Skocz do zawartości

grafa do 650 zł


Recommended Posts

To jest to co pobiera z gniazdka czyli licząc ze stratą, nie wiem jaka sprawność tego Cheiftec-a ale pewnie koło 70 - 80%, do tego trzeba zaznaczyć, że niewielka część obciążenia pochodzi z linii 3 i 5V. Więc może okazać się, że faktycznie obciążenie linii 12V nie przekracza 400 - 450W.

Link to post
Share on other sites

Z gniazdka pobiera 620W, a max. napięcie wychodzące na linii +12V wynosi 500W. Chyba, że ja się mylę. ;) . A zależy mi na tym, żeby to wiedzieć. Bo mój Fatal1ty ma na linii +12V 450W i chciałbym wiedzieć, czy w przyszłości będę mógł podłączyć do niego np. SLI GTX460. Z tego co widzę na Benchmark.pl to nie, ale na Guru jest odwrotnie i nie wiem czym mam się teraz sugerować.

Link to post
Share on other sites

Pomiaru energii dokonaliśmy przy pomocy watomierza. Poniższe wartości dotyczą całej platformy testowej (oprócz monitora, głośników, drukarki, itd.). Pomiar w trybie spoczynku odbywał się przy uruchomionym systemie operacyjnym, w którym była włączona przeglądarka Firefox z dwoma zakładkami oraz program muzyczny Foobar. Natomiast "obciążenie" sprawdzaliśmy podczas zapętlonego testu w grze Crysis.

Czyli z gniazdka licząc już ze stratą. Pobierało prawdopodobnie pomiędzy 390 - 450W ze wszystkich linii z zasilacza całość jednostki.

 

Dość nietypowe wyniki mogą się wydawać ale możliwe, obciążane grą czyli podczas normalnego użytkowania a nie markami (przypadki ekstremalne czyli TDP podane przez producenta):

http://nvision.pl/Test-kart-graficznych ... ls-29.html

Link to post
Share on other sites

Ja bym bardziej kierował się TDP podanym przez producenta plus dorzucił parę wat zapasu tak żeby zasilacz się nie męczył. Reszta komponentów: CPU 120W (tak wykręcony B54@3,7GHz) pamięć i dysk 20W, płyta główna do 20W, mamy już 160W. Dodajemy zapasu - zależy jak bardzo planujemy obciążyć zasilacz, tak żeby miał minimum zapasu 10 - 20% na linii 12V. 450W na linii 12V to nam daje do dyspozycji 405 - 360W po odliczeniu zapasu i 245 - 200W po odliczeniu pozostałych podzespołów (tam uwzględnialiśmy wszystkie linie ale to idzie w taki zapas dodatkowy).

 

Więc taki 570GTX z TDP 225W by poszedł na lekko (15% zapasu), 580GTX ma niby to TDP na poziomie 244W ale wiemy, że potrafi wyskoczyć pod 300W (czy to było przypadkiem przy 480GTX?) więc tu się kręcimy na granicy wytrzymałości zasilacza bez zapasu w przypadku takiego furmarka, a tego próbujemy uniknąć. Jeśli przy takiej grafice mamy zapas 10% obliczony przy max obciążeniu to przy zwykłym użytkowaniu (gry) będzie to koło 20-25%.

Link to post
Share on other sites

Dzięki :( , ale czy procesor po OC nie pobiera czasem więcej prądu? Z tego co czytałem to pobór prądu w procesorach po OC bardzo się zwiększa, nawet do 170W.

 

Ok, czyli rozumiem, że GTX570 jeszcze mógłbym wsadzić a GTX580 już nie koniecznie.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz napięcie na CPU?

Co do poboru prądu po OC owszem wzrasta znacznie zarówno w przypadku CPU jak i GPU. Co do 580GTX nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić bo czytałem, że pod furmarkiem bierze koło 300W (ale nie pamiętam czy to czasem nie było właśnie 480GTX). W przypadku 570GTX mamy 197W w czasie gry i z reszty 160W na wszystkich liniach pod max obciążeniem (CPU x4; 3,7GHz i 1,4V) w grach też będzie mniej. Co do poboru prądu przez CPU to max będzie w granicach 120 - 140W w zależności od napięcia (1,4-1,45V).

Przy grze wychodzi obciążenie linii 12V nie większe niż 360W co daje nam 20% zapasu, a na dobry zasilacz to już dużo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...