Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mój obecny dysk WD Red prawie 2-letni zaczyna się sypać, będę go próbować uratować bo być może są to tylko bad sektory logiczne (1). Niestety problemem pozostają dane na dysku, których nie mam na co ich zgrać a jest ich ponad 2TB. Przez to jestem zmuszony poszukać zastępczego dysku lub zamiennika na dane. Rozważam następujące modele: HGST Ultrastar 7k6000, Toshiba X300 i WD no właśnie tylko, który model bo miałem już niebieskie i czerwone i oba były trefne. Jeśli chodzi o WD to wersja Purple i Red w moim przypadku nie za bardzo się sprawdzi ze względu na częste włączanie/wyłączanie komputera. 

 
Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o WD to wersja Purple i Red w moim przypadku nie za bardzo się sprawdzi ze względu na częste włączanie/wyłączanie komputera. 

 nie ma znaczenia, nie zajedziesz łożyska 

 

musi być 7200 rpm, ja bym jakiś 3 talerzowy 5400 rpm radził, mniejsza szansa na problemy ( choć nadal mogą być ) oczywiście odbije się to na wydajności 

 

Jaki budżet ? 

 

i jaką masz obudowę ? 

 

daj też smart tego red-a ( zobaczymy czy to tylko sektory ) 

 

Link to post
Share on other sites

Dysk nie musi być 7200rpm, obudowa to jakiś no name (czeka na wymianę). Budżet ciężko określić ale chciałbym się zmieścić w 550zł. Brałem pod uwagę dysk HGST ale nie wiem jak obecnie z trwałością, czy tylko cenę mają wysoką czy faktycznie cena=jakość. Stary Hitachi działa bez zarzutu od 8 lat a dyski HGST mają gwarancję do 5 lat, może dlatego zwróciłem na to uwagę. Co do dysków 24/7 ludzie piszą, że takie dyski częściej ulegają awarii od częstego parkowania głowicy niż od ciągłej pracy. Sam nie wiem czy to kwestia sztuki i szczęścia czy to jedynie zmiana oprogramowania i podmiana nalepki. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Za 319 zł 
 
kod okazja :D 

Co do dysku, za 550zł dostaniesz już wszystko, 

Najlepszym pomysłem byłby raid 1 z 2x Toshibę P300 2TB ( po 269zł ) jeden kupisz ty, drugi brat itp ( wiadomo czemu ) 
Tu masz pewność większość, niż w każdym innym pojedynczym dysku. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właściwie dysk jest nowy z allegro, tak bynajmniej było napisane w aukcji. SMART dysku był zerowy, tzn czas pracy dysku i ilość uruchomień wynosił zero. Dysk zakupiłem z możliwością zwrotu do 14 dni. Dysk obecnie leży na gumowych podstawkach na obudowie. Maksymalną temperaturę jaką zarejestrowałem to 49 stopni podczas przenoszenia danych. 

Edytowane przez scorpion1236
Link to post
Share on other sites

Jaka dokładnie obudowa i gdzie zamontowany, i czy masz wentylator przed dyskiem ( jak masz to jaki ) 
49°C nie wygląda na nowy dysk, jeśli jest owiewany ( za ile kupiłeś, wartość rynkowa nówki to  grubo ponad 1 tys i najtaniej po 1 tys kupiłbyś prawdziwą nówkę, bo to jest wysokiej klasy dysk serwerowy )

Link to post
Share on other sites

Dysk leży goły bez żadnej obudowy czy wentylatora. Dysk zakupiłem za 60% ceny rynkowej. Czyli wygląda na to jakby dysk miał już niemały przebieg ? Łożyska już w kiepskiej kondycji skoro tak temperatura wzrasta z 22 do 46 stopni ? Dysk jest z czerwca 2016 roku i ma gwarancję do 2021.

Edytowane przez scorpion1236
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że ten dysk nie bez przyczyny wydawał mi się podejrzany, zaczęła wzrastać wartość C7 na początku z 2 teraz jest już 8. Chciałem przeskanować dysk MHDD i Vivard ale oba programy nie reagują gdy jest podpięty HGST Ultrastar 7k6000. Natomiast bezproblemowo przeskanowałem oba stare dyski w MHDD. Nie wspominałem na początku ale dysk ma długi start. Cykliczne cykanie występuje co kilka sekund nawet jak dysk jest w spoczynku. Sprzedający na moją drugą wiadomość już nie raczył odpisać jak napisałem, że z dyskiem jest coś nie tak.

 

Edit: Dodałem aktualny SMART i skan z Victorii.

 

http://images83.fotosik.pl/188/6e3b683e5d941bf3gen.jpg

http://images82.fotosik.pl/188/a247d2cd85aa0d59gen.jpg

Edytowane przez scorpion1236
Link to post
Share on other sites

błędy CRC to zwykle nie wina dysku 

skan z victorii nie zachęca ( nie wygląda na nowy dysk ) 

Dlaczego ci się wyświetla 500GB w CDI ? 

Na moje za gorący na nówkę 

Ja bym zwrócił ( ze względu na ciepło i skan ) i kupił w zwykłym sklepie ( nie na allegro, bo kupowanie tam dysków to samobójstwo )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...