Skocz do zawartości

Szukam kompaktowego telefonu


Recommended Posts

Zależy mi na sprawnym działaniu i jakimś w miare dobrym aparacie, coś lepszego niż lumia 640 LTE bo obecnie posiadam taki telefon, system operacyjny bez różnicy. 

 

Znalazłem taką Motorole:

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/motorola/droidmini/Motorola-Droid-Mini.html

 

Ktoś miał styczność z tym telefonem? Jakieś opinie, warto czy nie? Jest dość tani, a nie chciałbym wydać więcej niż 800 - 1000zł za telefon.

Link to post
Share on other sites

Jeśli naprawdę system Ci bez różnicy, a zależy Ci na konkretnym aparacie, to bierz Lumię 950. Jak na swoją cenę zdjęcia robi niesamowite. Często porównywalne z dużo droższymi smartfonami. Tyle, że to już 5,2", mimo wszystko telefon nie sprawia wrażenia jakiegoś ogromnego. No ale aparat aparatem. Ewentualnie jak coś mniejszego to Z5 Compact, ale jeśli chodzi o zdjęcia - będa gorsze od tych z 950tki.

Link to post
Share on other sites

Na Alledrogo idzie znaleźć te Lumie poniżej 1000zł nówki z gwarancją, obecnie widzę jedną bez gwarancji, druga nie wiem czy ma. Odpuść sobie tę archaiczną motorolę na Snapie S4.

 

Wybrałem nówki i najtańsze w kolejności to taka z gwarancją producenta to minimum 1200zł.

 

 

Ta motorola jest bardzoooo stara.

Jeżeli coś bardzo małego to może iPhone 5 (s)? Ale lepiej raczej ta Lumię, choć ona jest już większą.

 

Szukaj telefonu na allegro

 

 

Przecież ten iphone 5 jest jeszcze starszy niż ta Motorola, a 5s to za duży wydatek więc odpada. Znalazłem jeszcze takie telefony:

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/blackberry/z10/BlackBerry-Z10.html

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxys4mini/Samsung-Galaxy-S4-mini.html

 

Nie przeszkadza mi to, że telefony maja 3 lata, ważne by płynnie działały bo nie kupie  z5 compact z 2015 gdzie trzeba wyłozyć ponad 1500zł. Co sądzicie np o tym BB? Jak szukałem po sieci to opinie ma dobre. Z sony to bym może kupił tego compacta:

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiaz1compact/

 

Ale znowu nie wiem ile prawdy w tym, że ekrany cały czas się odklejają.

Link to post
Share on other sites

Sony taka sprawdzona, a w rankingach sprzedaży na szarym końcu z tych bardziej znanych marek. Kompletnie niczym się nie wyróżniają ich urządzenia, w niczym też mie przodują. Dział mobilny ledwo wychodzi na zero, a niedawno jeszcze przynosił spore straty. Sony jeszcze ciągnęło do Z2 i Z3. Potem już niestety tylko gorzej.

Xiaomi ludzie by nie kupowali tylko ze względu na niską cenę bo takich marek jest dużo, ale też przez to że są dobre.

Link to post
Share on other sites

/jest jakieś to xiaomi poniżej 5 cali, które warto by kupić, raczej bym go nie brał ale jak jest coś dobrego to może chociaż zerkne, ciężko mi się zdecydować bo nie chce wywalić kasy na telefon, który po poł roku zacznie mi się wieszać i sam wyłączać. 

 

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyalpha/

 

Co powiecie o tym, miałbym opcje kupienia go za 950zł bo ktoś u mnie w mieście sprzedał do Lombardu. Telefon był z przedłużenia umowy z tego co widziałem ktoś go dostał w sieci 09.11.2016 więc praktycznie nowy, pewnie ktoś od razu chciał go sprzedawać ale nie poszło i puścił w lombardzie.

Edytowane przez szukamfona
Link to post
Share on other sites

 

 

bo nie chce wywalić kasy na telefon, który po poł roku zacznie mi się wieszać i sam wyłączać.   
 

Xiaomi jest po części znane z tego, że długo wspierają swoje telefony, zaś MIUI jest doskonale zoptymalizowane. Ten Alpha też już ma swoje lata świetności w świecie Androida za sobą. Bierz śmiało Iphone'a, ma jeszcze wsparcie :)

Link to post
Share on other sites

Alpha jest już dośc starym telefonem, i z bardzo kiepską baterią. 

 

Jeśli szukasz czegoś kompaktowego to z3 compact to chyba ostatni androidowy telefon który jest niewielki i wart zastanowienia, po za tym wszystko co ma poniżej 5 cali to zwykle szmelc lub przeceniony sprzęt. Jednym z takich telefonów jest a3 2016, niewielki, dobrze wykonany ale ostro przepłacamy za niego (kosztuje z tego co mi się wydaje koło 1000zł, a w tych pieniądzach znajdziemy mase wydajniejszych telefonów z lepszymi podzespołami).

 

Ja jeszcze nie słyszałem od nikogo kto by posiadał telefon 5 calowy czy 5,2 cala i twierdził że jest za duży i nie poręczny, tylko osoby posiadające małe telefony i żyjące w 2013 roku tak twierdzą... no i posiadacze iphonów. Dlatego na twoim miejscu radziłbym jednak przejrzeć ofertę telefonów 5 calowych bo ona jest najbogatsza. Jeśli koniecznie chcesz małego telefonu to chyba jedyne alternatywy to: z3compact, a3 2016, iphone 5s. 

Edytowane przez balans
Link to post
Share on other sites

Polecam obejrzeć p9 lite, honora 7lite, Galaxy a5 2016, nexusa 5x (tylko w wersji 32gb). P9 i honor 7 lite to praktycznie to samo w różnych obudowach, a5 to dobre wykonanie i bateria za to trochę słabsza wydajność(ale nie odczuwalnie), 5x to świetne działanie i długie wsparcie za to słaba bateria i kiepska jakoś wykonania.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...