Skocz do zawartości

i7 920 O/C do 4,0ghz chłodzenie.


Recommended Posts

Witam,

 

Przeglądałem ostatnie testy procesorów i zauważyłem że i7 920 wykręcony do 4,4 nie odbiega niczym od lepszych wersji i7-mek.

 

Stąd moje pytanie, jakie chłodzenie na procka będzie odpowiednie by wykręcić go do 4,0 bądź 4,4.

Link to post
Share on other sites

jeśli do 4GHz to Scythe Mugen 2 lub Noctua. Powyżej 4GHz zaczynają się problemy z temperaturą i już raczej potrzebne jest LC(nawet w nowej rewizji - może i osiągniesz na AC te 4.4GHz ale pytanie jaka będzie żywotność procesora na dłuższą metę). Powyżej 4GHz radziłbym wodę.

 

EDIT:

 

Mugen 2 za 179zł to rozsądny wybór. Noctua może i wydajniejsza ale sporo droższa.

http://www.cooling.pl/scythe-mugen-ii-s ... 51289.html

Link to post
Share on other sites

a ja sparafrazuję wypowiedź Kolegi Darodaredevil

do 4GHz spokojnie starczy Scythe Mugen II / Noctua U12P, powyżej to już raczej nie da rady na AC

chociaż może jakby rzucić Scythe Godhand to by wyciągnął na normalnej temp. 4,4GHz

powyżej 4GHz to oprócz LC może być jeszcze suchy lód albo azot / hel, ale o ile mi wiadomo to już dużo grubszy wydatek niż chociażby LC

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz "ulepszyć mugena :) " Mój kolega się w to bawił właśnie na i7 :) I ma 4,2Ghz tempy nie przekraczające 64*C

Tutaj zdjęcie :) Zrobiłem projekt jak może wyglądać takie chłodzenie po tuningu

http://www.iv.pl/images/t0emrclidogjf0tkka.jpg

Plusy:

-Znacznie większa wydajność

-Dobry wygląd przy ledowych wiatrakach

 

Minusy:

-Głośność

-Wielkość

 

Ale jeśli chcesz kręcić i7 ponad 4 Ghz a nie chcesz bawić się w LC to to jedyne słuszne rozwiązanie :>

Link to post
Share on other sites

ja z kolei widziałem podobną opcję, ale wentyle były obłożone naokoło samego radiatora, dwa wciągały zimne powietrze (dolny i prawy), a górny i lewy wyciągały ciepłe

na diodach to może na prawdę nieźle wyglądać

ale z drugiej strony jak na 4,2GHz jest 64* to na 4,4GHz już raczej nie pojedzie

ewentualnie jak się nie myśli o ciszy to dostawić jakiś wentylator fabryczny, żeby zaciągał w okolice proca zimne powietrze (zwykły pokojowy też starczy)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Zawsze możesz "ulepszyć mugena :) " Mój kolega się w to bawił właśnie na i7 :) I ma 4,2Ghz tempy nie przekraczające 64*C

Tutaj zdjęcie :) Zrobiłem projekt jak może wyglądać takie chłodzenie po tuningu

http://www.iv.pl/images/t0emrclidogjf0tkka.jpg

 

Po mojemu to 2 wentylatory na jednej stronie coolera to nic nie dają(50CFM+50CFM chyba nie daje 100CFM) lepiej chyba wstawić jedną porządną suszarkę coś powyżej 2000rpm.

Link to post
Share on other sites

Po mojemu to 2 wentylatory na jednej stronie coolera to nic nie dają(50CFM+50CFM chyba nie daje 100CFM) lepiej chyba wstawić jedną porządną suszarkę coś powyżej 2000rpm.

Dokładnie 2 wentyle umieszczone jeden za drugim nic nie dają a mogą nawet popsuć efekt.

Standardowy wentyl ma 74CFM ale można użyć Scythe Ultra KAZE, który ma 133CFM.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie 2 wentyle umieszczone jeden za drugim nic nie dają a mogą nawet popsuć efekt.

