Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację :)


Recommended Posts

Witam :)

 

Na dniach chciałbym zamówić już komputer i moja prośba do Was o weryfikację mojego toku myślenia w doborze podzespołów :(

Komp ma służyć do ogólnie pojętych multimediów w tym GRY a także do pracy ale nie na wymagających programach graficznych.

 

CPU : Intel i5 2500K ( bo będę kręcił później :)

Płyta: MSI P67A-GD55 ( bo mam w planie CF )

chlodzenie CPU : SilentiumPC Fortis HE 1225 ewen. Zalman Performa

Ram: Corsair 2x2GB 1600MHz cl9 XMS3 ewen. Kingstom 1600MHz HyperX

HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 (HD502HJ)

DVD: Samsung SH-S223C SATA

GPU : MSI HD6850 Cyclone OC 1GB a póżniej druga

Buda: Cooler Master HAF 922 bo ma byc chłodno przy pożniejszym CF

Zasilacz: Seasonic S12II 620W 80+ bronze ewen. Corsair 650W CMPSU-650TXEU

 

jak widać mam dylemat co do chlodzenia CPU, ram'ów i zasiłki:)

Reszta myśle zostaje bez zmian:) Także proszę o poradę...Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

do CFX nie brałbym grafy z chłodzeniem bez shrowda, wnętrze budy będzie miało za ciepło

 

do CFX zmień zasilacz na X-660 seasonic'a i będzie git, co do reszty dylematów to mają marginalne znaczenie, możesz wybierać po cenie, kolorze jak ci się podoba

Link to post
Share on other sites

"Shrowd" mam rozumieć jest obudowa na karcie? sorki może glupie pytanie ale nie wiem hehe

Co do zasilacza to cholera za drogi jak dla mnie, z tego co się orientuje to CF z 6850 nie pobiera jakoś dużo W i myślałem o zasilaczu tak max 350zl

Link to post
Share on other sites

"Shrowd" mam rozumieć jest obudowa na karcie?

tak, a konkretnie obudowa radiatora i niekoniecznie na karcie, to określenie uniwersalne

 

Co do zasilacza to cholera za drogi jak dla mnie, z tego co się orientuje to CF z 6850 nie pobiera jakoś dużo W i myślałem o zasilaczu tak max 350zl

fakt, X-660 to trochę przerost formy nad treścią, ale nóż zechcesz kiedyś zmienić grafy na bardziej highendowe i ze słabszym zostaniesz z ręką w nocniku, niemniej możesz wziąć X-560, przy CFX trzeba niestety trochę przeznaczyć na "zasilator"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...