Skocz do zawartości

Karta graficzna do tego zestawu do 900 zl


Recommended Posts

Witam,

planuję zakup nowej karty. Obecny zestaw to:

- Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

- Płyta główna ASRock P67 PRO3

- Zasilacz XFX Core 550W 80+ SLI PSU

- Saphire radeon 7850 1Gb DDR5

 

Procesor podkrecony do 4.3 GHz. System Windows 8.1

 

Komputer głównie do gier: CSGO, WIEDZMIN, DAYZ, The FOREST i inne mniej wymagające :)

 

Możliwy zakup nowej lub używanej karty.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Myślę że warto było by dozbierać około 200 zł i kupić do 2500k gtx 1060 3gb, można już coś znaleźć w okolicach 1100 zł lub od czerwonych RX 480 4GB tez w podobnych pieniądzach. Napisałeś ze do 900 zł więc kwestia tego czy możesz dołożyć trochę gotówki. Z nowych do 900 zł jest gtx 1050 ti 4gb, a jeżeli nie to można szukać czegoś używanego, czasem ludzi za fajne ceny sprzedają gtx 970 ale to trzeba trafić.

Edytowane przez bonnydirt
Link to post
Share on other sites

za 850zł masz 470 z 1 wentylem a za 900 z dwoma, ta druga będzie podatniejsza na OC, jeżeli limit to 900zł to w takie copś bym celował, kastrat 1060 już teraz jest słaby, możesz go skreślić 

 

 

/e

BZDURY!   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Zaczynałem od 900 zł a teraz już myślę nad ok 1300/1400

Chodzą mi po głowie dwie msi 1060 6gb gaming x i rx480 8gb msi lub xfx black

Teraz pytanie która i dlaczego? :)

System windows 8.1 bez planow na razie przechodzenia na 10. Czyli pod directX 11 chyba gtx 1060? Czy źle rozumuję?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Zaczynałem od 900 zł a teraz już myślę nad ok 1300/1400 Chodzą mi po głowie dwie msi 1060 6gb gaming x i rx480 8gb msi lub xfx black Teraz pytanie która i dlaczego? :) System windows 8.1 bez planow na razie przechodzenia na 10. Czyli pod directX 11 chyba gtx 1060? Czy źle rozumuję? Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Tak dx12 jest dostępny jedynie z poziomu win 10. Tu jest temat http://forum.benchmark.pl/topic/229500-karta-na-kilka-lat-gtx-1060-czy-radeon/ żeby się nie powtarzać przejrzyj sobie o rx. Czy rx czy gtx to jest temat woda, można by dużo  pisać o tym. Ja np wymieniam karty co 2-3 lata i na ta chwile gtx 1060 ma przewagę bo jest po prostu szybszy w większości tytułów. Rx 480 8 gb jest wydajniejszy w dx12( ale nie zawsze i nieznacznie) ale  zapewne wpływa na to budowa samego rdzenia i architektura karty. Nvidia wcale nie jest na straconej pozycji jeśli chodzi o dx 12 w każdej chwili mogą wydać poprawkę sterownika i sytuacja możne się odmienić.

 

Z msi to jest tak ze w tym momencie maja o najlepszej kulturze pracy chłodzenie twin forzer 6 dostępne na rynku i jeśli chodzi o karty graficzne to msi jest jednym z najbardziej polecanych producentów.

A co do xfx to zapewne chodzi Ci o black edition, jest to podkręcona wersja pewnie z większym potencjałem oc i możne poprawionym chłodzeniem. Ale nie sądzę zęby była cichsza i posiadała lepsza kulturę pracy od msi. Ogólnie karty od xfx sa na ogół polecane, po porostu solidna firma, ja jednak nigdy nie miałem w rekach nic od tego producenta wiec ciężko mi coś więcej powiedzieć ;)

Link to post
Share on other sites

Tak dx12 jest dostępny jedynie z poziomu win 10. Tu jest temat http://forum.benchmark.pl/topic/229500-karta-na-kilka-lat-gtx-1060-czy-radeon/ żeby się nie powtarzać przejrzyj sobie o rx. Czy rx czy gtx to jest temat woda, można by dużo  pisać o tym. Ja np wymieniam karty co 2-3 lata i na ta chwile gtx 1060 ma przewagę bo jest po prostu szybszy w większości tytułów. Rx 480 8 gb jest wydajniejszy w dx12( ale nie zawsze i nieznacznie) ale  zapewne wpływa na to budowa samego rdzenia i architektura karty. Nvidia wcale nie jest na straconej pozycji jeśli chodzi o dx 12 w każdej chwili mogą wydać poprawkę sterownika i sytuacja możne się odmienić.

 

Z msi to jest tak ze w tym momencie maja o najlepszej kulturze pracy chłodzenie twin forzer 6 dostępne na rynku i jeśli chodzi o karty graficzne to msi jest jednym z najbardziej polecanych producentów.

A co do xfx to zapewne chodzi Ci o black edition, jest to podkręcona wersja pewnie z większym potencjałem oc i możne poprawionym chłodzeniem. Ale nie sądzę zęby była cichsza i posiadała lepsza kulturę pracy od msi. Ogólnie karty od xfx sa na ogół polecane, po porostu solidna firma, ja jednak nigdy nie miałem w rekach nic od tego producenta wiec ciężko mi coś więcej powiedzieć ;)

W najnowszych tytułach rx ma przewagę nawet w dx11.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem rx480 8gb od MSI poszło trochę z kieszeni, niestety moja radość z zakupu nie byla długa. Karta nie wchodzi w moja obudowę :( Nie przewidzialem tego, liczyłem że b będzie duża aje nie aż tak. Także nowa obudowa juz jedzie do mnie. Niestety to kolejny wydatek. A miałem wydać 900 zl :(

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...