Skocz do zawartości

Słuchawki do muzyki i gier +-50zł


Recommended Posts

Witam

 

Planuje kupić nie za drogie słuchawki dokanałowe lub nauszne (choć bardziej preferowałbym nauszne), jako że ostatnie mi się popsuły. Ze słuchawek korzystam praktycznie cały dzień w laptopie (muzyka, gry, filmy), więc miło by było gdyby były wygodne i z przystępnym brzmieniem. Nie zamierzam z nich korzystać po za domem, więc nie muszą być poręczne. Nie jestem audiofilem, choć czuję różnice w konkretnych modelach. Zapewne powiecie, że w tej cenie nie kupie nic specjalnego, czy nie ma tu dużego znaczenia co kupie, lecz nie chciałbym trafić na jakiś crap. Wymagam aby słuchawki były dość trwałe i najlepiej jakby posiadały gwarancje producenta. 

 

PS Planuje również zakup myszki i chciałbym się jedynie zapytać czy A4 Tech Bloody Blazing A90 jest najlepszą myszką w tej cenie, ponieważ cenowo jest w moich granicach budżetowych, a sporo jest pozytywnych opinii na temat tej myszki, chociażby na tym forum (wiem, że nie ten dział, ale nie chce zakładać podobnego tematu). Gram głównie w LoL'a i CS'a.

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

PHILIPS SHP2000 jak już naprawdę nie możesz dołożyć tych 20-30 złotych do Superlux HD681 lub ISK HP-580. O myszki pytaj w odpowiednim dziale. Od siebie mogę ci polecić myszki Sharkoona maja doskonały stosunek ceny do jakości. Najtańszy model Shark Force używałem półtory roku a obecnie ojciec ją ma od prawie roku i dalej działa jak nowa.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

Na słuchawkach się nie znam, ale jak sprawdziłem te ISK'i, to są raczej mało popularne i mało dostępne w Polsce (Allegro i różne sklepy), a Sennheiser HD201 są dość popularne i jeśli nie ma z nimi problemów (jakość wykonania i dźwięku oraz gwarancja), to możliwe że skłaniałbym się w kierunku tego wyboru. I jedno pytanie, gdzie polecacie kupować, allegro czy może jakiś większy sklep. Jak sprawdzałem to w media expert cenny nie są jakieś wygórowane, a jest spory wachlarz wyboru.

Link to post
Share on other sites

HD201 były kiedyś popularne przez fakt, że to są tanie słuchawki produkcji Sennheisera, to wszystko i na tym się wszystkie zalety kończą.

 

ISK HP-580 czy HD681 w swej cenie nie mają zbyt wielkiej konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Sory że odkopuje temat, ale mam jeszcze jedno pytanie związane z ISK'ami czy ogólnie słuchawkami półotwartymi. Nie znam się na tym, a też nie mam jak tego przetestować, ale chciałbym się zapytać, czy w miarę dobrze tłumią dźwięk z otoczenia i nie słychać dźwięków po za nimi w porównaniu do średnio/niskiej klasy słuchawek dokanałowych. Jest to dość ważne dla mnie, bo nie zawsze mam pełną ciszę (a wręcz prawie nigdy), a też nie zawsze mogę puszczać głośnej muzyki z słuchawek. 

Link to post
Share on other sites

Takie bajery to tylko w zamkniętych.

To są półotwarte - coś izolują, ale nie ma efektu pudła jak w zamkniętych. Na zewnątrz też słychać co puszczasz, ale też nie przesadzajmy, że będą dudnić jak szalone.

Za 50 zł to o zamkniętych do muzyki można zapomnieć :/

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że dźwięk będzie słyszalny na zewnątrz i nie porównywałbym ich do zamkniętych, których z tego co czytałem to nie chciałbym ich mieć. Słuchawki będę mieć często założone cały dzień, więc sama wygoda ich użytkowania nie była by zbyt komfortowa. Ale właśnie ciekawi mnie tak jak napisałem czy coś tam izolują dźwięku i czy bardzo dudnią w porównaniu do dokanałowych których obecnie jak i przez dłuższy czas używam, a na które ostatecznie też mógłbym się zdecydować. 

Link to post
Share on other sites

Akurat pod kątem wygody długiego użytkowania słuchawki otwarte/półotwarte są lepsze bo zapewniają wentylacje i skóra się nie poci. Co do izolacji to wiesz jak puścisz muzykę to raczej nie będziesz słyszał rozmowy prowadzonej normalnym głosem metr czy dwa od ciebie. Ale jak ktoś będzie oglądał film głośniej albo stanie obok ciebie to go usłyszysz. Te podane przeze mnie Philipsy są zamknięte więc powinny izolować jako tako tyle że jakość dźwięku będzie trochę gorsza niż HD681 czy HP-580. Dokanałowe też są jakimś wyjściem tylko pamiętaj że długie słuchanie na głośnym poziomie w takich słuchawkach niszczy słuch.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...