Skocz do zawartości

Czy warto kupić monitor z HDMI ?


Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam monitor 22" Samsung Syncmaster 223 BW ale pytam się czy warto inwestować w nowy monitor z wejściem HDMI ? Czy jakość obrazu będzie o wiele lepsza ? Czy znacie i polecacie dobry monitor 22" z rozdzielczością 1680x1050 i portem HDMI !!!

Link to post
Share on other sites

Port HDMI nie różni się jakościowo od DVI-D. Wszystko zależy więc od tego, czy zależy Ci na... możliwości przesyłania kablem "monitorowym" także, poza obrazem, dźwięku (tak jest, dźwięku - ale tutaj ważna jest też kwestia posiadanej karty graficznej, która byłaby w stanie tego dokonać).

 

Złącze DVI nie będzie stanowić problemu z HDCP, jeśli o to chodzi. Nie będzie jednak żadnej różnicy w jakości obrazu - złącze cyfrowe, to złącze cyfrowe :rudolph:

 

Jeśli coś nie pasuje Ci w jakości obrazu na Twoim monitorze, sprawdź i porównaj jego parametry z czymś, co wydaje Ci się lepsze. Obecność złącza HDMI absolutnie nie powinna być kwestią decydującą o wyborze, gdyż nie ma żadnego wpływu na parametry wyświetlanego obrazu.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że monitory HDMI mają extra jakość. Szkoda że nie mam zdjęć jak widać jakość z HDMI i DVI ;/ byś się sam przekonał jaka jest różnica :hahaha: Jak będziesz kupywał monitor to kupuj Full HD :/

I powiedz ile pieniędzy chcesz wydać na monitor ...

Jeżeli to prowokacja to marna... jeżeli nie, to zweryfikuj wcześniej swoje rewelacje zanim wprowadzisz kogoś w błąd...

 

http://laki.dvhk.pl/test4/print.php?id=72
http://ezinearticles.com/?HDMI-vs-DVI&id=394968

Przepraszam kolegów wyżej, że powtarzam ich zdanie, ale chciałem wskazać jakieś źródła i uczulić innych na bezmyślne pisanie swoich widzimisi...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdzie mozesz usawic taka sama rodzielczosc w DVI i HDMI ????

Jak HDMI ma rodzielczosc 1920x1080 .. a w DVI zalezne sa cale monitora ... Wiec jak ktos kupuje 22 cale albo 23 nawet 24 to nie ustawi takiej rozdzielczosci jak na HDMI ...

Rada dla Ciebie. Jak nie wiesz to po prostu nie pisz głupot.

W HDMI równie dobrze możesz sobie ustawić 800x600.

Link to post
Share on other sites

Przez łącze DVI ustawisz taką rozdzielczość, jaką obsługuje Twój monitor lub telewizor. Jeśli masz FullHD 1080p, to co stoi na przeszkodzie, żeby 1920x1080 ustawić? Nic! Jeśli miałbyś monitor działający w 4096x4096 i kartę graficzną, która jest w stanie to puścić, to też nie ma problemu - DVI i HDMI będą działać identycznie. Sygnał jest cyfrowy w obu przypadkach i tyle.

 

Ja mam podłączony telewizor LCD przez kabelek DVI-HDMI i filmy oglądam w 1920x1080, w CoD2 pykałem w 1280x1024.

Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbyś monitor działający w 4096x4096 i kartę graficzną, która jest w stanie to puścić, to też nie ma problemu - DVI i HDMI będą działać identycznie.

No niestety tak różowo to już nie jest. DVI przy akceptowalnym odświeżaniu (60Hz) nie wyśle obrazu większego niż 2560×1600 (przy 33Hz może przesłać 3840×2400).

Z HDMI 1.3+ jest podobnie - maksymalna rozdzielczość to 2560×1600 przy palecie kolorów 24 i 30bit (przy 36 i 48 bit jest to 1920x1200).

HDMI poniżej 1.3 mogło przesłać obraz do 1920x1200.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...