Skocz do zawartości

Dźwięk podłączania sprzętu przy każdym starcie komputera.


Recommended Posts

Witam :).

Mój niewielki problem polega na tym, że mniej więcej 5-10sek po załadowaniu się systemu, występują 2 dźwięki podłączenia czegoś do komputera (taki jak np. podłączacie coś pod USB). Wygląda to tak, jakby za każdym razem komputer widział coś po raz pierwszy.

Zauważyłem, że dopiero po nich włącza się przeglądarka (nigdy wcześniej), choć mogę już wcześniej wejść w np. Mój Komputer.

Pytanie brzmi, czy jest jakiś sposób na sprawdzenie, co powoduje te dźwięki, lub jak im zaradzić :)?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edit, specyfikacja:

 

PŁYTA: AsRock B150M PRO4S

PROCEK: Intel Core i5-6600 /3.3GHz

RAM: Kingston CL14 HyperX Fury Black 2133MHz 8GB (2x4GB)

GRAFIKA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 8GB

DYSK 1: Samsung SSD 850 EVO 500GB

DYSK 2: WDC WD5000AADS-00M2B0  (500GB)

ZASILACZ: OCZ600MXSP

BUDA: Cooler Master ELITE 330

Win 7 x64 SP1

Edytowane przez Prokopek
Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego wykrzyknika niestety (albo i stety) :(.

Co właśnie zauważyłem: część systemu zmieniła język na angielski (wtf). Zauważyłem to tylko i wyłącznie w pasku zadań, zamiast "akcesoria" mam "accessories" i na przykład "calculator" zamiast "kalkulator". Generalnie wszystko w akcesoriach jest po angielsku.

Wątpię, że to ma jakikolwiek związek ze sprawą, ale chyba warto wspomnieć.

Edit: j.ang może być spowodowany wrzuceniem frapsa przy jego instalacji właśnie do akcesoriów, choć pewności nie mam.

Edytowane przez Prokopek
Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem frapsa i driver sweepera, zgodnie z poradą przeskanowałem system Malwarebytes, usunęło jedną rzecz, po zresetowaniu komputera dźwięku brak :)

Gdyby znów się pojawił dam znać, dziękuję wszystkim za pomoc ;).

 

Do dwóch dźwięków doszedł trzeci, który brzmi jak wyskakujący błąd (np. gdy przerwiecie kopiowanie wyciągając pendrive)...


Dla ścisłości:

W zakładce "dźwięk", tam gdzie zmienia się dźwięki dla windowsa, dwa dźwięki na początku nazywają się "podłączanie urządzenia", a dźwięk błędu, o którym przed chwilą napisałem to "zatrzymanie krytyczne".

Piszę to, żebyście mogli sami wejść i posłuchać, o które konkretnie chodzi.

 

Edit: Używając msconfig wyłączyłem: Intel USB 3.0 Monitor, Intel Rapid Storage Technology, Intel PROSet Monitoring Service. Póki co żadnych dźwięków :).

Edytowane przez Prokopek
Link to post
Share on other sites

Tak, mam identycznie jak na Twoim screenie :(.

Co do dźwięku.. Dziś usłyszałem codzienny dźwięk błędu (raz) i - o dziwo - tym razem wraz z nim wyskoczył jakiś błąd instalatora amd (błąd był bodajże po angielsku), przeinstalowałem sterowniki do grafiki, nic to nie dało.

Swoją drogą, wielkie dzięki za tak niespotykane zaangażowanie :)

Link to post
Share on other sites

Czy stosowałeś może program AMD Clean Uninstall Utility? Bo ten potrafi namieszać w rejestrze. Wymontuj kartę graficzną przeczyść styki, najlepiej spirytusem i zamontuj. Odinstaluj jeszcze raz sterownik Driver Sweeperem w trybie awaryjnym i zainstaluj. Co do języka to w oknie jak na screenie wyżej zaptaszkuj obydwie opcje i wciśnij OK, może naprawi się wpis rejestru.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie stosowałem tego programu. Odinstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją, nadal mam dźwięk podłączania sprzętu haha :D. Tym razem jeden. Zauważyłem, że razem z tym dźwiękiem pulpit "mrygnął", tak jak to robi klikając "odśwież".

