Skocz do zawartości

Router/modem LTE do internetu na karte


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez garoz,

Recommended Posts

Może ale nie musi , posiadam kartę sieciową wifi TP-Link TL-WN722N. Zależy mi jedynie żeby było jak najtaniej , ale w miarę stabilnie.

Wiesz czy to router czy inny sprzet elektroniczny to sie kłóci samo z sobą ;) Albo tanio, albo stabilnie ;)

 

Czy w przypadku innego sprzetu wydajnie, albo tanio ;)

 

Ja ci polece to w co sam zainwestowałem ostatnio, gdzie testowałem urządzenia przez ostatnie 2 lata i Huawei, ZTE, Asus z wbudowanym LTE, D-Link i poprostu ten działą jak żaden z nich stabilnie:)

 

Jest to nowość ogólnie an rynku więc za sto złotych nie kupisz, zresztą każdy routerek tylkoz  wifi i modemem LTE to tak średnio 300 zł w zwyż ;)

 

http://www.komputronik.pl/product/336036/zyxel-lte4506.html

 

Przyznam, że po D-Linku DWR-921 wersja sprzetowa 3, który dostałęm od D-Linka to stabilnośc LTE i Wifi szokuje, chociażjeśli chodiz oz asieg wifi jest odrobinke gorszy, ale stabilny ;)

Jeszcze tego 7 dni testowałem i oddałem bo kupiłem z dostawa do domu: http://www.komputronik.pl/product/325644/huawei-e5786s-32a-czarny.html?qrtc_slt=slt_category&qrtc_tpl=tpl_user_category&qrtc_typ=top&qrtc_pos=5 Niestety WiFi masakra, a LTE może być, ale mógłby robic za mini kaloryfer w zimie i nawet opażyć tyłek :P

Link to post
Share on other sites

Oba modele są dla mnie za drogie niestety , nie jestem wymagającym użytkownikiem porostu nie chce żeby zrywało mi połączenie z niewiadomych powodów na mocnym zasięgu wifi tez mi nie zależny (mały metraż ). Może jakiś zwykły modem po prostu i do tego dokupić ruter który go obsłuży ? Do BTS-a mam bardzo blisko ( naprzeciw domu ).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Oba modele są dla mnie za drogie niestety , nie jestem wymagającym użytkownikiem porostu nie chce żeby zrywało mi połączenie z niewiadomych powodów na mocnym zasięgu wifi tez mi nie zależny (mały metraż ). Może jakiś zwykły modem po prostu i do tego dokupić ruter który go obsłuży ? Do BTS-a mam bardzo blisko ( naprzeciw domu ).

Testowałem Huawei E3372h + D-Link DWR-116 i DWR-118. Zapomnij o stabilności i o rozsadnych predkościach. Łączysz dwa różne urządzenia, których działanie zalezy od firmwareu modemu LTE i dopracowania firmwareu w routerze, a raczej sterowników zawartych w D-Linka firmwarze. Każdy taki modem ma inny swój firmware, najczęściej operatorskiw  pierwszej wersji ze zmienioną grafiką pod operatora i nie ma aktualizacji.

 

Pozatym to jest dla ludzi kochających zabawy z firmwarem itp. Modem kosztuje od PLAY-a jako startówka w Saturnie 219 zł, a DWR-118 bo w 116 nie ma sensu sie bawić 199 zł. Oszczędzasz, ale potem będziesz na tym czy innym forum pisał: zrywa mi, nie łączy sie z internetem, słabe predkości.

 

Wiec decyzja nalezy do Ciebie tylko potem pretensje miej do siebie.

 

Na koniec zacytuje ci stare słowiańskie przysłowie, jak zrozumiesz to znaczy, że jesteś bardzo inteligentny człowiek ;)

 

"tanie mięso psy jedza", ja się przyznam nie wiem czemu akurat psy tu ktos wsadził, ale w sumie jest w tym sporo racji ;)

 

lub bardziej cywilizowane przysłowie, które już tu pisałem

 

"coś za cos".

 

Myslę, że nikt tu zbyt wiele więcej Ci nie doradzi skoro ma być na karte. Bo gdybys brał an abonament dostałbyś cos za złocisza i najlepsze wtedy od Huawei brac ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja z zakupu Zyxela LTE4506 jestem mocno niezadowolony. Kupiłem, bo padł mój Huawei LTE Cube i leży w serwisie drugi miesiąc. Wszystko  ładnie i pięknie, jak łączy się w 4G Orange transfery nawet >80 Mb, nie schodzi poniżej 30. Ale... u mnie maks. po 1 minucie gubi łącze 4G i przełącza się na 3G. Próba wymuszenia "4G only" kończy się tym, że jak zgubi to 4G to szuka... i szuka... i szuka... i nie znajduje. Przełączenie z powrotem na Auto i od razu znajduje 4G, łaczy się, gubi, przełącza na 3G i tak już zostaje. Ponieważ i komórka, i router mobilny leżąc obok trzymają łacze LTE bez problemu (też Orange) wysłałem do serwisu w ramach reklamacji. Przyjęli, przysłali nowy egzemplarz, który działa dokładnie tak samo. Czyli "it's not bug, it's a feature"....  Huawei LTE Cube nie miał problemu z utrzymaniem połączenia 4G, mimo, że była zamknięty w szaier rackowej. Zyxel miał go zastąpić, bo niby lepszy.... A BTS jest niecały kilometr od domu, pięknie widoczny.

Link to post
Share on other sites

Ja z zakupu Zyxela LTE4506 jestem mocno niezadowolony. Kupiłem, bo padł mój Huawei LTE Cube i leży w serwisie drugi miesiąc. Wszystko  ładnie i pięknie, jak łączy się w 4G Orange transfery nawet >80 Mb, nie schodzi poniżej 30. Ale... u mnie maks. po 1 minucie gubi łącze 4G i przełącza się na 3G. Próba wymuszenia "4G only" kończy się tym, że jak zgubi to 4G to szuka... i szuka... i szuka... i nie znajduje. Przełączenie z powrotem na Auto i od razu znajduje 4G, łaczy się, gubi, przełącza na 3G i tak już zostaje. Ponieważ i komórka, i router mobilny leżąc obok trzymają łacze LTE bez problemu (też Orange) wysłałem do serwisu w ramach reklamacji. Przyjęli, przysłali nowy egzemplarz, który działa dokładnie tak samo. Czyli "it's not bug, it's a feature"....  Huawei LTE Cube nie miał problemu z utrzymaniem połączenia 4G, mimo, że była zamknięty w szaier rackowej. Zyxel miał go zastąpić, bo niby lepszy.... A BTS jest niecały kilometr od domu, pięknie widoczny.

Wejdz na stronie konfiguracyjnej w Internet i tam podana jest w trybie 4G siłą sygnału w dB podaj ją tutaj. Mozliwe, ze nadajnik bedący kilometr od Ciebie nie działa, albo jest nadajnikiem T-Mobile i powinien wspoldzialac z Orange, tak jest odwrotnie. Łączy się z dalszym nadajnikiem Orange 4G. Może być też sytuacja, że ten kilometr od Ciebie nie działa w LTE tylko 3G/HSPA+, a dalszy działą w LTE tylko jest za daleko i jest słaby zasieg. Jak wejdziesz na strone konfiguracyjną Zyxela to poza decybelam,i, które pisałem zobacz ile masz kresek w lewym gornym rogu strony i dioda pierwsza z lewej jaka sie swieci w jakim kolorze. Czerwony - ledwo łapie sygnał, pomarancxzowy średnio, zielony dobrze. Sprawdz to wszystko w ustawieniu 4G Only.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...