Skocz do zawartości

Dysk SSD (interfejs M.2 - 2280) do laptopa - jaki?


Recommended Posts

no to jak znasz wymiary, jeszcze tylko musisz się dowiedzieć o klucz gniazda ( B lub M ) i protokół ( NVMe lub AHCI )    :D

Wróć jak znajdziesz... ( w specyfikacji nic nie znalazłem ( prócz 128-256GB co jest pewnie wielkością oferowaną z tym lapkiem, a nie wielkością max obsługiwaną  ) więc pisz do supportu i szukaj po recenzjach )  


podaj też budżet dla odpowiednio 128GB i 256GB SSD 

Link to post
Share on other sites

no to jak znasz wymiary, jeszcze tylko musisz się dowiedzieć o klucz gniazda ( B lub M ) i protokół ( NVMe lub AHCI )    :D

Wróć jak znajdziesz... ( w specyfikacji nic nie znalazłem ( prócz 128-256GB co jest pewnie wielkością oferowaną z tym lapkiem, a nie wielkością max obsługiwaną  ) więc pisz do supportu i szukaj po recenzjach ) 

Napisałem i na razie cisza...

 

A z mniejszych 128GB - pod sam system wystarczy.

I to ma być MLC czy TLC?

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę w popularnych polskich sklepach internetowych ciężko będzie dostać w rozsądnej cenie jakieś inne SSD M.2 niż takie z TLC.

 

Są oczywiście dostepne bardzo wydajne SSD z MLC jednak wymagają one złącza M.2 z obsługą PCIE i protokołu NVMe i są dużo droższe od SSD M.2 z SATA III na TLC. 

Link to post
Share on other sites

@@Franz,nie mieszaj mu w głowie, MLC i TLC to sam typ kostek ( nad tym to się później będzie zastanawiać, przy wyborze konkretnego dysku bo to nie ma znaczenia przy samej kompatybilności, a są dyski M.2 AHCI na MLC, a są też dyski m.2 NVMe na TLC ( więc na serio na tym etapie MLC/TLC nie ma znaczenia ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

jaki dobry ale też w rozsądnej cenie dysk SSD 500GB do laptopa zamiast HDD polecilibyście ale tylko z x-komu.
 z lepszych dostępnych savage 480 za 746zł ( ale można go kupić ponad 60 zł taniej gdzie indziej )  


 

Ok 250zł

To coś z tego
TS128GMTS800 
PI120GSM280SSDR
SM2280S3G2/120G  
Link to post
Share on other sites

Ja podrzucę zrzut jaki mam z wynikami testu i płytę główną, złącze M.2 działą tylko z PCiExpress x4 wersja 2.0. Model płyty głównej na zrzucie z CPU-Z widac. Niech autor sobie wejdzie po modelu i zobaczy jak wyglada złącze i czy jego takie samo. W mojej płycie głownej w Manualu pisze, że tylko MNVe, a AHCi nie obsłuży wogóle.

 

Za tego SSD Samsunga w M.2 z MNVe dałem 449 zł, wersjia 256GB za 719 zł ma dobiero do sklepów trafić w grudniu według tego co im pisało na stronach hurtowni, a sprawdzali w trzech hurtowniach.

 

Test_SSD_M_2.png


Ja też najpierw kupiłem Cruciala M.2 Sata tego nowego co am pojemnośc 275GB na TLC i nie wykrywał UEFi wogóle, dopiero wtedyw  manualu wyczytałem, że na SATA nie ruszy.

Edytowane przez garoz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...