Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie laptopa.


Recommended Posts

Witajcie, mam tutaj dziwny problem. Otóż dostałem niedziałającego laptopa od znajomego, a mianowicie. Ma on z 4 lata, jest on firmy "MEDION" i ogólnie działał, ale w pewnym momencie przestał. A więc tak wygląda sprawa. Gdy klikam przycisk włącz to czekam 5 sekund i wyświetla się logo "MEDION" i wisi ono w nieskończoność. Czekałem dzisiaj 35 minut i nic, dalej wisiało. Był na nim system windows 7. Przed chwilą dostałem wiadomość od kolegi, że jak minie godzina to z tła "MEDION" przeskakuje na biało tło, gdzie jest napisane, zeby naprawić system. Dodam też, że jak włączam laptop i wkładam pendrive z windowsem, to przed tym logo MEDION klikam F10, wybieram pendrive i potem jest przez godzine czarne tło, tylko zamiast loga MEDION. A po tej godzinie jak wiadomo niebieskie tło z napisem "Odzyskiwanie. Urządzenie zostało odłączone lub nie zostało podłączone."

 

Co robić? http://www.mpcforum.pl/public/style_emoticons/default/buzka.png

 

Link to post
Share on other sites

Jak powyżej + czy załącza się wentylatorek?

Czasami są usterki standardowe dla danego typu i odpowiedz znajdziesz w sieci.

 

+ można samemu to co najprostsze:

Czasami wystarczy wyciągnąć baterię i odczekać chwilę ( ja w myślach liczę powoli do 12).

Miałem przypadek że to pomogło dopiero po dłuższym czasie - po dniu.

 

Z tego co wyczytałem z tego co napisałeś to nie da się wejść do biosu.

Nie wiem jak jest w przypadku laptopów firmy Medion, ale po logu producenta zazwyczaj wyświetla się opis jaki jest klawisz lub kombinacja aby wejść do biosu.

Tam ustawia się z którego napędu ma ładować się system.

Jeśli to się nie wyświetla to to albo posypał się bios albo jest jakaś inna usterka która to uniemożliwia.

Jeśli da się wejść do biosu to najlepiej wrócić do ustawień fabrycznych i dopiero kombinować dalej.

 

Dalej ciężko powiedzieć bo nie wiadomo na jakim poziomie jesteś.

Edytowane przez marko.s
Link to post
Share on other sites

Jaki to model, możesz sprawdzić?

MEDION MD98551 MSN30016509

Model: E6239

Jak powyżej + czy załącza się wentylatorek?

Czasami są usterki standardowe dla danego typu i odpowiedz znajdziesz w sieci.

 

+ można samemu to co najprostsze:

Czasami wystarczy wyciągnąć baterię i odczekać chwilę ( ja w myślach liczę powoli do 12).

Miałem przypadek że to pomogło dopiero po dłuższym czasie - po dniu.

 

Z tego co wyczytałem z tego co napisałeś to nie da się wejść do biosu.

Nie wiem jak jest w przypadku laptopów firmy Medion, ale po logu producenta zazwyczaj wyświetla się opis jaki jest klawisz lub kombinacja aby wejść do biosu.

Tam ustawia się z którego napędu ma ładować się system.

Jeśli to się nie wyświetla to to albo posypał się bios albo jest jakaś inna usterka która to uniemożliwia.

Jeśli da się wejść do biosu to najlepiej wrócić do ustawień fabrycznych i dopiero kombinować dalej.

 

Dalej ciężko powiedzieć bo nie wiadomo na jakim poziomie jesteś.

Jak odpalam to cicho chodzi, ale slychac, ze jest wlaczony. Co jakis czas slychac jakies dzwieki ze srodka <jak sie wslucham i przyloze go do glowy>, niestety nie mialem nigdy laptopa i nie moge okreslic od czego nie. Jak jest laptop, to prawy dolny róg od spodu.

Na początku nie ma wyboru klawiszy, ale jak jest czarny ekran spamuje F10 i wybierac boot menu. To i biosa moze da sie ktoryms.

Edytowane przez sohajtaohajta
Link to post
Share on other sites

Klawisz F2 według instrukcji lub spróbuj jak nie pomoże  F12.

Jak wejdziesz do Bios / UFI to połowa sukcesu.

 

Teoretycznie wciśnięcie klawisza F11 powinno cie zwieść do menu odzyskiwania systemu jak HDD jest sprawny. 

Edytowane przez marko.s
Link to post
Share on other sites

Klawisz F2 według instrukcji lub spróbuj jak nie pomoże  F12.

Jak wejdziesz do Bios / UFI to połowa sukcesu.

 

Teoretycznie wciśnięcie klawisza F11 powinno cie zwieść do menu odzyskiwania systemu jak HDD jest sprawny. 

F2 wchodzi do biosu, lecz co dalej.

Postanowiłem odpalić linux.

Jak odpalił mi się linux to zajelo z 15 minut oraz jakies bledy mialem, ale mimo tego sie wlaczyl. Nic nie wyskoczylo mi jak sie odpalil pulpit, musialem podlaczyc myszke od pc, bo ta laptopowa nie dzialala. Jak odpalilem wlasnie ten dysk to mam taki blad jak na zdjeciu. Mozliwe, ze sie dysk rozwalil?

http://scr.hu/1psq/p5ka9

 

Link to post
Share on other sites

Ustaw w biosie bootowanie z innego nośnika i płyta lub pen drive ratunkowy.

Spróbuj jeszcze F11  jeśli posiadasz kopie zapasową na płycie lub innym dysku.

Jeśli nie to próba za pomocą płyty ratunkowej i próba naprawy lub co najmniej diagnoza czy dysk twardy sprawny. 

Oczywiście jeśli na dysku znajdują się ważne dane to wpierw wypadało by zrobić ich zgranie - dlatego proponuję wpierw powalczyć o odzyskanie sprawności Windowsa. 

Jeśli zaś nic tam nie ma można od nowa zainstalować Windowsa.

 

Na tym etapie najgorsze co cie może spotkać to usterka kontrolera SATA (mało prawdopodobne) lub  padnięty dysk ( bardzo prawdopodobne ) lub co najbardziej prawdopodobne to padnięty Windows.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...