Skocz do zawartości

Komputer do ok 3400 zł + monitor


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry i programowanie, filmy etc.

  • Maksymalna kwota : ok 3400zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej, przed grudniem

Których części potrzebuję : komputer do ok 3400 zł + monitor

Czy będę podkręcać sprzęt? : jak bedzie trzeba to może kiedyś tak

Specjalne wymagania : bez dysku HDD, pozniej dokupie, 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu : właściwie to myślę nad kartą graficzną MSI GeForce GTX 1060 OC V1 6GB ddr 5 Armor, widziałem testy i jest ona gorsza w grach od 1060 za 1300-1400 zł o ok 1-2 fpsy , ma troche gorszą kulturę pracy ale nie wydaje mi sie zeby to byl jakis wielki problem a kosztuje prawie stówe mniej. Poza tym waham się pomiędzy tymi dwoma monitorami:  LG 24MP48HQ-P a iiyama X2483HSU-B2 i zastanawia mnie ktory z nich ma lepszy/ładniejszy obraz bez smużenia. I to chyba tyle, proszę o pomoc i konkretne porady :).

Edytowane przez phiszek7
Link to post
Share on other sites

AD1 

 

Całkiem fajny tez zestaw, tylko co oznacza OEM przy procku? brak chłodzenia? Tutaj widzialem ze jeden z ekspertow polecał zamiast wymienonego w zestawie zasilacza jakis model Corsair 80 bronze 450W tylko nie pamietam modelu.Co do ramu to czy nie lepiej kupic  Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14? Podobno też niektore gry dostają kopa jak mają pamiec w dualu a tutaj jest jedna kość ale jak to jest to nie wiem. I jeszcze co mnie zastanawia to procek + karta za ok 2000 zł a płyta za 250zł, czy ona nie bedzie tego blokować w jakiś sposób?

 

AD2

 

Wiedzmin 3, jak wyjdzie na PC to chetnie w FF XV, ciezko mi sprecyzowac ale powiedzmy ze w wolnej chwili chętnie bym posprawdzal nowe tytuly, poza tym wiadomo nie oczekuje cudów i wszedzie 100 fpsów. Pewnie niewiele to pomoze ale stosunek pracy do rozrywki podejrzewam ze będzie pol na poł. 

Edytowane przez phiszek7
Link to post
Share on other sites

 

 

Całkiem fajny tez zestaw, tylko co oznacza OEM przy procku? brak chłodzenia?

 

Wydaje się, że wiesz więcej niż osoba, która Ci ten zestaw poleciła.

 

OEM w tym przypadku, to rok gwarancji oraz brak chłodzenia w zestawie.  

 

 

 

Corsair 80 bronze 450W tylko nie pamietam modelu

 

CX450M

 

 

 

Podobno też niektore gry dostają kopa jak mają pamiec w dualu a tutaj jest jedna kość ale jak to jest to nie wiem

 

Tak. Obecnie praca pamięci w Dualu daje czasami takie kopa jak przesiadka z GPU na model wyżej

 

 

 

komputer do ok 3400 zł

 

1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  MSI GeForce GTX1060 OC 6GB DDR5 192bit (1759/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play

 

3446 zł + 

 

Póki co wszystko tak jak chciałeś. GPU od MSI w wersji OC, SSD na MLC o pojemności 240 GB, dwukorowa obudowa ATX z dwoma wentylatorami i regulatorem obrotów oraz dobry PSU z zapasem mocy dla takiego zestawu. Co do płyty głównej ...

