Skocz do zawartości

Modernizacja komputera (super budżetówka)


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

  • Zastosowanie komputera : Maszyna do pisania, internet, path of exile
  • Maksymalna kwota : 400-800
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, ram... może grafika
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : iiyama, 60Hz, 27",1ms, FullHD
  • Specjalne wymagania : Jak najtaniej
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Płyta Gigabyte GA-G35... (socket 775), procesor Q6600, grafa HIS HD6870 iCEQ, dysk SSD 120GB, zasilacz OCZ Fatal1ty 750W, RAM DDR2 4GB
  • Własna propozycja zestawu : Procesor G4400 (3M Cache, 3.30 GHz), Płyta główna MSI H110 PC MATE, RAM HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHZ CL14.  
  • Inne : W następnym miesiącu może dokupić jakąś grafikę do 500zł. 

Kolega poprosił mnie czy nie pomógłbym mu z bardzo tanią modernizacją komputera. Podkreślał, że ma być tanio i jedynie czego oczekuje to, aby gierka mu nie przycinała - Path of Exile (?). 

Zasugerowałem mu części podane w propozycji + zakup jakiejś grafiki w następnym miesiącu. A przede wszystkim nie ograniczanie się do jednej gierki. I chyba się przekonał.

No właśnie, czy ten zestaw jest OK, może da się taniej, a z lepszą wydajnością lub taką samą? I jaką grafikę powinien kupić? 

Edytowane przez Frazer
Link to post
Share on other sites

Mówił, że jeśli gra path of exile mu będzie płynnie działać to będzie szczęśliwy. To jest właściwie jedyny wymóg poza tym, aby było tanio. Co do reszty gier to raczej nie ma parcia w ogóle. 

Gierki nie znam, ale wygoglowałem ją i nie wygląda, aby wymagała inwestycji w okolicach 1k.  

Zamiast i3 6100+mobo+ram, wydaje mi się, że lepsza będzie zamiana na jakiś słabszy i tańszy zestaw + dokupić tanie gpu.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...