k niby dużo mocniejszy jeśli chodzi o wydajność jednego rdzenia, jednak BF1 w multi w pełni korzysta z 8 wątków i jest to duży plus na rzecz i7 2600k. Zrobiłem sobie kilka benchmarków frapsem na multi z 64 graczami przy użyciu i7 2600k i przy zablokowanych 4 wątkach (czyli trochę taka symulacja i5) średnio wyszło ~66fps, natomiast przy 8 wątkach i7 robił średnio ~80fps. Pytanie czy i5 6600k będzie na tyle mocny żeby nie tylko wyrównać różnicę ale wręcz wyjść na prowadzenie.

Dodatkowy plus na korzyść i7 to koszt. Sprzedaję obecne mobo, dokładam 100-150zł i kręcę na 4,5GHz. Dodatkowo sprzedaję jednak i5 6600k i po wszystkim zostaje mi więcej pieniędzy niż gdybym się zdecydował na sprzedaż obecnej płyty i zakup mobo do i5 6600k czyli wydatek 500-550zł.

Tutaj pojawia się pytanie czy warto dokładać kilka stów na platformę z i5 względem i7 typowo do Battlefield 1? Wydajność będzie zauważalnie lepsza? Bo robiąc test z zablokowanymi i odblokowanymi wątkami i7 mam wrażenie, że efekt końcowy będzie porównywalny a zostając przy i5 niepotrzebnie opróżnię kieszenie. Do kosztu zmiany platformy trzeba także doliczyć różnicę w wartości procków bo jednego z nich jednak będę musiał sprzedać.

Co byście więc radzili?
i7 2600k i ~500zł w kieszeni czy i5 6600k?

Wiem, że do gier ogólnie lepszy byłby i5 6600k bo jeszcze mało gier wykorzystuje 8 wątków, jednak Battlefield 1 korzysta z 8 a gram tylko w BFa. Na pozostałe gry "z doskoku" i7 mi w zupełności wystarczy.

PS. Gram w rozdziałce 2560x1080, reszta podzespołów w sygnaturce.

PS. 2 Od czasu do czasu gram także w Armę 3,ile mniej więcej i5 będzie tutaj wydajniejszy?

Link to post
Share on other sites

A gdybyś miał podjąć decyzję tylko i wyłącznie do BF1, który korzysta z 8 wątków? W Armę gram z doskoku, pogram dwa tygodnie i pół roku przerwy więc pytanie o Armę raczej z czystej ciekawości, nie wpłynie ona na decyzję.

Różnica w BF1 oczywiście może być, bardzo możliwe, że będzie zauważalna, pytanie czy warta dopłacenia ~500zł?

Link to post
Share on other sites

Płyta na z68 lub z77 i jechane, jak dla mnie przy i7-2600k nie warto pchać się jeszcze w skylake. Może przy 8-9gen będzie ok, ale jak na obecny moment, to już lepiej serio dopłacić do mobo i kręcić takie cudo :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...