Skocz do zawartości

SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550W


Recommended Posts

Witam mam pewien problem, otóż zastanawiam się nad zakupem tego zasilacza, obecnie mam zasilacz 620W który kompletnie już nie radzi sobie z stabilnością, OC procesora i Karty jest nie stabilne 

zawiesza się komputer nawet na pulpicie, a kiedyś OC R9 390 na 1130 działało bez podnoszenia napięć teraz nie jest stabilne nawet na  mV+100 i power limit na 50+ na dodatek podobnie jest z procesorem I5 2500K kiedyś 1.36 4.5 teraz dopiero na 1.4

na tą chwile wszystko jest na stock, zasilacz przy dużym obciążeniu był strasznie głośny, i nie był to wiatrak hałas przy powoli ucichał przy odciążeniu.

 

więc nie wiem czy 550W będzie wystarczające już sam.

 

pełna specyfikacja to R9 390  1175/1650 mV +100  power limit +50

i5 2500k  4.5 1.36  

8 wiatraków 120mm 

2HDD 1TB  i 1,5TB  

Będzie ten zasilacz dobrze się sprawował bez hałasu i OC solidnie będzie się trzymało ?

kiedyś te ustawienia działały bez problemu na starym zasilaczu no ale mam go też od 2007 roku więc mógł się zużyć. Pozdrawiam  

Link to post
Share on other sites

Pod względem mocy będzie jeszcze zapas.

Co to za wersja 390 ?

Jaki cooler na CPU ?

Masz 8 wentyli w obudowie, prędzej chłodzenie na GPU zagłuszy zasilacz i te wentyle.

 

Za ~330zł masz XFX TS Gold 650W, przy tym konfigu będzie znośnie

 

http://i1.wp.com/www.eteknix.com/wp-content/uploads/2014/08/xfx_ts_650_fan.png?w=680

 

 

Zaś RM550X będzie od niego cichszy

 

http://media.bestofmicro.com/ext/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9DL1kvNTY0MjI2L29yaWdpbmFsL1Jlc3VsdC0yNC0zM19GYW5fUlBNX05vaXNlX0dyYXBoLkpQRw==/r_600x450.JPG

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...