Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet (>/</~ kwota): 600 zł

Czego potrzebujesz? (słuchawki, głośniki, amplituner, toster z Wolfsonem): słuchawki - do tej pory miałem superlux hd 681

Przeznaczenie (gry, muzyka, filmy): głównie gry typu FA, ale także zróżnicowana muzyka, filmy czy wydarzenia sportowe

Źródło (czyli do czego podepniemy dany sprzęt): Aim sc808
Oczekiwania (czego oczekujemy od urządzenia): Właściwie obecne słuchawki w najniższym stopniu spełniają moje wymagania. Dlatego też szukam słuchawek o podobnej charakterystyce dźwięku, z tym że mogącej więcej wycisnąć z obecnej karty. Do tego uważam, że superluxy są średnio komfortowe - 30 minut wysiedzieć w tych słuchawkach to nie problem, ale później są mega potliwe, co jest uciążliwe. 
Inne (wszelkiej maści pytania): Zastanawiałem się nad AKG 240 MK2, aczkolwiek nie wiem czy jest to najlepszy wybór. Fajnie byłoby, aby słuchawki był wytrzymałe oraz miały możliwość wymiany kabla. 

Edytowane przez Tomo1989
Link to post
Share on other sites

k240 mk2 bardzo przyjemne słuchawki, ale nie powiedziałbym żeby brzmiały podobnie do superluxów. K240 to lekka V ze schodzącym bardzo nisko bassem. Chociaż znowu jeśli lubiłeś 631 to te też Ci się na pewno spodobają :)

Propozycja coogera jest bardzo fajna, polecam sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem ekspertem, ale wg testów zarówno DT990Pro jak i AKG K612 mają ubogą scenę. Czy to prawda? 

 

AKG K612 pro tez są całkiem dobrym wyborem, aczkolwiek nie wiem, czy jakieś opamy na karcie wypadałoby zmienić.

Co masz na myśli?

Edytowane przez Tomo1989
Link to post
Share on other sites

Czy uboga, to jest złe określenie ,nie jest jakaś bardzo szeroka ale zróżnicowana i w pewnym sensie bardzo dobra w każdych słuchawkach na swój sposób.Tu się liczy jeszcze również sposób pozycjonowania/precyzja.

Co masz na myśli?

Dopasowanie brzmienie pod swój gust i do słuchawek w razie konieczności.

Link to post
Share on other sites

Jeśli się nie ma możliwości osłuchania, to trzeba liczyć na opinie ale też trzeba się nauczyć wydobywać odpowiednie informacje, bo pełno śmieci na sieci.

 

Trzeba jasno również powiedzieć, ze to dość trudna dziedzina. Każdy ma innych słuch i każdy, to ocenia po swojemu.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie się przesiadłem z Superluxów HD-330 na Sennheisery HD518 i odczuwam wyraźny skok jakościowy a same słuchawki mogę polecić. No może z zastrzeżeniem że pady są kiepskiej jakości. Zrobili je z twardej gąbki pokrytej materiałem. Na szczęście są na tyle duże że całe ucho wchodzi do środka więc jedyne co mi lekko doskwiera to ta gąbka. No ale ja jestem rozpuszczony po HD-330 z welurowymi padami  Beyerdynamic. 

 

A jeżeli chciałbyś AKG to na massdropie są teraz M220 czyli biała i odrobinę (według strony audiofanatyk) lepiej grająca wersja K240.

 

A tutaj możesz posłuchać jak poszczególne modele grają 

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Kombajn, rozwaliłeś mnie tym linkiem. JAK, powiedz mi JAK można posłuchać jak grają słuchawki, przez inne słuchawki? :o

Imo każde źródło i słuchawki puszczą dźwięk inaczej.  :rotfl: U mnie k240 z tego linku brzmiały jak słuchawki z subwooferem  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

Co do m220 pro - to były chyba limitowane słuchawki, których się na dodatku w Polsce nie dało kupić o ile dobrze pamiętam.

Druga sprawa, że używki są droższe niż były nowe w sklepie.

Trzecia sprawa, mają mniej bassu + nie schodzą tak nisko jak k240.

Czwarta sprawa, środek jest zupełnie inny, jest bardziej nadmuchany / ma więcej powietrza - nie wiem jak to wyrazić :D

Fanatyk przyrównał je do stary 240, bo bliżej im do nich niż do innych akg :) + każdy inaczej odbiera dźwięk.

Dla mnie są to zupełnie różne pod względem brzmienia słuchawki. 220 nie przypadły mi do gustu, przez słaby bass, a właściwie dla mnie j ego brak.

Link to post
Share on other sites

neckol oczywiście że nie można. Ale można się np dowiedzieć że słuchawki X mają więcej basu od słuchawek Y a słuchawki Z mają więcej sopranu itp itd. Poza tym na liście jest materiał pierwotny więc porównując odsłuch oryginału z tym jak zagrały konkretne słuchawki możemy wnioskować na podstawie zmian w dźwięku jaka barwę dźwięku ma dany model w stosunku do naszych obecnych słuchawek.

A co do M220 to przecież napisałem że są  aktualnie dostępne na Massdrop. Nie napisałem że można je dostać w każdym sklepie.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites
Kombajn, rozwaliłeś mnie tym linkiem. JAK, powiedz mi JAK można posłuchać jak grają słuchawki, przez inne słuchawki? :o Imo każde źródło i słuchawki puszczą dźwięk inaczej. :rotfl: U mnie k240 z tego linku brzmiały jak słuchawki z subwooferem

W jakiś sposób można to uzyskać. Oczywiście nie przełoży się na 100% prawdziwe brzmienie ale w całkiem niezłym stopniu jest to możliwe.Posłuchałem i faktycznie z niektórymi słuchawkami trochę się zgadza, a niektórymi mniej. Nawet można usłyszeć generującą przestrzeń przez słuchawki. :)

http://eardrummer.pl/about-eardrummer/

 

Trzeba pamiętać ,że duży narzut na brzmienie robi tu nasz sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...