Skocz do zawartości

Brak obrazu na zestawie i5-6400 / H110M-K


Recommended Posts

Składam kompa.

 

Składa się on z:

 

i5-6400

H110M-K Asrock

2x 4GB Crucial Ballistix Sport 2400MHz

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530

 

Procek, płyta i ram to podzespoły używane i któryś prawdopodobnie jest niesprawny, ale ciężko mi orzec który, a nie mam innego zestawu pod 1151 żeby podmienić.

 

Zestaw się uruchamia, kręci się wiatrak na coolerze, zaświeca się dioda przy gnieździe lan (płyta nie ma innych ledów), system speaker nie pipcy, ale nie ma obrazu, ani na integrze, ani na grafice pcie, jeżeli jakąś włożę (próbowałam z gtx970 i r9380, obie grafiki sprawne na sto procent).

 

Próbowałam inny zasilacz (VS450) - oba są sprawne, na 100% - bez rezultatu.

 

Próbowałam wyjście DVI i D-SUB na płycie (płyta ma tylko te dwa, nie ma hdmi).

 

Kiedy wkładam kartę graficzną, karta dostaje zasilanie, bo zapalają się ledy i włącza się chłodzenie.

 

Resetowałam ustawienia CMOS (przez zwarcie pinów, a potem przez wyciągnięcie baterii również, dla pewności) - bez zmian.

 

Próbowałam z jedną kością ram (po kolei, w obu slotach) - bez zmian. Kiedy uruchamiam zestaw bez ramu, system speaker pipcy o ram, więc mobo coś tam czai.

 

Próbowałam trzy rózne monitory i TV.

 

Socket jest cały, cpu wizualnie wygląda okej, ramy wyglądają okej.

 

Raczej wygląda to na procek, ale nie mam innej płyty pod 1151, żeby sprawdzić na sto procent. Poza tym przy trzaśniętym procku wentylatory powinny zostawać na najwyższych obrotach po uruchomieniu, a ewidentnie działa jakaś regulacja, bo po starcie obroty wentyla na cpu (i chassis fan też, jeżeli podepnę jakiś do płyty) spadają do normalnych wartości, jakich człowiek spodziewałabym się po normalnie działającym zestawie, ale może płyta sama to ogarnia, ciężko powiedzieć, a instrukcja do mobo jest mało pomocna.

 

Ktoś ma jakiś pomysł, co mogę jeszcze sprawdzić, zanim zabiorę zestaw do serwisu i zapłacę za diagnozę jak przegraniec?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...