Skocz do zawartości

Black & white.


Recommended Posts

Witam.
Taki mój projekcik/pomysł bez jakiegoś cudowania. Cel to estetyczny wygląd bez robienia z komputera choinki. Kolejna sprawa, że jest to projekt nie wymagający od użytkownika inwestowania w kable i inne cuda grubej gotówki. Ot taki komputer, który jest estetyczny i składając go patrzymy głównie na jego funkcjonalność, a wygląd to dodatek. Jedynie dałem ciała z płytą główną, bo takie coś by pasowało bardziej: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97s-sli-krait-edition-z97s-1150-ddr3-sata3-sli-z97s-sli-krait-edition-700285/. Cóż może kiedyś wymienie jak mi się będzie nudzić (płyta była kupowana pare lat temu) Teraz doszła buda, gpu i pare innych bajerów.
 
W tej chwili zestaw prezentuje się tak:

 


20161125_100852.jpg
 
20161127_095457.jpg
 


Co dalej?
-Wymiana kabli sata czerwonych na czarne,
-Wymiana wentylatora silentium pc na fractala + dodatkowy obok zasilacza na 90% powędruje, ale nad tym się zastanawiam.
-Wentyle raijinteka pójdą do wymiany bo raczej malować mi się ich nie chce, a łożyska już pomalutku dają o sobie znać (pare dni temu sprawdzałem). No i tutaj jeszcze się zastanowie, ale raczej też 2 fractale wkroczą... czas pokaże.
-Górę chłodzenia cpu (to co widać na zdjęciu) mam zamiar pomalować na czarno a miedziane końcówki rurek na biało.
-pamięci zostawiam (bo bez sensu wymieniać dla samego koloru). Jak będzie potrzeba 16 gb to wtedy się tym zainteresuje. Ew. można zmatować metal i przemalować na czarno białe akcenty, ale to jeszcze wyjdzie w praniu.
 
Zastanawiam się czy nie ściągnąć plastików z palita. Przemalowanie niebieskich akcentów na czarne mogłoby wyglądać bardzo ciekawie, ale dość fajnie prezentuje się ten niebieski mat więc kwestia przemyślenia. Ogólnie wszystkie przemalowania będą na 100% w macie jest jeszcze taki fajny bajerek już nie pamiętam jak to się nazywa. Zależy pod jakim kątem się patrzy na element ten w zależności jest czarny/srebrny). Muszę z kolegą w lakierni pogadać czy widział takie coś czarne z białym i jak to się je. Ogólnie baza bardzo tania bo koło 400-500 za litr :D.
Dajcie znać co o tym sądzicie, może jakieś sugestie?

Edytowane przez ziut3k
Link to post
Share on other sites

Pamięci jak i górę radiatora można pomalować plastidipem. Ostatnio tak malowałem kartę. 

Pisałeś o inwestowaniu w kable, miałeś na myśli te w oplocie? To wcale nie jest duży wydatek bo ja na kable od mobo i gpu nie wydałem więcej niż 50zł (chyba ok. 35zł)

 

A efekt jest 

 

 

http://i.imgur.com/B6JLQuC.jpg

http://i.imgur.com/DWja4rP.jpg

 

 

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites

Pisałem kable i inne cuda, ale mniejsza. {Chociaż wydawało mi się, że kable droższe}

Twój projekt widziałem. Bardzo mi się podoba. Jedyny minus to podświetlenie, no ale to oczywiście kwestia gustu :)

 

Kable moim zdaniem są spoko, ale jednak jakos czarne mi bardziej pasują -||-

 

w sumie te kable od superflowera przypadły mi do gustu :)
 

Pokrywał będę na 100% będę bazą. Pare lat w lakierni pracowałem i wiem co z czym się je i jaka jest trwałość. Jeszcze może coś wymyśle ciekawszego, no ale zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...