Skocz do zawartości

RX 480 vs GTX 1060 - która jest lepsza?


Recommended Posts

podobno te tanie pality dają radę - czytałem,ale żadnego nie widziałem, wiec tylko powtarzam po innych

A ten MSI:

http://www.x-kom.pl/p/323944-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1060-armor-oc-v1-6gb-gddr5.html

 

Widziałem jakiś czas temu testy tej karty ale w wersji Armor bez przydomka OC V1 i temp słabe tak jak głośność. A według testu PurePC temp jak najbardziej dobre i nie jest super głośna. Poza tym głośność można ograniczyć zmieniając w MSI Afterburner krzywą prędkości wentylatorów ? Do tego OC V1 ma wyłączane wentylatory przy niskim obciążeniu. 

 

W tej cenie na Morele widziałem jedynie Palit-a z 2 wentylami, referenty z turbiną i zmienionym producentem, oraz kilka wersji mini .. Więc ciężko chyba od nich oczekiwać ciszy czy fajnych temperatur.

 

Mógłbyś mi jeszcze napisać jak wygląda ewentualny undervolting kart nvidii ? Radeony mają to zrobione softwarowo, przez Wittmana chyba. I tak jest to prosta. A jak zieloni ? 

 

Czy jedynym prostym sposobem na obniżenie hałasu jest krzywa prędkości wentylatorów w Afterburner ?

Link to post
Share on other sites

UV w przypadku nVidii wiele nie da, bo układy i tak są bardzo oszczędne. Nawet mierne chłodzenia zapewniają im przyzwoitą pracę. O tym MSI rzeczywiście ciężko znaleźć informacje, jednak te na które uda się trafić piszą o nim dobrze. Jeżeli karta nie spełni Twoich oczekiwań zawsze pozostaje możliwość zwrotu. Trzeba się jednak liczyć, że kupując model z tańszej serii nie otrzymamy jakości znanej z produktów droższych o 200zł (to często bywa problemem, gdy płacimy mniej, ale oczekujemy jakości na najwyższym poziomie).

 

Wysłane z mojego HUAWEI LYO-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbyś mi jeszcze napisać jak wygląda ewentualny undervolting kart nvidii ? Radeony mają to zrobione softwarowo, przez Wittmana chyba. I tak jest to prosta. A jak zieloni ? 

 

Czy jedynym prostym sposobem na obniżenie hałasu jest krzywa prędkości wentylatorów w Afterburner ?

Obniżyć możesz zmniejszając napięcie/moc.

Jeśli chodzi o undervolting to polecam poczytać to (dużo tekstu, ale ciekawe rzeczy pisze)

Wrzuciłem do translatora na angielski bo orygimalnie jest z rosyjskiego bloga

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fpeople.overclockers.ru%2Fd1my4%2F20041%2Fgeforce-gtx-1060-unylyj-razgon-i-dikij-undervolting

 

Co do Palita. Mam Palita Dual, ale ze względu, że nie mam dużego porównania (nie miałem wielu gpu) to raczej to będzie mało wiarygodna informacja, ale karta jest dla mnie jest cicha, jednak ma wyższe temperatury z tego co widzę na testach niż ten armor. W stresie (bez majstrowania z afterburnerem) mam ~73C.

Link to post
Share on other sites

Również podłączę się kolego do Twojego pytanie ponieważ też rozważam zakup tej samej karty. Zobaczymy na opinie innych..

A ja już odpowiadam na pytanie czy brac MSI Armoc OC V1 czy nie.

TAK, bierz tą kartę i się nie zastanawiaj. Temp ok 60C w bf1, chodzi cicho, właściwie jest niesłyszalna. I tyle odemnie. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na maksymalizacji wydajności względem ceny, a słyszalność jest na kolejnym miejscu to można rozważyć wersję Asusa 1060 Turbo z turbiną, może nie jest to wentylator ale konstrukcja jest lepsza niż referent, a cena dość atrakcyjna

Link to post
Share on other sites

 

 

Są w takiej samej cenie (20zł+-)Wiem o co Ci chodzi "najdroższy RX 480 z GTX 1060 średniej ceny, ale ich cena różni się o 20zł i tu nie ma nic do rzeczy ,że są jeszcze droższe 1060-tki.

