Skocz do zawartości

problem z OC po dołożeniu 2GB RAM


Recommended Posts

Dołożyłem do tego komp. z profilu drugą kość 2GB taką samą jak poprzednia działają w trybie dualchanel. Włączyłem komputer było wszystko ok więc postanowiłem zrobić OC W BIOS'ie ustawiłem wszystko tak samo jak przed dołożeniem RAM'u mianowicie:

Szyna - 250

Mnożnik - x14

NB - x8 =2000MHz

HT Bus - x8 = 2000MHz

Ram - 1333MHz

Na takich ustawieniach po restarcie czarny ekran no to reset biosu i znowu OC

Szyna - 235

Mnożnik - x14,5

NB - x8 = 1880MHz

HT Bus x8 = 1880MHz

Tym razem komp się uruchomił ale win dostał freeza. Przełożyłem RAM na singlechanel i ustawienia BIOS'u tak jak wyżej te słabsze i działa później na 3.5GHz i znowu czarny ekran i restet BIOS'u. Czyli wychodzi na to że ta nowa kość RAM jest coś walnięta czy co?

Link to post
Share on other sites

Nawet w singlechanel po OC na 3.4GHz i teście w 3dmark 11 bluescreen zmiana miejscami też nic nie daje. OK zaraz zrobie test memtestem

 

40min w memtescie na razie zrobiłem bez błędów

Próbowałem zrobić OC tylko na tej nowej pamięci RAM i znowu komp. się nie włącza czy takia pamięć podlega gwarancji?

Update biosu da coś? obecnie mam 1.40 a są nowsze http://www.asrock.com/mb/download.pl.asp?Model=M3A770DE&o=BIOS

Link to post
Share on other sites

Chciałbym podsumować co już do tej pory próbowałem:

 

-Zrobiłem update BIOSu do 1.70(najnowszy)

 

-Bez OC i nominalne taktowanie RAM 1333MHz w dualchanel jest stabilny

 

-Test pamięci w menmest86+ v4.20 1 Pass 0 błędów nie wiem ile testować?

 

-W programie Everesst zauważyłem że te RAMy się różnią opóźnieniami 9-9-9-24 @ 666MHz i nowa 8-8-8-22 @ 609MHz a w CPU-z ta nowa 9-9-9-25 689MHz nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?

 

-Napięcia DRAM Voltage dałem na 1.83V przy taktowaniu pamięci 12xxMHz i procku 3.35GHz dalej brak stabilności w Prime 95 po 5min. a przed dołożeniem RAMu bez problemu na 1333MHz i 3.5GHz na standardowych napięciach

 

Ustawienie timingów pamięci na sztywno da coś, bo nie wiem jak to się robi i wszystko jest na auto?

 

Już nie wiem co może być z tyą nową kością RAM przosze o POMOC!

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...