Co do języka, zaptaszkowałem i nic nie pomogło. Próbowałem rozwiązania z tej strony: http://www.fixitpc.pl/topic/1768-start-wszystkie-programy-akcesoria/ ale kiedy próbuję zastąpić swój plik desktop.ini nowo stworzonym, pojawia mi się odmowa dostępu (samego pliku nie widać).

Wydaje mi się, że nie ma co drążyć tego tematu.. Koniec końców dźwięki nie powodują żadnych problemów typu zwiechy systemu, a język samych akcesoriów da się przeżyć :).

Oczywiście jeśli nadal masz jakiś pomysł, to chętnie sprawdzę :P.

Link to post
Share on other sites

Od ptaszkowałeś Ukryj chronione pliki systemu? Po zastosowaniu, Desktop.ini powinien być widoczny. Po otwarciu go porównaj wpis z tym który podała @picasso. Sprawdź też swoje uprawnienia- właściwości i aplet zabezpieczenia. Jeżeli będziesz miał różnice we wpisach to skopiuj to co podaje @picasso i wklej do pliku Desktop.ini zastępując istniejący wpis. To samo wykonaj w ustawieniach użytkownika. Co do dźwięku, czy wykonałeś zabieg czyszczenia styków karty i jak masz ustawioną w biosie opcję Initial Display Output lub podobnie ( nie wiem jak w Twoim biosie), na Auto czy PCI-e 1 i czy masz wyłączoną kartę z integrowaną?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem wszystko, przekleiłem zawartość dwóch desktop.ini w dwóch różnych ścieżkach, później komendy w cmd i accessories nadal po angielsku.

Co do dźwięków, nie czyściłem styków niczym mokrym, bo wolałbym tego nie robić żeby nic nie popsuć, ale wieczorem wyjmę i przedmucham :). Co do ustawienia biosa, tak jak na zdjęciu: http://imgur.com/a/wbVV0

Czyli primary PCI-E, a integra wyłączona, ale na zdjęcie możesz spojrzeć dla pewności :).

Edytowane przez Prokopek
Link to post
Share on other sites

W biosie tak jak powinno być. Spirytus jest zalecany, czyścisz tylko styki karty graficznej po jej wymontowaniu, co niczym nie grozi. Po zmianach w plikach Desktop uruchomiłeś PC ponownie? Co usunął Malwarebytes? Sprawdź ponownie czy usunięcie było skuteczne. Miałem do czynienia z wirusem, który zmienił parametry karty sieciowej i każde uruchomienie systemu kończyło się blue screenem.

Link to post
Share on other sites

Tak, oczywiście uruchomiłem ponownie.

Skan malware zrobiony jeszcze raz, wklejam log:

Data skanowania: 2016-11-28
Czas skanowania: 11:26
Raport: Log.txt
Administrator: Tak
 
Wersja: 2.2.1.1043
Baza szkodliwego oprogramowania: v2016.11.28.05
Baza danych rootkitów: v2016.11.20.01
Licencja: Darmowa
Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem: Wyłączony
Ochrona przed szkodliwymi stronami: Wyłączony
Samoobrona: Wyłączony
 
System operacyjny: Windows 7 Service Pack 1
Procesor: x64
System plików: NTFS
Użytkownik: Pawcio
 
Typ skanowania: Dokładne skanowanie
Wynik: Zakończono
Obiekty przeskanowane: 274958
Czas, który upłynął: 2 min, 34 s
 
Pamięć: Włączony
Autostart: Włączony
System plików: Włączony
Archiwa: Włączony
Rootkity: Wyłączony
Heurystyka: Włączony
PUP: Ostrzegaj
PUM: Ostrzegaj
 
Procesy: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
Moduły: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
Klucze rejestru: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
Wartości rejestru: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
Dane rejestru: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
Foldery: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
Pliki: 1
PUP.Optional.OpenCandy, C:\Users\Pawcio\AppData\Local\Temp\is-27JM0.tmp\OCSetupHlp.dll, , [f9ac6c59643624129c4e36f9758ed927], 
 
Sektory fizyczne: 0
(Nie wykryto zagrożeń)
 
 
(end)
 
Czyli wykrył jeden plik, jakiś OpenCandy, cokolwiek to jest, oczywiście usunąłem.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...