Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB, dziwna wydajność.


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów "benchmark.pl"

Od kilku dni jestem posiadaczem "Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB" i w sumie nie wiem co mam o niej myśleć, dodam że mogę ją zwrócić do 14 dni od zakupu.

Zawsze się zastanawiałem jak sprawdzić taką kartę GPU po jej zakupie, czy sam dobry benchmark jak np. 3DMark wystarczy czy może jeszcze trochę ją potestować w nowych grach w ustawieniach na Ultra.

Najpierw zacząłem z podkręcaniem bo na YouTube znalazłem filmik z podkręcaniem tej karty i podkręciłem ją do takich wartości

http://gpuz.techpowerup.com/16/11/16/pv9.png

Karta zachowywała się raczej stabilnie w "3DMark Time Spy" ale po odpaleniu gry "Battlefield 1" zaczęły się problemy, najpierw gra zaczęła się zacinać a potem wyskakiwały dziwne komunikaty

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/522/6652809_Error.PNG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/522/6652811_20161113_104734.jpg

Może zacznę od "3DMark Time Spy" standardowo bez OC ta karta w sieci wyciąga w tym teście ponad 4300 punktów a moja nie wyrabia nawet 4000 z CPU i5 4690K i 16 GB RAM podobnie jest w innych testach 3DMark.

Największy problem zaczyna się w grze "Battlefield 1" bo przy standardowych zegarach 

GPU Clock 1595

GPU Memory 2002

gra często się zacina nawet na pół minuty, najpierw obraz staje na kilka sekund w miejscu by potem co kilka sekund puszczać pojedynczą klatkę, najbardziej jest to dokuczliwe w rozgrywce online.

Przeinstalowałem sterowniki i DirecX ale problem nie ustał czy w takim razie powinienem pomyśleć o wymianie taj karty np. na MSI GTX 1060 Gaming X 6GB ?

Co Wy o tym myślicie, czy powinienem się martwić ?

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

zainstaluj poprzednią wersje sterowników 375.70. Wczorajszy update jest skopany i w Pascalach powoduje złę taktowania pamięci. Ja u siebie miałem wczoraj max 405 Mhz (BF1, Wiedzmin). Powrót do poprzedniej wersji rozwiązał sprawę.

 

Masz mocno podkręconą kartę. W timespy może być stabilnie, ale każda gra/aplikacja ma swoje wymagania i różnie się będzie z kartą dogadywać. Miałem to samo w benchmarkach stabilnie w Wiedźminie stabilnie a BF 4 czy BF 1 zawsze mi wywalał. Obniż takty, poeksperymentuj. U mnie stabilnie jest na 1732/1960 Mhz i pamięć na 2350.

 

Na tych ustawieniach wynik graficzny w time spy na poziomie 4600.

 

http://www.3dmark.com/spy/705122

 

1060  Xtreme od Gigabyte również.

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy w sterowniku nvidi masz ustawioną wydajność karty na maksymalna moc a nie optymalna wydajność. Bo na optymalna wydajność często zegar karty spada do niskich wartości co powoduje skakanie zacinanie grafiki na ekranie, przedstawienie na maksymalna wydajność powoduje że zegar grafiki idzie na maksa i tak się cały czas utrzymuje co powoduje poprawę w płynności gry.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Z tym oc to poszedłeś z grubej rury :P Full chciałeś wyciągnąć od razu z tej karty :D Zjedz trochę z Mhz na pamięciach jakieś 2220 do max 2300 mhz. Zacina się na pół minuty ? to srogie masz te freezy. Po-testuj w aplikacjach 3d i innych grach jak będą dalej cuda oddaj kartę.

Link to post
Share on other sites

Mariusz próbowałem nie tylko tego rozwiązania i nic nie pomaga przy Win7 ,niby coś tam jest lepiej ale to nie jest to co powinno być.Jednym słowy nie da się grać.

Jedno jest pewne Sterowniki dla pascali pod system 7 są zdup...ne . Windows 10 - tu dopiero działa jak należy i nic nie trzeba kombinować.

To system wyłudzania  tj ma miejsce przy aktualizacji Forza Horizon 3.

 

Wyszły nowe stery ale coś zaczynają psioczyć ludzie,można spróbować.

Link to post
Share on other sites

wlacz sobie GPU-Z i sprawdz czy temperatury Ci nie skaczą...

 

P.S. weź mnie nie denerwuj z tym Gigabyte-m, bo dzisiaj przychodzi do mnie GTX 1060 Xtreme od GB... ;/

Temperaturę monitoruję bez przerwy i zawsze wszystkich podzespołów i wszystko z nią jest OK.

