Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak podkręcać , co jest ważne aby uzyskać większą wydajność w grach ;)

 

Mam MSI GTX460 HAWK Talon Attack - domyślnie

 

810 MHz GPU

1620 MHz shader

3900 MHz memory

 

, Widziałem zwykłego Hawka po OC :

 

http://www.brightsideofnews.com/Data/2010_8_7/MSI-GTX-460-Hawk-to-Clock-at-1GHz/MSIHAWKCLOCK.jpg

 

I zastanawia mnie zejście z pamięciami na 1800, Wyjaśni mi ktoś jak ustawiać grafike aby mieć jak najwyższą wydajność w grach i programach a nie tylko w smarkach ?

 

np takie OC 950/1900/3000 zaowocuje wzrostem wydajności w grach ? bo szczerze to nie ogaraniam za bardzo OC grafiki :/

Link to post
Share on other sites

Masz kartę MSI, więc masz afterburnera (zainstaluj go, jest bardzo intuicyjny) i tym kręć Sterowniki przynajmniej 260.99 nie pozwalają na osobną zmianę częstotliwości rdzenia i shaderów w kartach serii GTX4xx, więc jesteś skazany na kręcenie rdzenia. Wraz z częstotliwościa rdzenia będzie wzrastać częstotliwość shaderów. Przy standardowych ustawieniach Core voltage spokojnie dociągniesz do 850/1700. Aby regulować napięcie musisz wejść do settings i zaznaczyć unlock voltage.

 

Z pamięcią to uważaj, kręć do momentu dopóki nie pojawią się artefakty, jak już pojawią się zjedź o 5MHz w dół.

 

I jeszcze jedna uwaga jak przesadzisz z OC, karta przejdzie w tryb awaryjny 400/800. Wtedy należy obniżyć takty rdzenia i uruchomic ponownie komputer.

 

udanej zabawy przy kręceniu :)

 

Co do temperatur 80 st. nie jest przegięciem, ale możesz ręcznie sterować wentylem, aby ją obniżyć otrzymasz lepsze wyniki OC. Na swoim GTX480 @820 przy pełnym obciążeniu mam 93 st. C :(

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja na swoim Gigabyte GTX460 OC2 i zrobiłem sobie takie małe oce hehe z 760/1520/1800 do 800/1600/1900 core/shader/memory i nic nie musiałem podnosić napięcia żadne gówna mi nie wyskakują .

Racz zauważyć, że kolega ma wyższe fabryczne takty niż Ty po OC

810 MHz GPU1620 MHz shader 3900 MHz memory

Ze swoich GTX460 wyciskam 850/1700/1900 bez podnoszenia napięcia, a domyślne są 715/1450/1800 :(
Link to post
Share on other sites

Ze swoich GTX460 wyciskam 850/1700/1900 bez podnoszenia napięcia, a domyślne są 715/1450/1800 :(

lol ? w sumie mi się nie chce sprawdzań na moim bo i tak muszę czekać na pieniądze żeby zakupić nowe chłodzenie na procesor i go podkręcić do karty .

Link to post
Share on other sites

810 MHz GPU 1620 MHz shader 3900 MHz Memory

 

Bez podnoszenia napięcia

 

900Mhz GPU 1800Mhz Shader 3900 Mhz Memory TEMP 46*C

 

Stabilne :P MSI Kombustor ,

 

Podajcie mi jeszcze jakiś inny program do testów to sprawdzę tak na 100% :)

 

EDIT: zaraz będzie może :P

 

Bez podnoszenia napięcia:

 

915Mhz GPU 1830Mhz Shader 3900 Mhz Memory TEMP 48*C

 

Jestem zadowolony wieczorem z MEM na 4000 spróbuję :P

Link to post
Share on other sites

ja w sumie teraz sobie podniosłem o 10mhz na gpu i o 20mhz na shaderach i testowalem 15 min i nic ale teraz nie mam czasu zeby sprawdzić dłużej ale jak jutro to sprawdzę sobie tak z godzinkę a potem znów o 10mhz aż dojdę może do tego 850 na gpu :P .

Link to post
Share on other sites

no ja 920/1840/3900 bez zmian napięcia z 810/1620/3900 i mam 48* na auto wentylatorze max 40-45%

 

Jednak H.A.W.K nie bez powodu ma takie dobre opinie zarówno o OC jak i Chłodzeniu :) Jak znajdę więcej czasu i kogoś obcykanego do pomocy to polecimy na 1000+ ;)

Link to post
Share on other sites

W 460 GTX z +1000 MHz na rdzeniu może już być niebezpiecznie, a przyrost wydajności w grach będzie już znikomy. Jeśli kręcisz dla uzyskania lepszych wyników, to 950-980 MHz w zupełności Ci wystarczy, a i temperatury będą znośne(karta także pożyje dłużej ;) ).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...