Skocz do zawartości

Komputer dla brata, co wymienić


Recommended Posts

Witam, jako, że ze swoją starą jednostką się pożegnałem na rzecz nowej to chciałbym oddać ją bratu w wieku gimnazjalnym, co w nim wymienić, a może zostawić tak jak jest?

Wydaje mi się, że jedynie co mógłbym tu zmienić to dokupić kartę graficzną bo ją zabrałem do swojej jednostki, na ewentualne modyfikacje w jednostce jestem skłonny przeznaczyć maksymalnie 300zł (używane)

Specyfikacja:

  • Intel Core i3 3220
  • Intel HD2500
  • 2x 4GB Kingston HyperX 1600MHz
  • 1x 8GB GoodRam 1600MHz
  • MSI Z77A-G43
  • Dysk do kupienia - najprawdopodobniej WD Blue 1TB 64mb
  • Zasilacz do kupienia - zastanawiam się nad nim, ewentualnie proszę o polecenia modularnego w miarę przystępnej cenie używanego (zakładam, że komputer jakoś bardzo upgradowany, jedynie co to dojdzie karta graficzna)

Proszę o porady, zostać przy takiej specyfikacji jak jest teraz czy może dokupić grafikę?

Znając mojego brata to zapewne jednostka będzie mu służyć do grania.., najprawdopodobniej jakieś przeglądarkowe gry, możliwe, że będzie chciał zagrać w GTA V - znając go to nie będzie zależało na grafice ale byle dało się grać i nie zacinało się (czyli 25-35fps powinno wystarczyć na niskich)

Co do zasilacza, to również proszę o propozycje używanych lub nowych do 220zł, w przyzwoitej cenie można dostać SilentiumPC Vero M1 600W, warto go brać - niby sporo pozytywnych opinii i cena nawet ok?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak masz jakieś 520 zł na GPU oraz na PSU, to:

 

R9 270 w cenie do 400 zł spokojnie dostaniesz w wersji od MSI / ASUS / Sapphire + http://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g450m-450w-modularny-80-i6593135394.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=217123

 

Proponowałbym dołożyć do mocniejszej GPU bo zapewne z czasem stanie się to zestaw stricto do gier. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...