Skocz do zawartości

Jaki tablet wybrać? Microsoft Surface Pro 3/Surface Pro 4/podobne urządzenie


Recommended Posts

Cześć. Święta się zbliżają więc chciałbym zakupić sobie tablet z Windowsem. Chciałbym czegoś wydajniejszego niż Atom (miałem już z takim urządzeniem do czynienia) i wstępny wybór padł na Surface Pro. Rozważam konkretnie Microsoft Surface Pro 3 z i5 i 4 GB RAM (ewentualnie z 8 GB), lub Microsoft Surface Pro 4 z Core M3 i 4 GB RAM. Który z nich jest lepszy? A może jakieś inne, podobne urządzenie?

 

Zależy mi na:

- jak najlepszym ekranie (powyżej 10 cali i minimum FHD)

- dysk minimum 64 GB (im więcej tym lepiej  ;) )

- RAM minimum 4 GB (mile widziane 8 GB)

- procesor minimum Core M, choć wolałbym mobilnego i5 (słyszałem, że Core M dość szybko zbija zegary pod obciążeniem i jego wydajność jest średnia)

- Wymagany pełen Windows

 

Table będzie używany do przeglądania Internetu, YT, office... Chciałbym też pograć sobie w jakieś starsze gry (dlatego też ważna wydajność zintegrowanej grafiki), a czasem skorzystać z Premiere Pro. Urządzanie musi być w miarę lekki, odłączana klawiatura fizyczna też musi być. Ważne żeby się dało postawić tableta na kolanach z klawiaturą, a także na stole z odłączoną klawiaturą. 

 

W dużym skrócie... Którego tableta wybrać Pro 3 z i5, czy Pro 4 z M3? A może coś innego?

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Mam transformera T300Chi i mogę powiedzieć trochę na temat procesorów Core M. Do przeglądania internetu i tym podobnych rzeczy wystarczy, ale dużo zależy od chłodzenia. Nie wiem jak to dokładnie w środku wygląda, ale u mnie jest chłodzenie pasywne i pod obciążeniem nagrzewa się mniej więcej 1/3 powierzchni tyłu. Kiedy nic nie przeszkadza w chłodzeniu, to nie mam mu nic do zarzucenia, ale jeżeli na chwilę np. oprę go w tym miejscu na nodze, albo coś w tym rodzaju, to już zrzuca taktowania i potrafi przyciąć się przy odtwarzaniu filmu full hd.

Z wydajniejszymi nie miałem doczynienia, także jedyne co mogę Ci doradzić, to zwróć uwagę na chłodzenie, bo przy i5 będzie miało jeszcze większe znaczenie.

Napisz dokładniej co rozumiesz przez starsze gry.

Link to post
Share on other sites

Na początku też myślałem nad T300 Chi, ale ten Core M mnie zniechęcić trochę... Jakt wersję masz dokładnie? Z jaką rozdziałką ekranu?

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie w Surface to wersja z i5 ma aktywny układ z wiatraki em, który uruchamia się pod obciążeniem, a ta z M3 jest chłodzony pasywnie.

 

Przez starsze gry rozumiem najchętniej... Wiedźminia 3, ale zdaję sobie sprawę, że to nie pójdzie. Chciałbym sobie popykać w FIFA 17, może Wiedźmin 2 na niskich, Skyrim, etc. Po prostu zależy mi na tym, żeby było jak najlepiej z tym, czyli żeby zintegrowana grafika była jak najwydajniejsza (gdzie lepiej, w 4300u, czy Core M?).

 

I jeszcze takie pytanko... Czy pro 4 ma Windows Hello? I na czym to w sumie polega tam?

Link to post
Share on other sites

Mam full hd i przy tej przekątnej w trybie laptopa to aż nadto. Jako tablet jest w sam raz.

Wiedźmin 3 nie pójdzie, nie ma szans. Wieśka 2 i Fifę będę mógł sprawdzić, ale niestety pewnie nie szybciej niż na koniec przyszłego tygodnia, bo najpierw muszę zrobić format, a nie mam teraz czasu. Także jeżeli Ci się nie spieszy to mogę Ci wtedy dać znać co i jak.

Skoro i5 jest chłodzone aktywnie, to na Twoim miejscu szedłbym w tą stronę.

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, ale tak jak pisałem najwcześniej na koniec przyszłego tygodnia.


Sprawdziłem Wiedźmina 2 i w 800x600 da się grać :D ale nie sądzę, żeby to kogokolwiek satysfakcjonowało. W jakiejkolwiek wyższej rozdzielczości nie ma szans. W 720p nie trzyma nawet średniej płynności, a w walce potrafi spaść do 10fps. ustawienia oczywiście minimalne. Btw. na 320x200 gra wygląda zabójczo :D

Nie wiem czy jest w ogóle sens sprawdzać tą Fifę 17

Link to post
Share on other sites

Teraz jest chyba jakaś promocja w Komputroniku na pro 4 z i5, także możesz się też tym zainteresować.

http://m.komputronik.pl/product/292828/microsoft-surface-pro-4-128gb.html

Przepraszam za link do strony mobilnej, ale nie mogłem odpalić desktopowej. I jest fajna kampania pogromcy surface na jakimś kickstarterze czy czymś takim, ale nie wiadomo kiedy i czy w ogóle to się pojawi na rynku.

Link to post
Share on other sites
 
Cześć, jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji co do urządzenia to polecam Ci Surface Pro 4 z Windowsem 10.
Dotykowy ekran w Surface Pro 4 posiada całkiem fajną rozdzielczość powyżej FHD ( 2736 × 1824 ).  Sądzę, że byłbyś mile zaskoczony jakością obrazu. Ze względu na wydajność rekomenduję wersje z procesorem i5 oraz dyskiem SSD o pojemności 128gb. Taka konfiguracja bez problemu poradzi sobie z zadaniami o których wspomniałeś, a może nawet pozwoli zagrać w mniej wymagające tytuły :) Surface jest oczywiście wyposażony w Windows Hello. To aplikacja która rozpoznaje twarz umożliwiając zalogowanie się do systemu Windows 10 bez konieczności dotykania ekranu lub klawiatury. 
Dodam jeszcze, że kupując bezpośrednio ze sklepu Microsoftu wraz z urządzeniem otrzymasz klawiaturę Type Cover.
Warto rozważyć tę ofertę:

Pozdrawiam :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...