Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sypie mi się dysk systemowy (objawia się to tym, że praktycznie co uruchomienie komputer nie widzi ssd, dopiero po - czasem kilkukrotnym - resecie raptem magicznie wszystko jest okej przez chwilę, tylko po to, żeby po paru godzinach sypnąć BSODem i wymusić reset i tak dalej) i będę go odsyłać na gwarancję. Ale biorąc pod uwagę fakt, że gwarancja sklepu się skończyła i muszę odsyłać dysk do producenta, potrwa to pewnie parę miesięcy i potrzebuję dysku na zamianę (mam drugi dysk ssd jako scratchdisk i postawienie na nim systemu rozwiązuje problem na ten moment, ale jest za mały na dysk systemowy na moje potrzeby).

 

Więc polećcie mi proszę możliwie najtańszy dysk ssd w okolicach 450-520GB, który nie będzie skończonym syfem.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

W tej sytuacji to polecam Adata SU800 - szybki (jak na SSD SATA III), 3 letnia gwarancja bez limitu zapisanych danych - aktualnie to najlepsza propozycja z tanich SSD na TLC.

Możesz oczywiście wybrać coś lepszego na MLC , ale nie będzie dużo szybciej, jedynie będą trwalsze komórki MLC i będzie sporo drożej.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

 

 

Adata SU800 -

 

Transcend SSD370 512GB jest obecnie na morelach za 715zł, czyli niewiele więcej i dalej poniżej racjonalnej kwoty maksymalnej którą jestem w stanie zapłacić, a niby jest na kościach MLC. Wiem, że parę lat temu robiło to sporą różnicę w żywotności, nie wiem, czy teraz się coś w tej kwestii zmieniło, czy nie.

Link to post
Share on other sites

 

 

możliwie najtańszy dysk ssd w okolicach 450-520GB
 
Określ się dokładnie z ceną, bo już ci TLC zaczynają polecać, oraz co zrobisz z dyskiem później ( sprzedasz czy zatrzymasz ) 
Jak na serio tylko na chwilę i jak najtaniej, to nawet jakąś używkę mógłbyś kupić ( oczywiście po konsultacji ) 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Określ się dokładnie z ceną, bo już ci TLC zaczynają polecać, oraz co zrobisz z dyskiem później ( sprzedasz czy zatrzymasz )

 

Liczyłam tak do 800zł. Za tego Samsunga 850 PRO płaciłam coś z 1,2k i wolałabym się nie zbliżać do tej kwoty.

 

I nie wiem, co z nim zrobię, raczej nie będę sprzedawać, jeżeli będzie się dobrze sprawował, to albo zatrzymam go jako dysk systemowy, albo zrobię z niego drugi dysk na instalacje, jak będzie przeciętny, to wyląduje w htpc, lapku, kompie w biurze albo w jakimś składaku dla kogoś.

Link to post
Share on other sites

najtańszy fajny dysk na MLC to savage 480 po 740zł kupisz 

Później MX200 500GB i goodram iridium 480GB prawie po 800zł stoją ( MX200 oczywiście wydajniejszy od savage i iridium pro ) 

Jeśli możesz dołożyć choć trochę to za 825zł kupisz plextor-a M6 pro 512GB ( jest to bardzo wysoka klasa dysku, ustępuje tylko 850 pro ) cena nie poszła w górę, bo kosztował w okolicach 800zł najniżej ( ps jak byś się zdecydowała na ten dysk, to radzę szybko, bo w innych sklepach jest po ponad 1000zł )

Na moje albo oszczędzamy bardzo i szukamy używki, albo kup tego m6 pro po 825zł ( ceny reszty dysków są zbyt wysokie co do osiągów, a dobry SSD zawsze się przyda ) 

tutaj lista polecanych SSD z cenami z lipca ( czyli najtaniej jak stały SSD ) 

Ps. ja kupiłem 850 pro 512GB po 933,80zł w kwietniu 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba wezmę tego pexotora w takim razie, bo różnica rzędu kilkudziesięciu złotych nie jest tragiczna, a testach chyba faktycznie wypada dobrze, z tego co je rozumiem.

 

 

 

Ps. ja kupiłem 850 pro 512GB po 933,80zł w kwietniu

Ja "kupowałam" niedługo po premierze, w okolicach końca listopada 2014, a w zasadzie dopłacałam do wymienianego 840 Pro 256GB, którego sklep nie miał na stanie, a który się zepsuł był po 2 czy 3 tygodniach.

Link to post
Share on other sites

najtańszy fajny dysk na MLC to savage 480 po 740zł kupisz 

 

Później MX200 500GB i goodram iridium 480GB prawie po 800zł stoją ( MX200 oczywiście wydajniejszy od savage i iridium pro ) 

 

Jeśli możesz dołożyć choć trochę to za 825zł kupisz plextor-a M6 pro 512GB ( jest to bardzo wysoka klasa dysku, ustępuje tylko 850 pro ) cena nie poszła w górę, bo kosztował w okolicach 800zł najniżej ( ps jak byś się zdecydowała na ten dysk, to radzę szybko, bo w innych sklepach jest po ponad 1000zł )

 

Na moje albo oszczędzamy bardzo i szukamy używki, albo kup tego m6 pro po 825zł ( ceny reszty dysków są zbyt wysokie co do osiągów, a dobry SSD zawsze się przyda ) 

 

tutaj lista polecanych SSD z cenami z lipca ( czyli najtaniej jak stały SSD ) 

 

Ps. ja kupiłem 850 pro 512GB po 933,80zł w kwietniu 

Wow, dzięki za cynk. Sam zamówiłem właśnie i anulowałem MX200 500GB :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...