Skocz do zawartości

Laptop dla teściowej do 2000


Recommended Posts

Cześć
Moja teściowa potrzebuje nowy laptop i wydaje jej się że się na tym znam więc poprosiła żebym jej coś wybrał. A ja się nie znam ale boje się przyznać :cry:

  1. Kwota przeznaczona na zakup: do 2000zł
  2. Laptop nowy
  3. Rozmiar matrycy: 15,6
  4. Główne zastosowanie: podstawowe czynności takie jak internet, praca na arkuszach kalkulacyjnych itd. na pewno żadnych gier, sporadycznie filmy
  5. Miejsce użytkowania: 99% w domu
  6. Wymagania specjalne: mimo, że pozornie laptop nie będzie mocno eksploatowany to powinien być wydajny. Kobieta jest bardzo wymagająca wobec sprzętu a kompletnie nie umie o niego zadbać więc jak jej zacznie mulić to będzie na mnie i nie przetłumaczysz że nainstalowała jakiegoś g..na to teraz ma.
  7. Osobiste preferencje: brak
  8. System operacyjny: Windows (7,8,10)

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Oj dla teściowej trzeba tutaj dobry sprzęt wybrać :P jak coś będzie nie tak to będziesz miał krucho :P

HP 250 G4

http://www.x-kom.pl/p/331021-notebook-laptop-156-hp-250-g4-i3-5005u-8gb-240ssd-dvd-rw-win10x.html

Matowa matryca nie odbija otoczenia będzie lepiej dla oczu, procesor i3 5 generacji wystarczy do domow-biurowego użytku, w komplecie co najważniejsze dysk SSD 240 gb - znacznie przyspieszy działanie systemu, nawet jak bardziej obciąży komputer powinnien sobie radzić, system win 10 w cenie - może być na początku trudny do opanowania więc z tym się licz że teściowej nie będzie pasować :P. Wykonanie całkiem akceptowalne.

Edytowane przez Krzysiu N
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Krzysiu N dzięki. Wygląda nieźle.Co do Windowsa to wiem że jej nie będzie pasować. Ona chce XP i koniec. No trudno będzie musiała się przestawić.

browarpll nie przejdzie coś takiego niestety. Ma być nowy i pachnący świeżo zerwaną folią. Ona nawet ostatnio błotnik od 16-letniego fiata robiła w autoryzowanym serwisie Fiata bo ma być nowy i oryginalny. Taka to kobita :D

Link to post
Share on other sites

Ten HP nie wypada tak źle, ale recenzje i tak warto przeczytać (zwróć uwagę na konfigurację):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-250-G4.166061.0.html

 

Najważniejsze wady to matryca i mała sztywność jednostki zasadniczej jak i klapy matrycy, ale czego oczekiwać od laptopa za 2k...

 

Ja proponuję:

http://www.x-kom.pl/p/319585-notebook-laptop-156-dell-vostro-3558-i3-5005u-8gb-500-win10x.html

+

Tani dysk SSD (zapytaj w odpowiednim dziale)

+

Zewnętrzna obudowa/kieszeń na HDD.

 

Recenzja (zwróć uwagę na konfiguracje):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Vostro-15-3558.145054.0.html

 

Powinieneś się zamknąć w kwocie 2300 zł z dyskiem SSD o pojemności 128 GB, bądź 2400 zł - z SSD o pojemności 250 GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gaduła masz absolutnie rację. Nawet o tym nie pomyślałem a przecież ona niedawno miała operację na zaćmę. Z tym, że nie wiem czy w tych pieniadzach coś lepszego się znajdzie. A używanego ona nie weźmie za żadne skarby świata. Dzięki za wszystkie propozycje. Spisałem je sobie i zrobię porównanie cen i spróbujemy coś zdecydować

Edytowane przez przemoo83
Link to post
Share on other sites

Gaduła masz absolutnie rację. Nawet o tym nie pomyślałem a przecież ona niedawno miała operację na zaćmę. Z tym, że nie wiem czy w tych pieniadzach coś lepszego się znajdzie. A używanego ona nie weźmie za żadne skarby świata. Dzięki za wszystkie propozycje. Spisałem je sobie i zrobię porównanie cen i spróbujemy coś zdecydować

Oo, jak miło, wreszcie ktoś zauważył różnicę między TN, Va a IPS. Ja ci proponuję dobry tani monitor np taki jak mój i używany laptop o wydajności takiej samej jak dzisiejsze nowe do 2000-3000, czyli np e6320, 6330, x230, x240 z i5 i SSD. Przekonaj ją, że na oczach się nie oszczędza. Raczej każdy laptop ma dziadowski ekran, bez zewnętrznego monitora się może nie obejść.  Mi się też podobają komputerki Brix, ale za zestaw z prockiem, systemem, dyskiem SSD trzeba już zapłacić koło 2000 zł, Do tego monitor, to mamy już prawie 2650, to już nie bardzo się kalkuluje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic z dużo lepszą matrycą się nie znajdzie.

No to mam odpowiedź. Wybiorę coś z Waszych propozycji :)

Oo, jak miło, wreszcie ktoś zauważył różnicę między TN, Va a IPS. Ja ci proponuję dobry tani monitor np taki jak mój i używany laptop o wydajności takiej samej jak dzisiejsze nowe do 2000-3000, czyli np e6320, 6330, x230, x240 z i5 i SSD. Przekonaj ją, że na oczach się nie oszczędza. Raczej każdy laptop ma dziadowski ekran, bez zewnętrznego monitora się może nie obejść.  Mi się też podobają komputerki Brix, ale za zestaw z prockiem, systemem, dyskiem SSD trzeba już zapłacić koło 2000 zł, Do tego monitor, to mamy już prawie 2650, to już nie bardzo się kalkuluje.

Naprawdę wątpię żeby mi się udało ją przekonać. To jest osoba która po prostu nie ufa używanym rzeczom ale spróbuję :)

Link to post
Share on other sites

Do lepszej matrycy dodajmy dużo wyższy poziom wykonania i wykorzystanie lepszych materiałów. Dobry, używany laptop biznesowy wytrzyma jeszcze nie jedno, w porównaniu do laptopów za 2 tyś.

 

Zgadza się, matryce w laptopach nie są najwyższych lotów, zwłaszcza w tych budżetowych, ale lepiej mieć najlepszą na jaką nas stać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki. W sumie skłaniamy się ku temu Vostro właśnie przez tę gwarancję. A tak z ciekawości jeśli z jednej strony mamy i3 z dyskiem SSD a z drugiej i5 z dyskiem HDD to w codziennym użytkowaniu o jakim pisałem, która konfiguracja będzie mieć przewagę? Czy na to samo wyjdzie?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że konfiguracja z dyskiem SSD, zaczynając od ładowania systemu, przez wczytywanie aplikacji a na płynności pracy kończąc.

 

Różnica między i3u a i5u w tym przypadku wynosi 800 MHz. Różnią się jeszcze GPU, ale obie te karty spokojnie wystarczą do codziennych prac.

 

i3u - http://ark.intel.com/pl/products/84695/Intel-Core-i3-5005U-Processor-3M-Cache-2_00-GHz

i5u - http://ark.intel.com/pl/products/88193/Intel-Core-i5-6200U-Processor-3M-Cache-up-to-2_80-GHz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...