Skocz do zawartości

Moja przygoda z RX 470


Recommended Posts

Witam. 

Chciałbym podzielić sie z wami moimi wrażeniami z użytkowania RX 470. Na początku podkreślę że platforma nie powala gdyż mamy do czynienia z APU A8-7650K i 8GB ramu ale o tym potem.

 

Model jaki trafił w moje łapki jest raczej mało popularny - Sapphire Radeon RX 470 Platinum (tak, to ten przerobiony referent).

 

Zacznijmy od samej karty. O ile na stockowych ustawieniach na platformie zbudowanej z i5-6600K karta jest trochę głośnia ale tu nie było czasu na zabawę VCorem i wentylatorem choć muszę przyznać że sam dźwięk tej turbiny MI nie przeszkadza. Bardziej denerwował mnie dźwięk GigaByte Radeon HD7770 rev. 2.0. Skupimy sie jednak na mojej platformie bo na niej karta siedziała 98% czasu.

 

Wszystko zaczęło się BF1 beta. Aż się zdziwiłem jak grę latała na ultra w fHD między 50-60FPS na Kaveri @3.8GHz. OC procesora na 4.5GHz dało wzrost do min 55FPS. Ciekawsze jednak były temperatury gdyż te dobijały do tylko około 70-72*C co powodowało że karta nie była aż tak głośna jak się mogłem spodziewać. Przyczyna była banalna - wąskim gardłem było CPU które nie pozwoliło  rozwinąć skrzydeł karcie. I tak było z każdą z gier jaką testowałem.

 

Postanowiłem z tego powodu pobawić się w Undervolting. Udało mi się zbić VCore do 900mV i ani razu karta się nie wywaliła co mogło być spowodowane dwoma czynnikami:

- Karta u mnie nigdy nie była w 100% wykorzystana.

- Bardzo dobry sampel.

 

Oczywiście nie można wykluczyć obu opcji jednocześnie.

 

Przy takim VCore nie trzeba było sie bawić wentylem bo różnica była spora w porównaniu do stockowych ustawień.Wróćmy jednak do gier.

 

Po zakończeniu BF1 Beta na pierwszy ogień poszły CoDy seriami.

 

CoD4 MW pominę bo tu kosmos jest nawet na APU A8-7650K - Wsio na full w 60FPS.

W MW2 na APU gra chodzi bez AA w 60FPS ze sporadycznymi spadkami do około 50FPS. Na 470, na wymaksowanych ustawieniach z AA, minimalny FPS oscylował w okolicy 85FPS.

 

W MW3 sytuacja jest podobna z tą róznicą że na APU jest niższy FPS o 5-8FPS.

 

CDN...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W BF 3, 4 Karta na tym CPU trzyma stałe 60fps w multi.

 

CoD BO 1 to stałe 60fps zaś w BO 2 60 bez AA, zaś spadki z powodu CPU były tylko w dźungli po rozbiciu sie samolotu.

 

Fifa 17 to stałe 60 FPS,

 

Większość gier tych nowych jest w stanie utrzymać te magiczne 60fps. 

 

Co do benczmarków to postanowiłem olać temat ze względu na ograniczony czas posiadania karty. Karta pożyczona od kolegi.

 

Co chodzi o nowsze tytułu jak CoD IW, DOOM, Deus EX, Hitman ect to pokrywają sie z testami oczywiście uwzględniając słabszą platforme testowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...