Skocz do zawartości

Zestaw, czy będzie dobrze działał


Recommended Posts

Witam,

Mam poskładany, działający zestaw i planuję wrzucenie do niego nowej grafiki.

Zestaw będzie wyglądał tak:

 

Intel Core2 Quad Q8200 2,33 GHz

Asus P5QL-E

9800GTX+Evga 512

zasilacz Forton 350

 

Czy to będzie działać stabilnie? Czy taki zasilacz wystarczy?

Jak sprawuje się 9800gtx w tej konfiguracji?

Może polecilibyście jakąś inną grafikę lub/i zasilacz.

 

Za wszelką pomoc serdeczne dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja bym ten zasilacz wymienił na jakiś 500W (chociaż 400), gdyż włożyłbym inną, mocniejszą grafikę: GTX260 c-216 (można w dobrej cenie dostać), albo na HD4870. Może niech ktoś jeszcze pomyśli nad grafiką bo nie jestem pewien :)

 

edit: fakt, dobry 350W uciągnie, tylko, że na większe OC chyba nie ma co liczyć - oczywiście bezpieczne OC :>

Link to post
Share on other sites

No jak napisał procek ... to jest quad , trzeba go podkręcić żeby szło na nim ładnie grać , a to wiąże się ze sporym wzrostem apetytu na waciki. Ja bym nie ryzykował na tym zasilaczu. Niby Forton dobry , ale do chiefteca , enermaxa, anetaca itp to jednak mu brakuje.

 

edit. Jeśli to 550W to wystarczy spokojnie :)

Link to post
Share on other sites

Niby Forton dobry , ale do chiefteca , enermaxa, anetaca itp to jednak mu brakuje.

Akurat do Chiefteca to mu wcale nic nie brakuje :)

 

Swoją drogą 550W, a tylko 36A (432W) na +12V. Znowu marketingowców poniosła fantazja (skąd ja to znam :) ).

Ale i tak starczy, 12-ka jak u OCZ 500W.

Link to post
Share on other sites

Po drodze doczytałem się, że aby w pełni wykorzystać gtx260 w grach z tym procesorem to trzeba go podkręcić, co odpada bo jako zielony w temacie nie wezmę się za podkręcanie.

Więc może wystarczy 9800GTX.

Rozumiem, że jeśli nie mam zamiaru go podkręcać to ten zasilacz do zestawu wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Po drodze doczytałem się, że aby w pełni wykorzystać gtx260 w grach z tym procesorem to trzeba go podkręcić, co odpada bo jako zielony w temacie nie wezmę się za podkręcanie.

Więc może wystarczy 9800GTX.

Rozumiem, że jeśli nie mam zamiaru go podkręcać to ten zasilacz do zestawu wystarczy.

Owszem, bez OC karta będzie się marnować.

Zasilacz starczy nawet do OC, ma nawet niezłą linię +12V (ale te 550W jest przesadzone, powinien mieć 450-500W na naklejce).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to będę jeszcze sprawdzał ten temat.

Odpowiadacie prawie natychmiast... trochę jak chat a nie forum:). Ale mogłem się spodziewać, to królestwo OC a nie szachistów;)

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Piotrek

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...