Standardowy wentyl ma 74CFM ale można użyć Scythe Ultra KAZE, który ma 133CFM.

Ciekaw jestem jak Mugen II wentyle sprawował by się po obłożeniu go tymi 4 wentylami dookoła, czyli tak jak ktoś już napisał 2 wciągające (od strony ramu i grafiki) i 2 wyciągające (w górę i do tyłu obudowy)

Link to post
Share on other sites

4 wentylatory dookoła to częste i najlepsze rozwiązanie.. podwójne wentylatory nie miały by sensu...

Masz na myśli coś takiego?

http://www.scythe-usa.com/product/cpu/040/images/scmg2000-att_400.jpg

Jeśli tak to spróbowałem tego z mocowaniem wentylatorów na druciki - temperatury skoczyły o jakieś 3 stopnie jak dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

@kubbak

chodzi mi dokładnie o coś takiego (pomazałem Twój obrazek, bo niegdy nie wiem z której strony wentyl zasysa, a z której wydmuchuje powietrze)

 

http://img211.imageshack.us/img211/2696/scmg2000att400.jpg

 

tam gdzie czarna plama dajmy na to jest zasilacz, czyli u góry

czerwone strzałki - ciepłe powietrze

niebieskie strzałki - zimne powietrze

i serio wtedy rośnie temperatura?

ale dlaczego?

pozdrawiam

 

EDIT:

@Arcziy

to już lepiej się chyba szarpnąć na Scythe Godhand

Link to post
Share on other sites

kombinujecie kombinujecie panowie, a tu ani wiadomo czy takie tuningowane coolery weszłyby do budy pytajacego, ani czy on się w coś takiego chce bawić. No i przede wszystkim pozostaje pytanie czy to obniży na tyle temperaturę procka, żeby się go dało chłodzić powietrzem powyżej 4GHz. Bo jak nie to to się robi offtop i koniec tematu. Bo chyba lepiej kupić Mugena 2 czy nawet Nuctuę niż ładować z 1000zł w LC dla tych 400Mhz, których zresztą user i tak nie wykorzysta - myślę że nawet przy dwóch GTX295 w quad-SLI te 4GHz wystarczą na styk by nie blokować kart.

Link to post
Share on other sites

kombinujecie kombinujecie panowie, a tu ani wiadomo czy takie tuningowane coolery weszłyby do budy pytajacego, ani czy on się w coś takiego chce bawić. No i przede wszystkim pozostaje pytanie czy to obniży na tyle temperaturę procka, żeby się go dało chłodzić powietrzem powyżej 4GHz. Bo jak nie to to się robi offtop i koniec tematu. Bo chyba lepiej kupić Mugena 2 czy nawet Nuctuę niż ładować z 1000zł w LC dla tych 400Mhz, których zresztą user i tak nie wykorzysta - myślę że nawet przy dwóch GTX295 w quad-SLI te 4GHz wystarczą na styk by nie blokować kart.

wg mnie to już dawno jest offtop, ale że dyskusja była miła to ją ciągnąłem

masz rację, raczej nie warto

autorowi polecam z kolei kupno właśnie Mugena II lub Noctua U12P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@kubbak

chodzi mi dokładnie o coś takiego (pomazałem Twój obrazek, bo niegdy nie wiem z której strony wentyl zasysa, a z której wydmuchuje powietrze)

 

....

 

tam gdzie czarna plama dajmy na to jest zasilacz, czyli u góry

czerwone strzałki - ciepłe powietrze

niebieskie strzałki - zimne powietrze

i serio wtedy rośnie temperatura?

ale dlaczego?

Tak, dokładnie tak miałem to założone. Miałem 2 Zephyry 120mm i 2 Noctua od kolegi.

Dlaczego? Może przez to, że wentylatory były różne. Ale na 100% Ci tego nie potwierdzę bo nie mam 4 takich samych wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...