Skocz do zawartości

Najbardziej opłacalna karta do i5 2500K - GTX 970 czy 1060?


Recommended Posts

Tamten sprzedawca się jednak rozmyślił. Co sądzicie o tym:

 

http://allegro.pl/outlet-karta-gigabyte-radeon-rx-480-gaming-g1-8gb-i6667442665.html

 

Outlet, 3 lata gwarancji, odbiór w salonie.

Z outletu nie bierz żadnego towaru.Te ryski na zdjęciach i inne niespodzianki sprawiają problem wrazie reklamacji i co serwisowi powiesz,produkt kupiłeś z outletu.

Tu masz fajną karte w ok cenie http://www.emag.pl/karta-graficzna-gainward-geforcer-gtx-1060-6gb-phoenix-426018336-3729/pd/DKCWK2BBM/

Link to post
Share on other sites

sterowniki NVidii z 2014 roku o numerze 337.50 znacznie zmniejszyły obciążenie CPU - tzw. narzut sterowników - we wszystkich grach DirectX 9, 10 i 11. Była to odpowiedź NVidii na konkurencyjne API Mantle. Dlatego zwłaszcza posiadacze dwurdzeniowych procesorów więcej CPU-FPS w grach DX9, 10 i 11 zyskają na kartach NVidii. Przed wypuszczeniem tych sterowników więcej CPU-FPS przy 2-rdzeniowych procesorach uzyskiwano na kartach AMD.

//cytat z mojego miniporadnika w sygnaturce

 

Co do produktu z outletu i gwarancji sprzedawcy (nie producenta!) to już raczej należy spytać w samym x-komie. Wątpię, aby aż tak bardzo robili kogoś w wuja. Jeśli serwis Gigabyte miałby problem z przyjęciem takiej karty na serwis, to raczej można liczyć na x-kom w takim względzie, że zaoferuje możliwość zwrotu kasy lub wymiany na inny model.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

"Czerwoni mocno inwestują w promowanie niskopoziomowych DirectX 12 oraz Vulkan, których (upraszczając) głównym założeniem jest wyciśnięcie maksimum z układów graficznych przy jednoczesnym odciążeniu procesora".

 

Bierz to co podałem do swego procka,wykręcisz ją do GS-a.Masz fajną karte w dobrej cenie.Sam widzisz jak wyj.... ceny na karty zdzierusy.Jak już na taki wydatek było cię stać to dołóż i bądz zadowolony. 

Link to post
Share on other sites

Weź GTX 970

Weź przestań.

W cenie 900 zł to już lepiej wziąć nowego RX 470 4GB, nawet jeśli będzie nieco głośniejszy i wolniejszy o te kilka % niż brać niepełnowartościowego 970.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie pojawi się jakiś GTX 1060 6 GB w dobrej cenie (ok. 1100zł., oczywiście używany) to wezmę Gigabyte RX 470 4GB za 900 zł. z x-komu. W międzyczasie powiedzcie, który zasilacz (najlepiej modularny) najlepiej  dobrać do tego zestawu. Ja proponuję ten:

 

http://www.x-kom.pl/p/227229-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-600w-vero-m1.html

Link to post
Share on other sites

 

 

W cenie 900 zł to już lepiej wziąć nowego RX 470 4GB, nawet jeśli będzie nieco głośniejszy i wolniejszy o te kilka % niż brać niepełnowartościowego 970.

 

Jest wolniejszy o 16% z większą pamiecią 8GB 7%

 

 

 

Jeśli nie pojawi się jakiś GTX 1060 6 GB w dobrej cenie (ok. 1100zł., oczywiście używany) to wezmę Gigabyte RX 470 4GB za 900 zł. z x-komu.

 

Możesz żałować ale twoja sprawa.

 

za 1100 masz 480X 4GB o 24% wydajniejsza od gtx970 lub w podobnej kasie gtx1060 3GB

Link to post
Share on other sites

Mam w tej chwili dwie opcje i zapewne wybiorę jedną z nich:

 

http://www.x-kom.pl/p/322107-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5.html 900 zł.

https://www.olx.pl/oferta/palit-gtx-1060-jeststream-CID99-IDjEbUb.html#5d767ee210 dogadane na 1200 zł. i odbiór osobisty.

 

Zastanawia mnie tylko, czy warto dopłacać 300 złotych za ok. 10 FPS w większości gier (DX11). Wiadomo, w przyszłości 6GB może się przydać. Ale z drugiej strony rozpowszechni się DX12 i Radeon też będzie miał coś do powiedzenia. Przypominam, że gram w rozdzielczości 1680x1050.