Co do GIGABYTE to mam po prostu pecha bo marka jest OK.

zainstaluj poprzednią wersje sterowników 375.70. Wczorajszy update jest skopany i w Pascalach powoduje złę taktowania pamięci. Ja u siebie miałem wczoraj max 405 Mhz (BF1, Wiedzmin). Powrót do poprzedniej wersji rozwiązał sprawę.

 

Masz mocno podkręconą kartę. W timespy może być stabilnie, ale każda gra/aplikacja ma swoje wymagania i różnie się będzie z kartą dogadywać. Miałem to samo w benchmarkach stabilnie w Wiedźminie stabilnie a BF 4 czy BF 1 zawsze mi wywalał. Obniż takty, poeksperymentuj. U mnie stabilnie jest na 1732/1960 Mhz i pamięć na 2350.

 

Na tych ustawieniach wynik graficzny w time spy na poziomie 4600.

 

http://www.3dmark.com/spy/705122

 

1060  Xtreme od Gigabyte również.

 Na wcześniejszych sterownikach też tak było że gry się zacinały.

Ja tylko na początku zrobiłem OC ale od razu ustawiłem na domyślne bo wyskakiwał po OC w grach błąd DirectX.

U mnie nawet nie stabilnie było przy mode OC więc dałem na totalnie domyślne.

Też Ci się tak gry zacinały po kilkadziesiąt sekund, takie super "slow motion" podczas grania ?

Dzisiaj grałem w nowe Call of Duty i też się gra zacinała jak w Battlefield 1 czy DiRT Rally.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprawdź czy w sterowniku nvidi masz ustawioną wydajność karty na maksymalna moc a nie optymalna wydajność.

SoRRy że pytam ale gdzie jest to ustawienie wydajności karty, w Panelu sterowania NVIDIA czy może w Geforce Experience ?

Bo w samym menadzerze urządzeń i właściwości sterownika tej funkcji nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Na nowym sterowniku jest dalej zacinanie się gier więc oddaje tą kartę do sklepu puki jeszcze mogę.

Ale mam jeszcze ostatnie pytanie. 
Zawsze jak robiłem testy tej karty w 3DMark to Physics score był o ponad połowę niższy (6000ptk.) bo standardowo dla tej karty to około 16000ptk., czy to normalne. 
Taka wiedza na pewno mi się przyda na przyszłość. 

http://obrazki.elektroda.pl/1030722200_1479761311_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/8361876800_1479761312_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/1988020500_1479761313_thumb.jpg 

Link to post
Share on other sites

Physic score odnosi się do wydajności procesora. Jak miałeś takie freezy to mogło być to spowodowane przetaktowaniem karty graficznej. Sterownik się krzaczył i z powrotem starał się przywrócić. Najlepiej uruchom sobie monitorowanie zasobów podczas grania, tak aby wyświetlały się w rogu ekranu. 

Link to post
Share on other sites

Physic score odnosi się do wydajności procesora. Jak miałeś takie freezy to mogło być to spowodowane przetaktowaniem karty graficznej. Sterownik się krzaczył i z powrotem starał się przywrócić. Najlepiej uruchom sobie monitorowanie zasobów podczas grania, tak aby wyświetlały się w rogu ekranu. 

Dzięki za info o Physics.

Karty nie podkręcam i omijałem ten feralny sterownik Nvidi.

Dzięki za info o Physics.

Karty nie podkręcam i omijałem ten feralny sterownik Nvidi.

Kartę już zwróciłem i chcę ją wymienić na MSI GTX 1060 Gaming X 6GB albo na ASUS STRIX GTX 1060 06GB, trochę trudny wybór.

Link to post
Share on other sites
Kartę już zwróciłem i chcę ją wymienić na MSI GTX 1060 Gaming X 6GB albo na ASUS STRIX GTX 1060 06GB, trochę trudny wybór.

Zdecydowanie msi, pod względem kultury pracy najlepsza z 1060.

 

i zero problemow z cewkami. polecam 

Tu się nie zgodzę sam trafiłem na piszcząca i wymieniałem, nie ma reguły od jakiego producenta każda może piszczeć mniej lub bardziej.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc w wyborze.

Na początku myślałem o wyborze karty ASUS-a pod moją płytę główną Maximus VII Ranger ale potem znalazłem w necie wiele negatywnych o niej opinii odnoście kiepskiej jakości wentylatorów więc na pewno wezmę MSI bo wszyscy chwalą tą kartę i ogólnie ta firma zawsze jest na topie ze swoimi produktami, może ostatnio jest nawet lepsza ogólnie od ASUS-a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...