Skocz do zawartości

i7 2600k- czy wszystko z nim ok? + pomoc w wyborze płyty mATX do OC


Recommended Posts

Powoli składam sobie platformę na bazie i7 2600k, procka kupiłem na allegro kilka dni temu. Zaniepokoiły mnie jednak temperatury w BF1 i teście w OCCT a raczej różnica w temperaturze poszczególnych rdzeni.

 

Widać to na poniższym screenie: http://i.imgur.com/9opvm2b.jpg

Maksymalne temperatury niby względem siebie są w porządku jednak w pomiarze rzeczywistym różnice wynoszą średnio 5-8*C więc procentowo całkiem sporo. W IDLE jest to już 7-10*C. Według opisu na allegro procek jest w stanie osiągnąć 4,8GHz na napięciu 1,392V, screen z aukcji również pokazywał różnicę 6-7*C po 10 minutach w AIDA64.

Wiem, że tego typu sytuacje są normalne na nowszych prockach intela przez pastę pod czapą ale w Sandy Bridge raczej nie powinno tak być bo czapa jest lutowana.

 

Czy powinienem się martwić czy wszystko jest ok?

 

Od razu prosiłbym o pomoc w wyborze płyty głównej w formacie mATX do OC tego procka. Nie zamierzam kręcić do 4,8GHz jak poprzedni właściciel a gdzieś z przedziału 4,3-4,5GHz. Chłodzenie jakie posiadam to Cryorig M9 więc jest to rozsądna wartość. Temperatury na screenach na fabrycznych zegarach również były mierzone z użyciem tego chłodzenia na wolnych obrotach więc jest jakiś zapas.

PS. Chłodzenie zakładałem dwukrotnie aby wyeliminować błąd w montażu. Dwa dni temu chodził u mnie jeszcze zwykły i7 2600 i nie było widocznych różnic w temperaturach między rdzeniami.

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Wiem, ale kupiłem nie dawno obudowę nie planując upgrade'u i trochę bez sensu w zasadzie nówkę sprzedawać ze stratą.
Zapomniałem dopisać, na płytę jeszcze muszę wpiąć kartę dźwiękową więc ten krótki slot PCI Express nie może być zaraz pod PCIe, w którym będzie GPU bo fizycznie mi się to nie zmieści. Także MSI by mógł być ale Asus niestety raczej odpada.


Temat nieaktualny, okazyjnie kupiłem i5 6600k więc i7 2600k pójdzie na sprzedaż.

Link to post
Share on other sites

mam tą płytę co podał kosiarz66, od razu uprzedzę, że nie ma regulacji napięcia "na sztywno" wartości można zmieniać jedynie ofsetem, a tak to reszta opcji OC jest dość pokaźna (ramy bez problemu mi poszły na niej z 1333 na 1866, i to takie najtańsze kingston/goodram które kiedyś kupiłem okazyjnie)

Link to post
Share on other sites

Hmm, generalnie jeśli chodzi o tą płytę to mam kłopot ponieważ mam kartę dźwiękową AIM SC808 pod ten taki krótki wtyk PCI i fizycznie nie zmieści mi się to z GPU jeśli grafika będzie w pierwszym slocie. Gdybym wpiął grafikę w jeden z dolnych slotów to wydajność GPU by pewnie trochę spadła?

PS. Temat jednak nadal aktualny, mam i5 6600k i tego i7 2600k lecz nie wiem czy potrzebuję aż i5 6600k więc możliwe, że jednak go odsprzedam a zostanę przy i7 2600k. Najbardziej wymagające obciążenie jakie stawiam mojemu komputerowi to BF1 na multi więc chyba nie ma sensu dokładać do platformy na 6600k, tym bardziej, że BF korzysta w pełni z wszystkich 8 wątków.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...