Skocz do zawartości

Arctic Cooling Freezer Extreme - opinie


Recommended Posts

Daję to w tym temacie, bo to ściśle wiąże się z procesorem.

Mam pytanie co do ogólnej kultury pracy tego chłodzenia. Wg recenzji i pojedynczych opinii w sieci wynika, że jest to bardzo wydajne i ciche chłodzenie. No właśnie, jak z tą ciszą? Najbardziej interesuje mnie hałas w idle, dlatego pytam tych, którzy mieli styczność z tym chłodziwem :rudolph:

 

Ten wykres pokazuje, że jest bardzo dobrze:

http://images.tweaktown.com/content/1/6/1614_10.png

 

Minus to na pewno niestandardowy wentylator, którego nie można wymienić.

Link to post
Share on other sites

Niedawno je kupiłem i jestem zadowolony z wyboru, równiez kierowałem się ciszą i wydajnością, ciche jest faktycznie nawet na najwyższej prędkości 1500rpm, no i przede wszystkim wydajne, nawet mój zasilacz na 800rpm zagłusza wentyl od tego coolera, sterowany jest na PWM przez płyte główną co wiele ułatwia w zmianie prędkości wentylatorka, możesz sobie ustawić np. tryb "Silent" - cichy (w zależności od płyty głównej) u mnie na Asusie są 3 tryby (Silent, Optimal i Performance), wtedy masz w idle bardzo cichą prędkość 1000rpm (najniższa prędkość) a w stresie dochodzi do 1250rpm, co do temperatury nie ma zbytnio różnicy porównując do prędkości 1500rpm, do tego łatwy montaż bez wyciągania płyty głównej z obudowy i możliwość zamontowania go (z lekkim zapasem) nawet w małych obudowach (18cm szerokości) w porównaniu z karakorum z którym są nie lada problemy, do tego fabrycznie nałożona pasta mx-2, polecam :rudolph:;)

Link to post
Share on other sites

No właśnie jedyny minus jaki widzę, to niestandardowy wentylator. Ktoś jeszcze ma jakieś obiekcje/uwagi? :rudolph: Bo postanowiłem dołożyć trochę (planowałem używana Katane 2), ale też nie chce wydawać ze 150zł, co mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Na allegro można dostać od sprawdzonych sprzedawców po 115zł z przesyłką. Zastanawia mnie tylko czy ten cooler rzeczywiście jest bez wad. Bo jak na swoją wydajność jest dość tani. Wygląda nieźle, podobno łatwo się go zakłada, ma nałożoną pastę MX-2, a nie jakiś silikon. W przeciwieństwie do np. Karakorum, jest niższy, więc wchodzi do mniejszych obudów, ma lepszy wentylator z PWM. Myślałem nad Ninja 2, ale jest o te 50zł droższa i nie wiem czy jest sens :)

Link to post
Share on other sites

No ten AC jest niewiele gorszy od Mugena. AC zawsze miało dobre ceny więc w wsumie nie ma się co dziwić, ale lustra na podstawce pewnie mieć nie będziesz... :)

 

Wiem że na allegro jest za ok. 100zł, ale z komputronika wziąłbym za punkty :)

 

 

PWM i tak mi się nie przyda bo odrazu rozcinam kable i podłączam pod kontroler obrotów.

Link to post
Share on other sites

ja go kupiłem na acc.com za 113zł ale bez przesyłki, no niby jedyny minus to ten nietypowy wentyl, ale wydaje mi się, że na upartego spokojnie się tam włoży zwykły 12cm, obecnie takiego nie mam więc nie mam okazji spróbować i wam powiedzieć, nic tylko brać nad czym się tu zastanawiać :)

Link to post
Share on other sites

obecnie mam komputer w serwisie, miałem zwarcie na płycie głównej i chyba mi ją wymienią, piszę z komputera siostry, ale pod koniec tygodnia powinienem już go mieć w domu więc mogę zmierzyć, jeśli macie czas i nie nagli was kupno natychmiastowe, z tego co pamiętam to nie powinno być problemów ze zwykłym wentylem 12cm ale jeszcze zmierzę i dam znać :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem w recenzjach jest tam standardowe 25mm, albo nawet i więcej, więc na upartego da rade coś tam wsadzić (jakby już oryginalny padł albo był za głośny).

 

PS A tak w ogóle to przepraszam za błąd w tytule. Jeśli ktoś może to niech zmieni na "Xtreme".