 

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : jak bedzie trzeba to może kiedyś tak

 

... zostawiam Ci w takim zestawie ową możliwość. Procesor non-k jakim jest 6402p możesz podkręcić na tej płycie za pomocą BCLK pod okolice 4.0 - 4.1 GHz. Oczywiście po dokupieniu chłodzenia za jakiś czas. Mobas posiada osobny kontroler BCLK i nie ma się tutaj czego obawiać. Inną możliwością jest zmiana mobo na Z170, wgranie modyfikowanego biosu i wyższe OC. Niemniej, biosów tych nie ma już na stronach producentów płyt głównych. Nie wiem jak będzie wyglądać sprawa w przypadku problemów z  płytą, pamiętając też o tym, że tańsze modele Z170 nie mają chociażby Dual Biosu 

 

 

 

Poza tym waham się pomiędzy tymi dwoma monitorami:  LG 24MP48HQ-P a iiyama X2483HSU-B2 i zastanawia mnie ktory z nich ma lepszy/ładniejszy obraz bez smużenia

 

Losowość matryc jest spora i ciężko będzie coś tutaj powiedzieć w 100%. Na IPS możesz spodziewać się jednak mniejszego smużenia niż na VA + szersze kąty widzenia jeżeli nie siedzisz na wprost monitora. Odbija się to jednak nierównomiernym podświetleniem czy też nieco gorszą czernią.  Wszystko i tak zależy od sztuki na jaką trafisz. Przy VA masz zaś lepsza jakość przy oglądaniu filmów. Co byś tutaj nie wybrał, będzie moim zdaniem ok. 

Link to post
Share on other sites

super, dzieki, skoro nie ma sensu doplacać do i6500(patrzylem na konfiguracje innych osob i komentarze), to mysle ze tak zrobie, a jeszcze jedno, ktory z tych 1060 jest najlepszy? Armor, Windforce czy ten co mi polecasz? bo różnice na róznych stronkach są minimalne i tak sie zastanawiam czy nie dorzucic tych 50 zł do lepszego modelu. A i jeszcze zapomnialem o dvd-rom, macie moze cos taniego i dobrego? ^^

Link to post
Share on other sites

 

 

ktory z tych 1060 jest najlepszy? Armor, Windforce czy ten co mi polecasz? bo różnice na róznych stronkach są minimalne i tak sie zastanawiam czy nie dorzucic tych 50 zł do lepszego modelu.
 

Ta wyżej nie dysponuje trybem półpasywnym pracy wentylatorów, jak taka opcja Cię interesuje dorzuć do wersji Armor lub Gigabyte WF2, niewiele drożej od nich jest Palie Jetstream - będzie najcichszy z tych trzech modeli.

Link to post
Share on other sites

szczerze powiedziawszy to juz myslalem ze nie da sie z nich za wiele wycisnac, bo i tak juz sa OC. Powiedzmy wydajnosci i oplacalnosci bo kulture pracy najgorsza ma armor, pozniej chyba ten WF 2 a nastepnie jak mowisz Palit JetStream. Nigdy nie mialem "az tak dobrego(dla mnie ofc)" komputera i stad te moje pytania. I jeszcze cos mi sie przypomnialo bo nie moge za bardzo znalezc informacji na ten temat tzn jak na tle tych najbardziej wydajnych modeli 1060 wypada Sapphire Radeon R9 Fury Nitro 4GB HBM?  Bo z 1070 raczej nie ma szans nawet na dx 12, no tak mi sie wydaje.

Edytowane przez phiszek7
Link to post
Share on other sites

wielkie dzieki, patrząc obiektywnie to ten radek r9 fury nitro mimo praktycznie takiej samej ceny wygrywa konfrontacje z gtx 1060 gaming x oprocz Tomb Ridera gdzie przewaga GeForca jest spora bo ok 10 klatek no i w tej grze o samochodach a w reszcie lepiej wypada owy Radeon, niezle. 


a jeszcze mam jedno pytanko czy oplaca sie wlasnie wlozyc w tego kompa karte za 1440 zł np tego radka R9 fury nitro? czy raczej te roznice sa tak male ze lepiej poczekac te 2-3 lata i wtedy wymienic geforca 1060? Czy jednak tak badz co badz potezna karta wymaga i lepszego ramu i procka?


jednak ta karta za duzo zre prądu, zrobie jak mi doradziles, tylko jeszcze zastanowie sie nad modelem tego gtx bo armor podrozal o 50 zl to juz tak srednio sie oplaca, WF2 1275 no i ten co mi doradziles najtancza a chyba praktycznie to samo. Dzieki za pomoc.

Edytowane przez phiszek7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...