Skocz do zawartości

Jaki router dsl z szybkim wifi do 100 zł


Recommended Posts

Nowy z gigabitem to nie wiem czy w ogóle znajdziesz, używany 1043ND to tak jak pisałem. Jeśli bez gigabitowych portów to jesteś limitowany do 100Mbps. 120Mbps jeśli są przeszkody i kilka-kilkanaście metrów to bez AC jest nieosiągalne.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy bedzie uzywał WiFi siedzac obok routera czyw  pokoju obok lub dwa pokoje dalej?? Pozatym to nie tylko zalezy od samego routera co tez od urzadzenia odbiorczego czyli karty WiFi. Jedna się połączy z routerem z predkością 300Mb/s, a inna może nawet nie przekroczyć 65Mb/s samego połączenia między urządzeniami i wtedy nawet metr od routera nie da rady. Standard AC w tym samym pomieszczeniu co router np. mój Moto G 4 generacji łączy sie w AC z Zyxelem LTE4506 z predkością 150Mb/s, ale liczy się 50/50 predkośc czyli pobieranie i wysyłanie i połowa tych predkości to prędkości rzeczywiste przy routerze. 150 na 2 to po 75Mb/s dla wysyłania i odbierania, przy połączeniu z routerem 300Mb/s, przy samym routerze powyzej 100Mb/s może się udac o ile ether nie jest zbyt zasmiecony i nie zakłoca innymi urządzeniami w jakimś promieniu od nas (nie pamietam dokladnie).

Link to post
Share on other sites

W standardzie N czy w 2.4Ghz czy w 5Ghz nie da się uzyskac nawet 100Mb/s więc tylko AC wchodzi w gre.

 

Pytanie czy bedzie uzywał WiFi siedzac obok routera czyw  pokoju obok lub dwa pokoje dalej??

 

No to nie da się czy pytanie? Stawiasz kategoryczne sądy które są bezpodstawne a później kombinujesz jak tu obrócić kota ogonem, żeby jednak nie wyszło, że nie wiesz o czym piszesz.

Link to post
Share on other sites

ak, a Ty nie chcesz mnie zrozumiec. Jak miałbym uzyskac 100Mb/s na smartfonie w 2.4Ghz, który połączenie z routerem ma 72Mb/s?? Nawet stojąc metr od routera w lini prostej?? Jest to technicznie nie możliwe bo predkość między routerem, a smartfonem to MKASIMUM 72Mb/s czyli maksimum 36Mb/s dla downolad i upload. Nie wiem czego ty nie rozumiesz w tym co pisze i co za bzdury pisze ja?? Ty jako Expert usilnie próbujesz udowodnić, że pisze bzdury, ale zero argumentu poza tym, że pisze bzdury. Jeżeli w Wifi dla download byłoby właśnie to całe 72Mb/s to dla uploadu nie ma juz nic. Nie trzeba konczyć studiów informatycznych i nie wiadomo czego czytać wystarczy orientowac sie jak to działa. Mnóstwo jest ekspertów w sklepach, na forach, którzy tak jak Ty powiedzieliby "co masz 72Mb/s i download maks 36Mb/s, niemożliwe"

 

Jak była epoka wdzwanianego internetu, powinienes to znac, że cos takiego było, to przyszedł informatyk po studiach i w Windowsie 98 nie potrafił wgrac sterowników do modemu i tego ustawic, a mi laikowi bo robiłem to u siebie zajeło 5 minut.

 

Nie mysl, że Ciebie czy kogokolwiek tu chce obrazic, albo kozacze mowie tylko o tym, że bycie Ekspertem nie zawsze świadczy o tym papierek. Czasem laik wie wiecej bo robił to w domu kroczek po kroczku wedlug jakiejs instrukcjiz  internetu.

Link to post
Share on other sites
albo kozacze mowie tylko o tym, że bycie Ekspertem nie zawsze świadczy o tym papierek

 

Widzę, że masz jakiś kompleks. Pokazałem Ci konkretnie, że nie masz racji bo da się w N-ce wycisnąć > 100Mbps to wymyślasz jakieś smartfony linkujące się na 72Mbps. Na tej zasadzie to i w AC nie wyciśniesz więcej. Dodatkowo uważasz że jesteś bogiem bo zrozumiałeś jak działa transmisja po WiFi - że nie da się równocześnie odbierać i nadawać. Dedukuj dalej to zrozumiesz dlaczego w wielu wątkach jest informacja o tym, że repeater tnie pasmo o 50%.

 

A co do przykładu - pomiary w WiFi robi się osobno UL i osobno DL bo taka jest natura transmisji. I ot zupełnie nie zmienia faktu, że 120Mbps to 120Mbps. Nawet jeśli byłoby to 60+60 to nadal byłoby 120Mbps.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli byłoby to 60+60 to nadal byłoby 120Mbps.

 

Zastanawiam się czytając to czy to ja czegoś nie pojmuję czy Ty. Owszem 60+60 daje 120, ale nadal Download jest maks 60Mb/s i nie da sie cudownie zrobic 120Mb/s. Po kablu Ethernet z tego co wiem nie da się przesyłać jak po każdej miedzi symetrycznie. Inaczej Neostrade mogłaby dawna TPSA, dzisiaj Orange przesyłąć np. 20Mb/20Mb.

 

Ta dyskusja kompletnie nie ma sensu bo Ty spiołes posladki i chcesz mi udowodnić jakim to ja jestem Bogiem, a zarazem debilem, a Ty jestes Ekspertem i wara mi z tad.

Link to post
Share on other sites

Po kablu Ethernet z tego co wiem nie da się przesyłać jak po każdej miedzi symetrycznie.

 

To jednak nie wiesz, duplex jest rzeczą jak najbardziej normalną po ethernecie. Doczytaj, doucz się a później pozuj na mędrca bo jak na razie to co chwila głosisz prawdy oświecone nie mające pokrycia w rzeczywistości.

 

P.S. Ja niczego nie muszę udowadniać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...