Link to post
Share on other sites

procek mam athlon 5200+ 2,7Ghz @ 2,97, temperatury w idle pod 0% obciążeniem to około 30/35 (1/2 rdzeń), w grach temperatura nie przekracza 49 stopni na drugim rdzeniu raczej, w orthosie 100% obciążenia, po ponad godzinie testów jest średnio 49/55, przy czym te temperatury się wahają raz mam np. na drugim rdzeniu 52,53 raz 54,55 czy 56 i tak w kółko na 1250rpm ;P przy czym mam starą obudowę tracera która jest mało przewiewna, nie mam żadnego wentylatora z przodu obudowy i trochę ciasno jest w środku, z dobrą obudową powinno być znacznie lepiej ;p jeszcze teraz trochę się zaczyna upalnie i duszno robić więc ogólnie jest cieplej. Przy czym takie programy jak Asus PC Probe czy też odczyt w BIOSie pokazują w idle ogólną temperaturę procesora około 35 stopni, a w max stresie jest to 44 stopnie :) aha temperatury mierzone CoreTemp.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam ten cooler i jestem bardzo zadowolony, mam puszczony na maksymalnych obrotach 1480RPM i nie jest wcale głośny :> A mam na nim quada QX6700 na 3,6Ghz 65nm i tempy nie przekraczają 64*C :) Napięcie 1.425V Cooler ogólnie ładnie wygląda i nie jest duży. Jestem bardzo zadowolony z zakupu bo ja jeszcze go wyrwałem za 76zł :)

Link to post
Share on other sites

A mam na nim quada QX6700 na 3,6Ghz 65nm i tempy nie przekraczają 64*C :) Napięcie 1.425V Cooler ogólnie ładnie wygląda i nie jest duży.

Bez obrazy ale chłodniejsze Q9550 przy 3,7GHz i niższym napięciu na Noctua NH-U12P ma około 70*C.

Coś pitkasz.

Link to post
Share on other sites

Bez obrazy ale chłodniejsze Q9550 przy 3,7GHz i niższym napięciu na Noctua NH-U12P ma około 70*C.

Coś pitkasz.

No co ja poradze że tyle mam? Moge ci tylko dać screena z Core temp albo real temp ale core temp to mi pokazuje 3,8Ghz nie wiem czemu :) Mam bardzo dobrze wentylowaną bude i poprostu takie temperatury :)
Link to post
Share on other sites

A ja Ci powiem , że w zależności od programu którym mierzę temperaturę mam różnicę około 5ciu stopni. I dla tego najbezpieczniej jest ufać temu programowi który pokazuje najwyższą temperaturę. Weź zapodaj najnowszego real tempa. Moja buda jest zapewne nie gorzej wentylowana od twojej , a cooler wydajniejszy, procek sporo chłodniejszy i nie kręcony jakoś ekstremalnie, niższe Vcore , a temperatura w stresie potrafi dobić do 58*C podczas grania. Bo tak już jest , procka bardziej rozgrzeje się Crysisem niż orthosem. Podczas grania podgrzewa się każdy podzespół kompa , co w efekcie daje sporo wyżaszą temperaturę w budzie , a to bardzo przekłada się na grzanie procesora.

Link to post
Share on other sites

Moge ci tylko dać screena z Core temp albo real temp ale core temp to mi pokazuje 3,8Ghz nie wiem czemu :) Mam bardzo dobrze wentylowaną bude i poprostu takie temperatury :)

Dawaj, odpal sobie CPU-Z, Orthos (SmallFFT, Prio 9 i 30 minut), RealTemp, CoreTemp.

 

Bo tak już jest , procka bardziej rozgrzeje się Crysisem niż orthosem. Podczas grania podgrzewa się każdy podzespół kompa , co w efekcie daje sporo wyżaszą temperaturę w budzie , a to bardzo przekłada się na grzanie procesora.

Włącz sobie Crysisa w oknie, graj i patrz jakie masz temperatury. Następnie zastosuj Orthosa (opis powyżej) i zobaczysz co bardziej wygrzewa procka.
Link to post
Share on other sites

Bo tak już jest , procka bardziej rozgrzeje się Crysisem niż orthosem. Podczas grania podgrzewa się każdy podzespół kompa , co w efekcie daje sporo wyżaszą temperaturę w budzie , a to bardzo przekłada się na grzanie procesora.

Zrób tak jak mówi @kubbak i sam się przekonasz, że nie masz racji. Crysis (gra) nie wykorzystuje non stop procesora w 100%. Jak stoisz i się gapisz co robi przeciwnik to procesor ma mniej do liczenia, niż gdy wbiegasz do bazy przeciwnika i rzucasz granatami i wszystko wybucha, a Orthos cały czas liczy, podobnie jak SuperPi :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...