 

Przy okazji kupię SilentiumPC Vero L1 600W w dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites

GTX 1060 6GB ma wydajność blisko GTX 980, który jeszcze rok temu kosztował koło 2500 zł.

Pamiętaj, że różnice wydajności pomiędzy kartami różnych producentów są bardzo względne, bo w jednej grze ta ma więcej, a w drugiej inna, także nie sposób obliczyć jednego wspólnego wskaźnika +X% na korzyść którejś z nich, a tym samym wyliczyć opłacalności.

Moim zdaniem jeśli kasę masz to warto dopłacić do Palita JetStream. To sprawdzony, cichy model z solidnym chłodzeniem, backplate, Dual BIOSem, 3 lata gwarancji, +2 GB VRam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jako, że ceny RX 480 4GB spadły już poniżej 1000 zł. (niektóre) to powiedzcie, które modele są warte zainteresowania? Chodzi mi oczywiście o stosunek ceny do jakości? Co prawda byłem już przekonany do MSI RX 470 4GB GAMING X ale w obecnej sytuacji może warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych za te 5 klatek więcej :D

Link to post
Share on other sites

Dobra. Zamówiłem w komputroniku MSI RX 470 GAMING X 4GB. 940 zł - 20 zł. rabatu = 920 zł. + Hitman (jak pójdzie za 80 złotych to będę zadowolony). Pytanie brzmi - na co zwrócić uwagę przy odbiorze (w salonie)? Powiedziano mi, że jeśli odbiór osobisty to nie ma możliwości 14-dniowego zwrotu więc dobrze byłoby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, żeby wiedzieć, czy nie dostałem czasem używki...

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest to dla ciebie ważne, to zwróciłbym przedewszystkim uwagę na to, czy dobrze zrobiłeś, wybierając odbiór osobisty ;)

Moje karty były w zaplombowanym pudełku, ale naklejenie takiej "plomby" od nowa to nic trudnego.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dobra. Zamówiłem w komputroniku MSI RX 470 GAMING X 4GB. 940 zł - 20 zł. rabatu = 920 zł. + Hitman (jak pójdzie za 80 złotych to będę zadowolony). Pytanie brzmi - na co zwrócić uwagę przy odbiorze (w salonie)? Powiedziano mi, że jeśli odbiór osobisty to nie ma możliwości 14-dniowego zwrotu więc dobrze byłoby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, żeby wiedzieć, czy nie dostałem czasem używki...

Jest to tak czy inaczej zakup na odległość, więc masz prawo do zwrotu towaru w ciągu 14dni. Z tego co pamiętam to było kilka spraw w sądzie które sklepy przegrały.

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony masz rację - dobrze byłoby zabezpieczyć się na możliwość zwrotu ale z drugiej mógłbym takie zwroty robić w nieskończoność i w kółko otrzymywać używane karty (oczywiście wysyłka na mój koszt za każdym razem). Myślę, że pomimo iż w KTR jest "obowiązek zapłaty", jeśli zobaczę, że styki od PCI-E są tknięte, będę mógł odmówić kupna bez żadnej łaski...

Link to post
Share on other sites

Tutaj nie chodzi o robienie zwrotów, tylko o zakup towaru z którego będziesz zadowolony.

Karty z zwrotów trafiają na outlet lub do zestawów gotowców lub w ramach wymiany karty na gwarancji (nowa, przetestowana). Mało prawdopodobne jest to że dostaniesz kartę używaną do ręki.

Link to post
Share on other sites
Witam ponownie. Od dwóch dni używam MSI RX 470 GAMING X 4GB. Świetna karta. Póki co gram w The Division w DX12 na ultra - stałe 60 FPS. ASIC wynosi 73.1%. Kultura pracy świetna. Karta na tle pozostałych podzespołów jest niesłyszalna. Na razie nic w niej nie kombinuję (bo nie muszę). Posiedzę trochę na stockowych ustawieniach. Jestem w 100% zadowolony z zakupu :)

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Witam ponownie. Od dwóch dni używam MSI RX 470 GAMING X 4GB. Świetna karta. Póki co gram w The Division w DX12 na ultra - stałe 60 FPS. ASIC wynosi 73.1%. Kultura pracy świetna. Karta na tle pozostałych podzespołów jest niesłyszalna. Na razie nic w niej nie kombinuję (bo nie muszę). Posiedzę trochę na stockowych ustawieniach. Jestem w 100% zadowolony z zakupu :)

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...