 

Próbujesz coś na siłę udowodnić ? Może przyrównaj do tego XFX 140 zł taniej od Gigusia  - https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-box-rx-480p8lfb6-974827/

Tańsze modele nie przypadkowo mają niższą cenę i często sporo się różnią od TOP-owych modeli. GTX 960 Armor od MSI też był tańszy od wersji Gaming i 5x bardziej awaryjny bo sporo komponentów na PCB było tańszych i gorszych. Tak to miej więcej wygląda więc albo porównujemy modele z podobnej półki jakościowej albo nie ma to kompletnie sensu.

 

 

 

I dokładnie przeczytaj mój post, bo nigdzie nie napisałem ,że chcę kupić jakąś z tych kart graficznych.

 

A widzisz gdzieś żebym proponował Ci kupno jakiegoś modelu GPU ?

 

 

 

1060 6gb to lepsza karta od rx480 8gb a są w tych samych cenach, mit o tanich amd już dawno nieaktualny.

 

Bzdura, karty są porównywalne. W jednych grach wypada lepiej GTX w innych RX, choć zazwyczaj różnic wielkich nie ma.

 

 

 

Tak samo gtx 1060 3gb lepsza od rx 470 4gb

 

Zastanawiam się czy brak Ci wiedzy czy robisz to celowo. Na filmiku manipulacja krzyczy pełną gębą. GTX 1060 3 GB, zapewne od MSI patrząc po obrotach wentyli, wykręcony na maxa z podwyższonym targetem temperatury zestawiony z refem RX 470 od Sapphire trochę podkręcony z... obniżonym celowo targetem temperatury ustawionym na sztywno co widać jak turbina kręci kosmiczne obroty by utrzymać limit, a w GTX spokojnie rośnie. Bądź power target trzymany na sztywno z obrotami turbiny jak widać w Titanfall. Ciekawe jakby rosyjscy manipulatorzy dali RX 470 Gaming X który lata stabilnie 1400 MHz na rdzeniu i 7800 na pamięciach, co by wtedy wykombinowali :o 

Link to post
Share on other sites

Próbujesz coś na siłę udowodnić ? Może przyrównaj do tego XFX 140 zł taniej od Gigusia https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-box-rx-480p8lfb6-974827/

Tańsze modele nie przypadkowo mają niższą cenę i często sporo się różnią od TOP-owych modeli. GTX 960 Armor od MSI też był tańszy od wersji Gaming i 5x bardziej awaryjny bo sporo komponentów na PCB było tańszych i gorszych. Tak to miej więcej wygląda więc albo porównujemy modele z podobnej półki jakościowej albo nie ma to kompletnie sensu.

 

A widzisz gdzieś żebym proponował Ci kupno jakiegoś modelu GPU ?

Nie są w takiej samej cenie. Wybrałeś do porównania jeden z najlepszych RX 480 z przeciętnym GTX 1060 ? Dobrej jakości niereferenty RX 480 są tańsze w stosunku do swoich odpowiedników GTX 1060:

 

Od tej informacji powinieneś zacząć temat. Skoro czekasz na ZEN-a poczekaj również na to co AMD nowego planuje wprowadzić na rynek GPU. RX 480 8G jest bardzo porównywalną kartą z GTX 1060 6G ale odkryte niedawno w sterownikach oznaczenie Polaris10 XT2 może sugerować pojawienie się szybszej odmiany RX 480. Jutro prezentacja ZEN-a i może coś o nowych GPU też będzie. 

 

Nie wiem czy ty po prostu nie opanowujesz JĘZYKA POLSKIEGO ,ale ja porównałem karty ,których cena różniła się od siebie o 20 zł. Jeśli dla Ciebie 20 zł = 140 zł to lepiej nie licz nic więcej.

 

Nie widzę byś mi proponował kupno GPU, ale w takim razie poco piszesz mi o czekaniu na szybszą odmianę RX480 do mojego procesor, skoro ja nie napisałem ,że chcę kupić jakaś z tych kart graficznych? (Ale dobra nie o tym tu rozmawiamy)

 

Tyle ode mnie, nie musisz odpowiadać na ten post, bo to tylko zbędny spam, ja swoje wyjaśniłem.

Link to post
Share on other sites
Czy jedynym prostym sposobem na obniżenie hałasu jest krzywa prędkości wentylatorów w Afterburner ?

Tak kosztem większych temp.

 

Sporo osób z tym hałasem na forach rozwala system.Szukają najcichszej karty ale napieprzanie w mechanika im nie przeszkadza :rotfl:

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...