Skocz do zawartości

WD RED do gier i użytku codziennego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Cześć!

Piszę do Was z pytaniem jak sprawdzi się WD RED 3TB w grach i użytku codziennym.

Kod: WD30EFRX

Zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/GmA7pm/

Pierwsze co rzuca się w oczy to, że dysk ma wersję zwykłą i pro odpowiednio 5400 obrotów i 7200 obrotów. Problem jest taki, że w ogóle nie widzę różnicy w kodzie producenta i nie mogę znaleźć różnicy między nimi. 

Na morele też to dziwnie wygląda bo są wspólnie opisane na stronie przedmiotu:

https://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-3tb-sata-600-64mb-cache-wd30efrx-500407/?reviews_page=1&tech_page=1

Ja prawdopodobnie mam wersję 5400 obrotów i wszystko sprowadza się do tego czy taki dysk nadąży za resztą komputera. Ogólnie interesuje mnie jak by wypadł w stosunku do wersji blue.

Z jednej strony testy mówią, że nawet lepiej np tu:
https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,5

Z drugiej nie wiem czy była tam użyta wersja pro czy zwykła bo ich nie mogę w żaden sposób rozróżnić.

Będę wdzięczy za wszelką pomoc, pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

zostaw, poużywaj, jak się zdenerwujesz to kupisz sobie SSD :D  
Nie widzę sensu kupowania szybszego, jak już masz WD red  ( bo może nie będzie cię aż tak denerwować ) 
Mnie długo mój WD green nie denerwował, dopiero teraz jak mam WD red pro, to widzę o ile jest wolniejszy. Choć i tak ja siedzę na SSD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko porównywać nie mając innego ale potestuję i zobaczę jak to chodzi :)
Jakby ktoś mimo wszystko miał jeszcze coś do dodania to chętnie posłucham.

 

@Edit

W sumie to nie dodałem absolutnie najistotniejszej rzeczy, a uświadomiłem sobie, że w nazwie "użytek codzienny" może być mocno myląca.

 

SSD jak najbardziej mam. Samsung 250GB na system i programy ale na gry już nie starcza. Głównie chodziło mi o to ostatnie czyli czy nie będzie problemu z wczytywaniem gier.

Edytowane przez TheMrKarolus
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
problemu nie będzie, zawsze wczyta, tylko potrenujesz cierpliwość ( pamiętam jak miałem BF4 na WD green zainstalowany, zdążyłem sobie zrobić i wypić herbatę, zanim się mapa załadowała )  

 

Ale na serio dużo zależy od gry ( jeśli masz gry co się "doczytywują" to może aż tak się w oczy nie rzucać, ale jak masz np takiego BF4, gdzie cała mapa się wczytuje, to zaczyna denerwować  ) 

 

HDD nie ma wpływu na FPS, tylko trenuje cierpliwość w "większych" tytułach ( przy multi może to być denerwujące ) 

 

Czyli podsumowując, podłącz, zainstaluj, jak będzie znośnie to zostaw, jak nie to najbardziej denerwującą grę przenieś grę na SSD ( jak masz miejsce ) Ja tak robiłem  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...