Skocz do zawartości

Upgrade kompa - płyta + procek do 1200 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bonnydirt,

Recommended Posts

Cześć Wszystkim!

 

Mam taki zestaw:

Płyta główna Asus P7P55D Intel P55 Socket 1156 

Procesor Intel Core i5 760 2.8GHz LGA1156 Box

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X

Karta graficzna MSI ATI Radeon R9 280 3GB DDR5/384bit 

Pamięć Corsair DDR3 PC1600 XMS3 2x4GB

Zasilacz do obudowy OCZ ModXStream Pro 600W Mod.

 

Chciałbym go zmodernizować, a mianowicie unowocześnić płytę główną i procka. Karta myślę, że jeszcze przez jakiś czas da radę.

Niestety nie bardzo jestem na bieżąco z podzespołami komputerowymi.

Możecie coś doradzić w granicach 1200 zł?

OC raczej nie wchodzi w grę.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Edytowane przez _osek_
Link to post
Share on other sites

100zł taniej względem i5 6500 mamy o zaledwie 100MHZ niżej taktowanego przy obciążonych wszystkich rdzeniach i5 6402P.
 
1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock H110M-DGS /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 2133MHz CL15 Play
1217zł
 
Idąc w używany CPU za 650zł wyrwiesz i5 4590 https://www.olx.pl/oferta/intel-core-i5-4590-box-gwarancja-CID99-IDiEw6Z.html#663690546f

do tego za 210zł masz nowe MOBO na chipsecie B85 w postaci MSI B85M-E45 

Do tego wrzucasz swój RAM. Całość wyjdzie Cię niecałe 900zł, także jest to całkiem sensowne rozwiązanie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie będzie, zamiast dopłacać stówkę do i5 6500 względem i5 6402P, dorzuć 60zł do w/w Asrocka. Pomijając już kwestię możliwości OC na szynie BCLK tu dochodzi bogatsze wyposażenie na start, w tym lepsze zintegrowane audio.

Przy B150 i czterech bankach daj RAM w dwóch kościach.

Link to post
Share on other sites

Ok, niech będzie ta płyta. Wolę jednak dołożyć i mieć trochę szybszego procka, czyli tego i5 6500.

Co do ramu, lepiej mieć dwie kości czy cztery? Założyłem, że niedługo dokupię jeszcze jedną kość 8GB, aby docelowo mieć 2x8GB. Chyba, że 4x 4GB będzie ok. Hm?

A czy warto dołożyć 100 zł do i5 6600?

Edytowane przez _osek_
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z tego co czytam to i5-6600K jest godny uwagi. Co sądzicie? Jaka płyta pod niego? Powiedzmy, że cena jest do zaakceptowania. 

SSD już mam, RAMu dojdzie z czasem. 

Godny to on jest uwagi ale też i swoje kosztuje :D Z płyt tych bardziej wypasionych z wydajnymi 10 fazowymi sekcjami zasilania do oc i niezłymi kartami dźwiękowymi to asus z170 pro gaming lub trochę tańszy ASRock Z170 Extreme 4. ewentualnie można wyszukać cos tańszego na z170.

 

Pamiętaj ze do 6600k nie ma dołączonego chłodzenia, musiał byś dokupić;  np fortis 3 lub grandis z tych bardziej wydajnych:_) Jeżeli masz pieniądze to bierz śmiało po oc to cpu dostaje ładnego busta. Na około 3-4 lata masz spokój z cpu. Wydatek z mobo tym co wymieniłem + cpu + chłodzenie to koszt około 1800 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...