Skocz do zawartości

Serwer domowy do max kilku stron www i magazynu/backup'u.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mw1975,

Recommended Posts

Ahoj !

 

Zaczynam studia informatyczne i myślę nad tą sprawą. Zdalny dostęp itp.

Myślicie że to dobry pomysł? Jeśli tak to jaki model? Budżet nieograniczony, ale proszę o rozsądek ;P

I czy moje 12mb internetu w Orange to nie za mało na www?

Link to post
Share on other sites

12Mb to masz DL, sprawdź UP, pewnie 1Mb. Jeśli to jakieś bardziej rozbudowane strony albo dużo odwiedzających to zapomnij. A jesli to ma być serwer to kup jakąś używaną maszynę, postaw Linuxa i... się ucz. Chyba, że chodzi o NAS-a, to wtedy coś z Synology czy QNAPa i masz gotowe rozwiązanie. Jak chcesz z Windowsem to Thecus ma rozwiązania na WSS (Windows Storage Serwer).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcę zauważyć, ze domenę można ustawić tylko na łączu ze stałym IP Tanie ADSL nie ma takiej opcji. Wystarczy, żeby z jakiegoś powodu centrala podłączyła serwer do innego modułu WLAN i jesteś odcięty od serwera, bo nie wiesz na jakim adresie stoi. Nawet, gdybyś chciał się  logować poprzez adres http://xxx.xxx.xxx.xxx:80 to i tak musisz znać adres Twojego serwera. moim, zdaniem, szkoda zachodu. Hosting pod jakiegoś CMS kosztuje mniej, niż 30 zł ROCZNIE, więc szkoda się bawić w domowy serwer. A jeden user na minutę z cała pewnością nie przeciąży takiego hostingu. Lepiej znaleźć jakieś narzędzie do udostępniania plików. Prawie na pewno coś takiego jest dostępne, chociaż nie szukałem. Albo po prostu dane w chmurze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

140kb czy 140kB? To drugie wskazywałoby na łącze 1Mb. Zasadniczo hostowanie stron na takim serwerze nie ma sensu, znajdź sobie coś taniego w necie.

No gdybym Ci coś wysłać chciał to szło by  max. 140kb/s. ;)

 

Czyli bez szybszego neta nie podchodź. Dla samego dysku szkoda mi zachodu. I pieniędzy ;)

Dzięki  !

 

PS. A znacie jakiś tani hosting? + tanie rezerwacje domen?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Udało mi się znaleźć webd.pl i jor.pl za mniej, niż 40 zł. Pewnie gdyby poszukał, to najdzie taniej. Zawsze można cos kupić do testów na Allegro, nawet za 10 zł! Domeną sie niema co przejmować, bo ISP musi w praktyce dołożyć jakąś poddomenę do serwera, aby tylko działał. czyli masz adres {twoje_konto}.{dostawca}.pl, np ala_ma_kota.webd.pl Dopóki nie musisz pozycjonować strony w google, wystarczy. Znam firmę, która przez lata działała na serwerze {nazwafirmy}.home.pl i było dobrze. Do dzielenia się z kolegami powinno wystarczyć. Co do backupu - myślę, ze chmura do dobre wyjście, choćby nawet google albo inny dropbox. Dużo tego jest, choć faktycznie, większe ilości danych są płatne.

Edytowane przez mw1975
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...